הם הבטיחו להפסיק לעבוד עד שהילד הראשון יגיע

מיטל ואדם טל מדברים על הזוגיות, הורות, המליון הראשון, ומפת הדרכים המדוייקת שהביאה אותם לשם

״אבא שלי לא ראה אותי הרבה כשהוא הקים את העסק שלו, אבל אני יודע שהוא עשה את זה בשבילי, בעידן שבו לא היתה ברירה… מה שאני לא יכול לסבול זה אבות שבזמן שהם עם הילדים שלהם, הם או בטלפון, או עם הראש בעבודה – אני הבטחתי שלא אהיה כזה״.

כך פותח את השיחה שלנו אדם טל, היזם מאחורי ״הפושטק״, שהתחיל מללמד איך לשחזר את ההצלחה הכלכלית שלו באינטרנט, ומצא את עצמו מלמד הורות, זוגיות ואפילו תכנון חופשות – הכל אונליין ותוך הכנסות של מליונים כל שנה.

״קלטתי שאין מנוס מלעשות הרבה כסף״.

״שמנו לב שאם בשנות החמישי והשישים היה מספיק שבן זוג אחד יעבוד 9-5, היום שני בני הזוג צריכים לעבוד, ולקבל מהעבודה לפטופים שזאת מין רמיזה של ״אם לא תשלים שעות גם בערב, עובד אחר כן יעשה את זה…״.

והפתרון שלכם היה…?

מיטל: ״לעשות הרבה כסף, מהר, ובלי בוס״.

אדם: ״הבנו שאנחנו חייבים לנתק את הקשר בין הזמן לכסף – להפסיק למכור את השעות הכי יפות של היום שלנו בשביל כסף שבקושי מספיק, ולהתחיל לעשות כסף מדברים שיכולים לרוץ לבד 24 שעות ביממה… אבל כל דבר שבדקנו היה נראה כמו רמאויות״.

ואיך מצאתם משהו שהוא לא?

״לקחנו סיכונים מחושבים, ובדקנו שיטה אחרי שיטה אחרי שיטה… חיפשנו דברים שאפשר לעושת עם השקעות קטנות שלא ימוטטו אותנו, בעדיפות לדברים שאפשר להשקיע בהם זמן במקום כסף״.

״היינו חייבים גם למצוא דברים שהתאימו לכישורים שלנו – לשנינו אין תואר או מקצוע… היינו מוסיקאים ולא ידענו שום דבר חוץ ממוסיקה – לא בדיוק תחום שעושים בו הרבה כסף״.

״את הדרך שלנו תיעדנו וניתחנו המון והיום אנחנו קוראים לזה ״מאני האקינג״ – אסטרטגיית-על שבנינו כדי לאתר ולבחון הזדמנויות ולדעת לבנות נכסים באינטרנט שמייצרים כסף״

5,000 ש״ח בחודש מאוויר

״עם הזמן מצאנו את עצמנו עם כל מיני נכסים שהכניסו כל אחד בין כמה אלפי שקלים בחודש לכמה עשרות אלפי שקלים, ולאט לאט שיפרנו את השיטה ומיקדנו את הפוקוס שלנו – היום אנחנו יודעים לקלוע למטרה הרבה יותר מהר, בפחות השקעה ולייצר נכסים יותר ויותר יציבים שכבר מניבים סכומים גדולים בהרבה…״

אדם: ״הרבה אפסים…״ (מחייך לעצמו)

איך לא מפחיד אתכם לחשוף את השיטות האלה לקהל הרחב?

״קודם כל מצאנו את הדרך להרוויח בדיוק מזה, וזה כיף עצום לעשות כסף בזמן שאתה עוזר לאנשים ומקבל פידבקים ומכתבי תודה״

״ואנחנו גם מבינים שיש מקום לכולם, אנחנו לא מייצרים לעצמנו תחרות… זה כמו לבנות בניין בת״א בימים שהיא עוד היתה חולות… עוד אין את הצפיפות שיש היום.. אנחנו מבינים שככל שיהיו יותר בניינים סביבנו כך השווי של ה״נכס״ שלנו יעלה כי תהיה עיר שלמה במקום רק חולות״.

נשמע מדהים, איך מצטרפים להצלחה הזאת?

אפשר לצפות בסדרת הסרטונים של אדם בחינם שבה הוא מספר את סיפור הרקע שלנו ומלמד את כל מה שצריך כדי להתחיל לבד. ומי שרוצה ימצא שם גם הצעה להצטרף לקהילות שלנו.