הלמן-אלדובי זכתה במכרז ניהול הפנסיה של חברת החשמל לישראל

קופת הגמל המרכזית לקצבה של עובדי חברת החשמל מנהלת כ-30 מיליארד שקלים עבור כ-13,000 עובדים, גמלאים ושאירים

אורי אלדובי ורמי דרור. זכו במכרז של חברת החשמל צילום: יח"צ

בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במכרז ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה  של עובדי חברת החשמל.

מדובר במכרז הפנסיה הגדול ביותר שהתקיים לניהול כספי פנסיה לכ-13,000 עובדי החברה וגימלאיה, בהיקף כולל של כ-30 מיליארד שקלים.

במכרז התמודדו שישה גופים והבחירה נעשתה בשלב המקדים על פי קריטריונים מקצועיים של ניסיון ומקצועיות וכן קריטריונים כלכליים ושורה של בדיקות איתנות פיננסית.

על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות הקים חברת ניהול ייעודית הכוללת דירקטוריון,  ועדת השקעות, וצוות ניהולי נפרד. המכרז הינו לשלוש שנים עם אופציה להארכה.

על פי ההסכם, חברת חשמל תשלם לבית ההשקעות סכום שנתי קבוע של 8.3 מליון שקלים כדמי ניהול.

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, נמצא לאחרונה בתנופה של צמיחה. בית ההשקעות שהוקם בשנת 1995 הינו אחד מבתי ההשקעות הוותיקים בשוק ההון ולאחר הזכיה במכרז זה צפוי לנהל  נכסים בהיקף של כ- 46 מיליארד שקלים עבור למעלה מ-300,000 חשבונות עמיתים.

לאחרונה זכה בית ההשקעות במכרז פנסיית ברירת המחדל של האוצר והודיע שכבר החל לקלוט עמיתים חדשים לקרן, מבלי לחכות לכניסת הרפורמה לתוקף בחודש נובמבר.

אורי אלדובי, יו”ר בית ההשקעות הלמן-אלדובי אמר בעקבות ההחלטה, “אנו מודים לחברת החשמל על הבעת האמון ועל הזכייה במכרז קופת הגמל המרכזית לקיצבה של חברת החשמל, אחד ממכרזי הפנסיה הגדולים בישראל”.

“ניסיונו של בית ההשקעות בניהול קרנות פנסיה ותיקות ובקליטת קופות וגופים שונים יאפשרו לנו להעניק לחברת החשמל את השירות הטוב ביותר. מבחינת בית ההשקעות, מדובר בנדבך נוסף בשורה של מהלכים אסטרטגיים המבססים את הלמן-אלדובי כשחקן מרכזי בתחום החיסכון ארוך הטווח בישראל”, הוסיף אלדובי.