“הכניסה החדשה לירושלים תפתח חלון להזדמנויות חדשות ואפשרויות בלתי מוגבלות”

ראש העיר ניר ברקת חנך הניח אבן פינה לרובע העסקים החדש שיוקם בכניסה לירושלים ויכלול מרכז תחבורה חדשני, 24 בניינים ויספק כ-40 אלף מקומות עבודה חדשים 

ברקת, אלקין וכץ בהנחת אבן הפינה (צילום: תומר זמורה)

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שר התחבורה ישראל כ”ץ והשר לענייני ירושלים זאב אלקין השיקו הערב (רביעי) את העבודות להקמת פרויקט הענק בכניסה לעיר ירושלים.

פרויקט ‘הכניסה לעיר’ אשר יהפוך בשנים הקרובות לרובע עסקים מהבולטים בארץ, בהשקעה של 1.4 מיליארד שקלים, יתפרש על פני שטח של כ-211 דונם וצפוי להוסיף עוד כ-40,000 אלף מקומות עבודה חדשים לבירת ישראל.

רובע העסקים החדש יהיה גם מרכז התחבורה הגדול והמשולב בישראל במסגרתו תפעל רכבת מהירה, שתי רכבות קלות, נתיבי תחבורה ציבורית ופרטית ומרחב ציבורי רחב ופעיל.

ראש העיר ברקת אמר באירוע, “הפרויקט שאנחנו מתחילים בבנייתו הוא שובר שוויון לירושלים”.

“זהו הפרויקט הגדול ביותר, המשמעותי ביותר והחיוני ביותר לעתידה של ירושלים. עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים בשטח שגדול פי 5 ממגדלי עזריאלי, היצע משמעותי של שטחי תעסוקה שיאיצו את הכלכלה הירושלמית, מרכז התחבורה הנגיש והמתקדם ביותר בישראל, מרכז הכנסים הגדול בארץ, מנהרות, כבישים, ופיאצות מודרניות שיקשרו בין החלקים ויהפכו את האזור לשוקק ותוסס”, הוסיף ברקת.

לדבריו, “הכניסה החדשה לירושלים תפתח חלון להזדמנויות חדשות ואפשרויות בלתי מוגבלות. ירושלים של אחרי השלמת רובע העסקים החדש תהיה אחרת מזו שלפניו – עיר שלצד ההיסטוריה המפוארת שלה משנה מקצה לקצה את המגמות שבה-  מדעיכה לצמיחה והתעצמות כלכלית, מהגירה שלילית לעיר אטרקטיבית לצעירים ומעיר מדולדלת במשאבים לעיר מתעצמת, תחרותית ומובילה שנמצאת בתאוצה כלכלית ועומדת על רגליה – למען הדורות הבאים”.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ”ץ  ציין כי “מדובר במיזם לאומי, מודרני וייחודי הנושא בשורה לתושבי העיר ירושלים והבאים בשעריה”.

הוא ציין כי פרויקט הכניסה לעיר – כולל סלילה של שלושה רחובות חדשים, פיתוחם של שלושה רחובות קיימים וכן כריית מנהרה שתהווה הפרדה מפלסית בציר שז”ר, בכניסה לעיר, כחלק מהסדרת ושיפור הכניסה לבירה. רחוב שזר ישוקע והתנועה הראשית תעבור מתחת למפלס התחתון”.

שר ירושלים ומורשת זאב אלקין הוסיף כי “פרויקט הכניסה לעיר הוא פרויקט בעל משמעות אסטרטגית לפיתוח ירושלים לא רק כמרכז הממשל הישראלי אלא גם כמרכז החיים העסקיים במדינת ישראל”.

“אנחנו במשרד ירושלים ומורשת ובממשלה כולה רואים יעד אסטרטגי בקידום התעשייה והעסקים בירושלים ויצירת מקומות עבודה חדשים ואיכותיים לעיר. זו הסיבה שבשנים האחרונות השקענו לא מעט בקידום תעשיית ההייטק בירושלים, פעילות שהפכה את ירושלים לאחד מ-50 ה’האבים’ המתאימים ביותר להקמת הסטארטאפים בעולם”, ציין השר.

הוא אמר עוד, “אין לי ספק שהקמת הרובע העסקי החדש בכניסה לעיר יעזור לנו להצעיד לרמה נוספת את תעשיית ההייטק הירושלמית, תתרום רבות לפתרון הבעיות של המימון השוטף של עיריית ירושלים ותקדם בצורה דרמטית את איכות החיים ואיכות וכמות מקומות העבודה לתושבי העיר”.

הרובע החדש יכלול מרכזי עסקים, תיירות, מלונאות, פנאי ותרבות בהשקעה כוללת של כ-10 מיליארד שקלים. על פי הערכות, כ-65 אלף איש יעברו ברובע העסקים החדש מדי יום.

בשטח הרובע החדש יכללו 24 מבנים מתוכם 14 גורדי שחקים שיהיו מעל 24 קומות ועוד 9 גורדי שחקים של 36 קומות.

עוד במסגרת הפרויקט יורחב וישופץ מבנה בנייני האומה ויהפוך למרכז הכנסים הגדול במזרח התיכון.

העבודות הראשונות על הפרויקט החלו בשנה האחרונה כמעט ללא שום הפרעה לציבור כאשר, עבודות התשתית והתכנון פועלות בצירים מקבילים וזאת על מנת לייעל ולקצר את התהליכים.