“אפשרי להיחלץ מחובות כבדים בלי לוותר על הנכס והבית – ב-5 צעדים מצילי חיים”

בזמן שאלפי משפחות בישראל נקלעות למצוקה פיננסית ולחובות חסרי תקדים והפכו להיות מסורבות הלוואות, יועץ פיננסי פורץ דרך מתחייב שהפתרון לא חייב לעבור בפשיטת רגל, הוצאה לפועל, או אובדן נכסים השייכים לבעלי החוב. אז מה צריך לעשות עכשיו כדי לצאת מהחובות? הנה כמה המלצות.

אריאל אחון, יועץ פיננסי, מלווה שכירים ועצמאים ישראלים שנקלעו לחובות, להתחיל
אריאל אחון, יועץ פיננסי, מלווה שכירים ועצמאים ישראלים שנקלעו לחובות, להתחיל "חיים חדשים" מבחינה פיננסית - בלי הליכי הוצאה לפועל ובלי לאבד את הנכס שברשותם. (ממאגר פרטי)

בשנה האחרונה נקלעו עשרות אלפי ישראלים לתופעה לא מוכרת מבחינתם: שכירים ועצמאיים בעלי יציבות כלכלית, ואפילו אמידים, איבדו את העוגן הכלכלי שלהם וחוו ירידה דרסטית במקורות ההכנסה שלהם. כתוצאה מכך, הפכו רבים מהם ל”מסורבי הלוואות” – כאלה שהבנק מסרב להלוות להם כסף. ההשלכות לכך מוכרות וכואבות: אותם אנשים מבוססים ממעמד הביניים החלו להתקרב במהירות אל קו העוני ולהיכנס לחובות הולכים וגדלים.

אריאל אחון באחת מהרצאותיו ברדיו: הדרך הכי טובה להתמודד עם חוב היא לא להיכנס אליו. אבל אם כבר נכנסת לבור, אפשר לצאת ממנו בעזרת הקפדה על כללי התנהגות פיננסים בסיסיים. (ממאגר פרטי)
אריאל אחון באחת מהרצאותיו ברדיו: הדרך הכי טובה להתמודד עם חוב היא לא להיכנס אליו. אבל אם כבר נכנסת לבור, אפשר לצאת ממנו בעזרת הקפדה על כללי התנהגות פיננסים בסיסיים. (ממאגר פרטי)

אולי יעניין אותך גם:  

  1. בלי למשכן את הנכס: כך הצליחו 137 משפחות בישראל לחלץ את עצמן מהבוץ הכלכלי בלי לאבד את הבית.  
  1. חדר המצב: 3 פעולות לביצוע מיידי לעצירת ההתדרדרות הכלכלית וליציאה בטוחה מהחוב. 
  1. הבנק סירב להעניק לך הלוואה? כך תעצור את ההתדרדרות לפני שההוצאה לפועל מגיעה לדפוק בדלת.

אריאל, מאות משפחות, עצמאים ושכירים צוברים חובות עצומים בשנים האחרונות. מה אתה עושה עם הלקוחות שאתה מלווה כדי לחלץ אותם מהסיטואציה הזאת?

קודם כל חשוב לזכור שלא כל החובות שווים זה לזה, ומינוס 10,000 ש”ח בעו”ש לא זהה לחוב של מיליון ש”ח בהוצאה לפועל. אבל מה שאנשים לא יודעים זה עד כמה מהר אפשר להתדרדר מאותו מינוס קטן בעו”ש למצוקה כלכלית וחוב ענק. זה קורה מהר, ולפעמים בלי שיש לנו על כך שליטה. לכן חייבים להתייחס לכל חוב כמו אל מצב חירום – כזה שדורש פעולה נחרצת ומהירה – ולא לחכות רגע אחד מיותר.

רק לקוחות שמבינים את זה, ומוכנים לקחת אחריות ולפעול מהר, יכולים להתחיל להיכנס איתי לתהליך החילוץ וההחייאה הפיננסית שלי. לקוחות שבאמת מוכנים לכך נכנסים איתי לתהליך עבודה יסודי שכולל שלושה שלבים:

בשלב הראשון אנחנו נותנים ללקוח “החייאת חירום פיננסית”. כמו שבבית חולים מגיע מטופל לחדר הניתוח בלי דופק, והרופאים נותנים ללב שלו שוק חשמלי כדי להחזיר אותו לחיים, זה מה שאנחנו עושים: אני משיג ללקוח שלי מימון חירום לכיסוי מיידי של החובות, כדי שצווי העיקול וההוצאה לפעול לא יגרמו יותר נזק ממה שגרמו עד היום.

