הכנסה פאסיבית – זה מה שאתם צריכים כדי להרוויח יותר

כולנו רוצים להרוויח יותר - ובעיקר שהרווחים יהיו קלים יותר. איך נוכל ליצור הכנסה פאסיבית שעובדת עבורנו? כמה נצטרך להשקיע לפני - ובעיקר אחרי? הנה התשובות

הכנסה פאסיבית מהעסק שלך (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

המון פעמים אנחנו אומרים לעצמנו – שנדרש לנו עוד כסף. בין אם בגלל לחץ או בגלל רצון לחיות חיי רווחה.

העניין הוא שבין לומר לעצמנו לבין לבצע יש מרווח גדול מאוד, אולי אפילו גדול מדי אצל רוב בני האדם.

וכאן בדיוק נעוצה הבעיה. לא כולם רוצים לעבוד בעוד עבודה או לעסוק כל הזמן בריצה אחרי הכסף. לא מעט אנשים היו שמחים מאוד אם היתה להם סוג כלשהו של הכנסה פאסיבית.

בשנת 2007, עבד אדם בשם פט פאלין במשרד אדריכלים עם משכורת שנתית של 38 אלף שקלים. האמת, זה לא הספיק לו. הוא חשב כיצד יוכל להגדיל את ההכנסה.

פאלין גילה כי הגדלת כושר ההשתכרות שלו על ידי קבלת רישיון אדריכלות – יהיה משמעותי מאוד ויקפיץ אותו קדימה. אלא שמדובר היה בתהליך שאורך לפחות שש שנים ויכול להגיע גם במקסימום עד לשמונה שנים כדי לראות את התואר הנכסף.

בלית ברירה הוא ניסה לפנות למסלולים אלטרנטיביים. הוא הלך על משהו ייחודי יותר – עיצוב בניינים ידידותיים לסביבה מבחינה אנרגטית. אף אחד במקום העבודה שלו לא התמחה בתחום הזה. אבל לא מעט מכשולים עמדו בדרכו – ובעיקר בחינת הגמר.

הסטטיסטיקה היתה כולה נגדו. הבחינה היא חתיכת אתגר כנראה, כי פחות משליש מהנבחנים בכל שנה מצליחים לצלוח אותה ולקבל תעודה.

אז איך פאלין התמודד עם הנתון האכזרי הזה? מסתבר שלא בקושי רב. כדי להגביר את סיכויי ההצלחה, הוא לא רק שינן את החומר שוב ושוב –  אלא החליט לקחת את העניין צעד אחד קדימה.

הוא פתח בלוג ובו סיכומים של כל החומר, באופן מפורט ומדוקדק. בכל יום לימודים העלה עוד ועוד סיכומים כדי להסביר את הנושא לאחרים ולהבין בעצמו את כל מה שלמד.

הוא הפך לבר סמכא בתחום ונדרש גם לבלוגים אחרים. אחרי שעבר בהצלחה רבה את הבחינה הכנסתו גדלה ל-60 אלף דולרים והכל היה נראה זוהר.

אבל חודשיים לאחר מכן, עם ההאטה בכלכלה האמריקנית ולאחר המשבר הפיננסי בשנת 2008, החלה החברה שלו לפטר אנשים.

אחרי כמה ימים קיבל גם פאלין את ההודעה כי כל הפרויקטים שהיו עברורו הסתיימו וכעת אין לחברו מה לעשות איתו.

וכך נולד עסק משגשג

פאלין חשב מה לעשות במצב שנוצר. ואז נזכר במומחיות שלו. בפורומים אינטרנטיים רבים הוא היה הפוסק האחרון בתחום המומחיות שלו. הוא החליט לעשות מעשה.

הוא החליט לחקור כיצד להפוך את הבלוג שלו למשהו הרבה יותר גדול. הוא פנה לגוגל אנליטיקס וניסה לעקוב ולפלח את הגולשים בו. הוא גילה שבכל יום יש לו אלפי מבקרים בבלוג הקטן וה”לא חשוב” שלו, שנוצר במקור, רק כדי לעזור לו לעבור את הבחינה הקשה ההיא.

