הלהיט של החופשות: לישון על המים

נופש זול: בסירות שהוסבו לבתי מלון ניתן למצוא חדר זוגי בסכום של 178 שקלים ברמת ארוח של 4 כוכבים

מלון על יאכטה בלונדון צילום: יח"צ

לינה בסירה שהוסבה למלון יכולה להיות חוויה יוצאת דופן וחיסכון בעלויות הלינה בעת ביקור בבירות התיירות של אירופה, במיוחד בתקופה זו שמזג האוויר מתחמם והופך את הלינה על המים לנוחה יותר. 

בעקבות התרחבות טרנד “סירת מלון”, אתר חיפוש המלונות הוטלס קומביינד שילב אפשרות לחיפוש סירות שהוסבו למלונות ביעדים שונים. לדוגמה בעיר אמסטרדם בלבד ניתן למצוא מעל 100 סירות לתקופת הקיץ שמשמשות כמלון וחלקן אפילו זכו לדרוג של 4 כוכבים.

הסירות אינן מפליגות ושומרות על עגינה במיקום קבוע. הן מגישות ארוחת בוקר, ברובן אפשר למצוא אינטרנט אלחוטי ללא תשלום והן מציעות שרותים מיוחדים כמו השאלת אופניים לאורחים ללא תוספת תשלום.

לדברי איל סגל מאתר הוטלס קומביינד, מחיר ממוצע ללילה זוגי בסירה בחודש מאי על שפת נהר הדנובה בבודפשט עולה 178 שקלים עבור רמת ארוח של 4 כוכבים, זאת בהשוואה לחדר במלון ברמת ארוח דומה שעולה 460 שקלים.

בלונדון סירה ברמת ארוח של 4 כוכבים עם שרות חדרים הזמין 24 שעות וספא תעלה 670 שקלים לזוג, בהשוואה למלון בסטנדרט דומה שיעלה 750 שקלים.

באמסטרדם חדר זוגי על המים יעלה 348 שקלים, בהשוואה למלון ברמת ארוח דומה במחיר של 490 שקלים. בוונציה רמת ארוח של 3 כוכבים על סירה תעלה 353 שקלים, לעומת מלון ב- 500 שקלים.

בישראל התענוג עדיין לא זול. “יאכטת הים האדום” במרינה של אילת תגבה 2,457 שקלים ללילה.