בשלב השני, אנחנו מתחילים בתהליך שיקום והבראה פיננסי. בשלב הזה אנחנו מסדירים את נטל החוב, ונכנסים לתהליך של הבראה שבסופו נוכל להעמיד אותך על הרגליים.

בשלב השלישי, אני עושה משהו שאף יועץ פיננסי לא עושה: אחרי עבודה עם עשרות מסורבי הלוואות, הבנתי שגם אחרי שניקינו את החוב שלך אתה חייב לקבל כלים שישפרו את ההתנהלות הכלכלית שלך לאלתר. רק ככה נוודא שלא תיכנס שוב למעגל החובות לעולם. כדי שזה יקרה, אני מצמיד לך תוכנית ליווי של יועץ מיוחד לכלכלת המשפחה, שיעבור איתך על ניהול חכם של ההוצאות שלך ויוודא שאתה לעולם לא נכנס שוב לחובות.

אריאל אחון עם לקוחות: אני מתייחס לכל לקוח שלי בחרדת קודש. בגלל זה אני עובד עם כמות מצומצמת מאוד של לקוחות, כדי לתת ב-100% תוצאות לכל אחד מהם. (ממאגר פרטי)
אריאל אחון עם לקוחות: אני מתייחס לכל לקוח שלי בחרדת קודש. בגלל זה אני עובד עם כמות מצומצמת מאוד של לקוחות, כדי לתת ב-100% תוצאות לכל אחד מהם. (ממאגר פרטי)

איך אתה מסביר את אחוזי ההצלחה החריגים שלך עם הלקוחות שמגיעים אליך לליווי?

המקור להצלחה הזו הוא בהשקפת העולם שלי ביחס לעולם ייעוץ המשכנתאות – השקפה ששונה מהמקובל בתחום. בניגוד למרבית היועצים, אני מתייחס לכל לקוח שלי בחרדת קודש, בגלל שמבחינתי החילוץ הפיננסי שלך הוא לא פחות מדיני נפשות. אם אתה פונה לעזרה כשאתה בחובות, ועוד שניה החבר’ה מהוצאה לפועל דופקים אצלך בדלת, לדעתי ההצלה הפיננסית שלך היא כמעט עניין של חיים ומוות. לך ולמשפחה שלך. הדבר שהכי קשה לי לסבול זה יועצים פיננסים שרואים בלקוח שלהם עוד “תיק” שצריך לסגור.

בגלל זה, ובניגוד ל-99% מיועצי המשכנתאות שתיפגוש, אני בוחר לעבוד מראש עם 3-5 לקוחות לכל היותר בכל רגע נתון. חשוב לי שהשירות שאני נותן יהיה מותאם אישית, ויעניק לך הצלחה מלאה בסיכוי של 100%.

כמו כן, הלקוחות שאני עובד איתם עוברים תהליך סינון קפדני, ורק מי שאני מוצא שעומד בשורת קריטריונים יכול לקבל את הליווי שלי. אבל ברגע שקיבלת את הליווי? אני מחויב ללוות אותך באופן אישי ולפתור לך את כל הבעיות עד שאתה מגיע לכיסוי מוחלט של החוב שלך.

נשמע לא קל בכלל.  

האמת, שזה יותר פשוט ממה שזה נשמע. תראה למשל את הסיפור של רובי ס. (השם המלא שמור במערכת – א.ח), עצמאי, בן 43 מחיפה, נשוי +3. רובי גר באחת השכונות הטובות בעיר. במשך 15 שנה בנה רשת בתי קפה בצפון ב-10 אצבעותיו. אבל אז הוא נקלע למשבר שריסק את רובי ואת הרשת שלו. סניף אחר סניף, רובי נאלץ לצמצם, לפטר ולסגור. וכדי להחזיק את העסקים בחיים? הוא התחיל לקחת הלוואות בערבות אישית. הוא לקח משכנתא אקסטרה על הבית היפה שלו בשכונה הטובה, רק בשביל לתת עוד קצת חמצן לעסק. אבל החובות המשיכו להצטבר כמו כדור שלג. תוך 6 חודשים, החובות של רובי הגיעו ל-3 מיליון שקל, והבית מושכן לחלוטין. צרות צרורות.