חושד לאחר מכן, החל בבלוג שלו מודעות של גוגל אדסנס. כבר בשעה הראשונה הרוויח 1.08 $ עם שלושה קליקים. הוא הרוויח 5 $ ביום הראשון, 7 $ ביום שני – ובימים הבאים הסכומים עלו לבין 15 ל-30 $ ביום. במקביל, הוא יצר מדריך לימוד לבחינה המבוסס על הבלוג במתכונת של ספר אלקטרוני והציע אותו למכירה בבלוג במחיר של 19.99 $. עד סוף החודש הראשון שבו הריץ את מיזם ההכנסה הפאסיבית שלו – הוא הרוויח – 7,906.55 $ – הרבה יותר ממה שהוא אי פעם הרוויח בעבר בחודש אחד.

כמי שהתייחס בעבר לסוג כזה של ביזנס באינטרנט כלא רציני – הוא הופתע מהתוצאות. במהלך השנים הוא צבר עוד אתרים – וכיום עומד המספר על 12 אתרי אינטרנט, רשימת תפוצה של למעלה מ-100 אלף בני אדם ופודקאסט שזוכה ל-9.5 מיליון הורדות. בגיל 31 הוא צבר כבר קרוב לשלושה מיליון דולרים – רק בזכות הכנסה פאסיבית.

זה לא קל – אבל משתלם ביותר

פאלין טוען כי הכנסה מסוג זה דורשת הכנה מוקדמת – שהרי אתה מעוניין שהנכס שלך ירוץ ללא מגע יד אדם כמעט – ואת ההשקעה את צריך לכמת בזמן ובכסף לפני שאתה משיק את המוצר שלך. והוא גם מבהיר, זה ממש לא קל – אבל משתלם בסופו של דבר.

לטענתו, בתחילת הדרך יש להשקיע שעות רבות מאוד בהקמת העסק שיביא להכנסה ללא מגע יד – אבל מהרגע שעשית זאת, אתה כמעט במצב של שגר ושכח. פאלין מתאר אתר שעבד עליו שעות רבות מספור, אבל כיום, שש שנים אחרי הוא מכניס לו למעלה מרבע מיליון דולרים בשנה, בהשקעה של שלוש שעות חודשיות.

עצות ודגשים לייצר הכנסה פאסיבית

  • לפני שתתחיל, שאלו את עצמכם, “האם אני עושה את זה רק בשביל הכסף?”. מדוע? היכולת ליצור הכנסה פסיבית תלויה, במידה רבה בקהל שלכם. אם הם מזהים שאכפת לך רק מהכסף והם במקום השני – סיכוייך להצליח נמוכים מאוד. הניסיון מוכיח כי הגולשים יודעים לזהות מצב כזה – ולא נותנים אמון אמיתי.
  • לקבוע זמן מראש שבו תעסקו ותקימו את העסק. ההקמה היא העתיד שלכם. שם נמצא הזמן המרכזי שבו תשקיעו במוצר שלכם – שאותו אתם מעוניינים להפיץ אחר כך שוב ושוב. פאלין, לדוגמא, טוען כי נדרש לו פרק זמן של לפחות שנה כדי לבנות אמון בקרב קהלים מצליחים באתרים הכי טובים שלו.
  • לא לשבת בחיבוק ידיים. ברגע שהמוצר מוגמר העבודה שלך עדיין לא נגמרה. זה לא שתוכל לשבת בחיבוק ידיים. למעשה, לא קיים באמת מצב שבו ההכנסה עובדת לגמרי לבד. גם אם מדובר בעסק של נדל”ן או שוק מניות, אין מצב של שגר ושכח לגמרי. כל עסק צריך ניהול, גם אם מטרתו היא הכנסה ללא מגע יד. השקע בעסק גם אחרי ההשקה. צור קשר עם הלקוחות שלך תדיר. זה ייצור אמון עבור המוצר הבא שתשיק – וישאיר אותך תמיד על הגל.

לסיכום: ההגדרה של הכנסה פסיבית היא ‘בניית עסקים שפועלים באופן אוטומטי. אבל על מנת לשמור את הפעילות האוטומטית ולשמור את אמון הגולשים בעסק או במוצר שלך – אתה צריך לתכנן זמן מוגדר שבו תתחזק את העסק אחר כך. אין דבר כזה עסק ללא מעורבות. תמיד תצטרכו להיות מעורבים בו – וכמובן שהמעורבות יכולה לייצר עוד הכנסות. הרי זה מה שרצינו להשיג בסופו של דבר.