הכרה חשובה למוצר לרפואת שינה ישראלי בשוק האמריקני

האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה אימצה לראשונה רשמית את הטכנולוגיה של חברת איתמר מדיקל לאבחון דום נשימה בשינה

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל (צילום: יח"צ)

חברת איתמר מדיקל (TA.ITMR) מדווחת כי ה- AASM, הארגון הרפואי המוביל בארה”ב לטיפול בהפרעות שינה, פרסם טיוטה מעודכנת של הנחיות לפרקטיקה קלינית לבדיקות אבחנתיות של דום נשימה בשינה במבוגרים.

הנחיות אלו כוללות לראשונה הכרה רשמית בטכנולוגיה עליה מבוסס מכשיר ה-WatchPAT של החברה, לאבחון דום נשימה בשינה מחוץ למעבדות שינה.
הנחיות אלה של ה- AASM מהוות אבן דרך חשובה נוספת במגמה הנמשכת של אימוץ בדיקות שינה ביתיות בארה”ב ושל ה-WatchPAT בפרט, ולהערכת החברה הן עשויות להשפיע לחיוב על החלטות של תוכניות בריאות שונות בארה”ב – להכללת המוצר בסל הבדיקות וההליכים המכוסים במסגרתן.

החברה מעריכה שחברות הביטוח הרפואי אינן משפות ביטוחית בדיקת WatchPAT בכ-15% עד 20% מכלל הציבור המבוטח בארה”ב, אך במדינות ספציפיות כגון מסצ’וסטס היעדר הכיסוי מגיע עד לכ-60% מהאוכלוסייה המבוטחת בביטוחי בריאות פרטיים.

ברוב המקרים הסיבה הרשמית להיעדר השיפוי הוא אי הכללת המוצר בהנחיות לפרקטיקה קלינית.

טכנולוגיית ה-PAT של איתמר מדיקל, המאפשרת מדידת שינויים בנפחי הפעימה העורקיים ההיקפיים, הינה אחת משתי טכנולוגיות קיימות בשוק הביתי לאבחון דום נשימה בשינה בארה”ב, לצד טכנולוגיית ה-Air Flow לבדיקת זרימת אוויר.

מנכ”ל איתמר מדיקל, גלעד גליק אמר כי “הכללת טכנולוגיית ה-PAT כטכנולוגיה מוכרת לאיבחון דום נשימה בשינה בבדיקות ביתיות מהווה נדבך חשוב ואבן דרך בהמשך יישום תוכנית הצמיחה שלנו בשוק האמריקני”.

“מכשיר ה-WatchPAT משווק כיום במסגרת פתרון מלא בשוק האמריקאי, הכולל מענה אבחוני וטיפולי לדום נשימה בשינה. להנחיות המעודכנות של ה-AASM חשיבות רבה ולהערכת החברה הן עשויות להשפיע לחיוב על החלטות של תוכניות ביטוחי בריאות שונות בארה”ב שעדיין לא עושות כן, לכלול את בדיקת ה-WatchPAT  בסל הבדיקות וההליכים המכוסים במסגרתן. אנו ממשיכים לזהות עניין רב במוצר החברה בשוק האמריקני, המהווה עבורנו שוק יעד מרכזי”.