הישג: 300 עובדי ניקיון במרכז הרפואי אסף הרופא נקלטו להעסקה ישירה

המהלך באסף הרופא ישמש כמודל ליישום ביתר בתי החולים ■ יו"ר ההסתדרות: "המדינה קיבלה היום מתנה, צעד ענק לקידום השוויון החברתי. אנחנו מחויבים לקלוט את כל העובדים בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים"

טקס קליטת עובדי הניקיון באסף הרופא (צילום: אביעד ויצמן)

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו”ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי והנהלת המרכז הרפואי אסף הרופא, לקחו הבוקר (שני) חלק בטקס מיוחד, במהלכו הכריזו על קליטת 300 עובדי הקבלן המועסקים כעובדי ניקיון בבית החולים אסף הרופא להעסקה ישירה.

מהלך קליטת עובדי הניקיון להעסקה ישירה בבתי החולים הממשלתיים קרם עור וגידים כחלק מיישום הסכם העקרונות לצמצום תופעת עובדי הקבלן שנחתם ביולי 2015, בין יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון.

אסף הרופא הוא המרכז הרפואי הראשון שנבחר להוביל את ביצוע תהליך הקליטה, לצורך הטמעת המודל ביתר בתי החולים.

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן אמר כי “אין מתנה טובה יותר שאפשר לבקש לחג, מאות עובדים עוברים להיות עובדי מדינה, עם תג של עובדי מדינה, עם גאווה בעיניים, תחת ההסתדרות והוועד. זו מתנה למדינה שהיא מקבלת אתכם לחיקה, זהו צעד ענק לקידום השוויון החברתי. העובדים כבר לא יהיו שקופים, כל אחד מכם מקבל בחזרה את כבודו האנושי. קליטת עובדי הניקיון, שעושים עבודת ליבה, היא חשובה וסימבולית, הטקס היום הוא רק תחילת הדרך ואנחנו מחויבים לקלוט את כל עובדי הניקיון בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים, וגם בשירותי בריאות כללית זה יבוצע. בזכותכם אנחנו עושים שינוי חברתי”.

שר האוצר, משה כחלון הוסיף, “חברה נורמלית לא יכולה לחיות עם תופעה שעובד אחד מקבל מתנה לחג והשני לא. אין יותר מקום לעובדים שווים ושווים יותר, העוולה הזאת צריכה לעבור מן העולם. כשהתחלנו לטפל בהעברת עובדי הקבלן להעסקה ישירה לא ידענו עד כמה התהליך יהיה מורכב. אם יו”ר ההסתדרות, שר הבריאות ומנכ”ל בית החולים לא היו משלבים ידיים זה לא היה קורה. תראו כמה כוח צריך בשביל להביא צדק. המסע הזה ארוך וקשה אבל בסוף נגיע לקצה המסלול”.

“מדובר בסך הכל בסדרי עדיפויות. אנחנו לא מדפיסים יותר כסף, אלא רק החלטנו להעביר כסף מקבוצות חזקות שנהנו ממנו לקבוצות חלשות. מדובר בצמצום פערים הלכה למעשה. בימים אלה אנחנו עובדים כדי להוסיף עוד כסף לנכים. זה צמצום פערים. כשהוספנו כסף לחיילים זה צמצום פערים, וכשהובלנו את חיסכון לכל ילד זה צמצום פערים. אלו לא סיסמאות אלא מעשים”, הוסיף השר כחלון.

 שר הבריאות, יעקב ליצמן ציין כי “קליטת עובדי ניקיון כעובדי מדינה הוא מסר חברתי חשוב שיביא רווחה למאות עובדים מסורים ויקרים שיהיו זכאים לתנאים וזכויות מתאימות. אני מברך את שר האוצר משה כחלון ואת יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על ההתגייסות והביצוע, לטובת העובדים ולמען מערכת הבריאות בישראל”.