כשרובי הגיע אלי, הבנתי שמדובר במקרה חירום אמיתי. בגלל זה, עצרתי את כל מה שעשיתי והענקתי לרובי טיפול פיננסי אגרסיבי ומהיר. הטיפול הזה כלל כמה צעדים: ראשית לקחנו הלוואת גישור כדי לכסות באופן מהיר ומיידי את כל החובות שלו – ולוודא שהוצאה לפועל לא תדפוק לו על הדלת. רק אחרי שעשינו את זה, יכולנו להתחיל לטפל בשאלה איך מטפלים בחוב הזה שלו.

בהמשך יצרנו עם רובי אסטרטגיה להחזרת החוב – אסטרטגיה שהותאמה אישית לצרכים וליכולת החזרת החוב של רובי. בזכותה, החוב של רובי מצטמצם כל חודש ב-10%, בעוד לפני טיפול החירום, החוב גדל ב-20% כל חודש. זה אולי שינוי לא גדול באחוזים – אבל הוא החזיר את רובי לחיים.

השלב הבא של רובי היה שלב ההבראה הפיננסית. ביחד הגענו להחלטות חשובות על שינוי אורח חייו ושינוי הקריירה שלו, כדי לייצר לעצמו סגנון חיים חדש ויציב שישאיר אותו רחוק מחובות. היום, רובי כבר חזר לחייך אחרי שהצלנו את הבית שלו מפני כונס הנכסים, והצלנו את המשפחה שלו מקריסה כלכלית.

אריאל אחון עם משפחתו: להציל משפחה מקריסה כלכלית זו חובה מוסרית. אילו אני הייתי נקלע לחוב, הייתי יכול לחשוב רק על דבר אחד: איך לצאת מהחוב, וכמה שיותר מהר. (ממאגר פרטי)
אריאל אחון עם משפחתו: להציל משפחה מקריסה כלכלית זו חובה מוסרית. אילו אני הייתי נקלע לחוב, הייתי יכול לחשוב רק על דבר אחד: איך לצאת מהחוב, וכמה שיותר מהר. (ממאגר פרטי)

לקריאה נוספת:  

  1. המלצת החודש של דה רוטשילד: לחיות בחוב זה לא גזירת גורל. יש דרך לצאת מהר מהחובות – כך עשו זאת עד היום 137 משפחות בצורה בטוחה לחלוטין. 
  1. מהם 3 השלבים להשגת יציבות כלכלית אצל שכירים ועצמאיים שנמצאים היום בחובות כבדים? 

שמענו שיצרת לאחרונה תוכנית בשם “התוכנית לחילוץ והחייאה פיננסית”. מה יש שם?     

התוכנית לחילוץ והחייאה פיננסית נועדה לקחת עצמאים ושכירים בעלי נכס (בית, דירה, עסק – א.ח) שנקלעו לחובות גדולים, ולעצור באופן מיידי את קצב צבירת החובות – ואז, לעשות את מה שצריך כדי לצמצם את החובות באופן יציב ובטוח.

במסגרת התוכנית, אני מלווה את הלקוח שלי במשך שנתיים-שלוש, כדי שלא רק נסגור את החוב, אלא גם נייצר בסיס להתנהלות כלכלית נבונה שלו בעתיד. ככה אנחנו פותחים ללקוח את האפשר לנקות את הרקורד הפיננסי שלו, לחזור לקבל הלוואות מהבנק – ולחזור לחיות כמו אדם נורמלי שהחובות לא מנהלים לו את החיים. את כל התוכנית אני מנהל תוך הקפדה על ליווי צמוד, פגישות אישיות איתי, תמיכה ועזרה בכל שאלה שצצה בדרך – הכי חשוב, התחייבות לתוצאות והצלחות בתהליך.

לקוראים שלנו שרוצים עוד פרטים, איך אפשר ליצור איתך קשר?

זה פשוט. אני אתן לך קישור שבצד השני שלו, הקוראים שלך יוכלו לשריין איתי שיחת ייעוץ ללא עלות. בשיחה הזו נאבחן את המצב הפיננסי הספציפי שלהם, ניתן טיפים ליציאה מהחוב, ואם אמצא אותם מתאימים – הם יוכלו לנסות להתקבל גם לתוכנית החירום לחילוץ והחייאה פיננסית – ולחזור לחיות חיים ללא חובות, בלי לאבד את הבית או הנכס היקרים שלהם.

לחץ כאן כדי לקבל את שיחת הייעוץ ללא עלות עם אריאל אחון 


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.