המטפל הישראלי שהציל 276 נשים מגלי חום בגיל המעבר בטיפול טבעי של 4 חודשים

ג'רמי שר, מאסטר בהומאופתיה קלאסית
ג'רמי שר, מאסטר בהומאופתיה קלאסית - ממאגר פרטי

אולי יעניין אותך:

  1. המלצת החודש של דה-רוטשילד: איך להיפטר מגלי החום בגיל המעבר באופן טבעי
  2. יובש בעור והשמנה בגיל הבלות – לא גזירה משמיים
  3. אם את סובלת מבעיות הורמונליות, לא חייבים טיפול הורמונלי – קראי כאן

ג’רמי שר, 61, אחד מהמטפלים האלטרנטיביים המצליחים והידועים בעולם, זכה למוניטין של “קוסם” ככל שמדובר בריפוי של תופעות גיל המעבר ובעיות הורמונליות אצל נשים. בכתבה שלפניכם מספר ג’רמי שר על הניסיון הקליני שלו ואיך הוא מוצא במקרים רבים מאד את התרופה הטבעית המתאימה לנשים הבאות אליו לטיפול.

ג’רמי שר, שמטפל כבר למעלה מ-39 שנה ברפואה טבעית בכל רחבי העולם, מספר על השיטה הטבעית המוכחת לטיפול בהפרעות הורמונליות, שמעלימה לגמרי את כל הסימפטומים שגורמים לסבל רב אצל נשים בגיל המעבר.

רפואה אלטרנטיבית היא פעמים רבות שנויה במחלוקת, אבל עם ההצלחות הפנומנליות של ג’רמי קשה להתווכח. העובדה היא, ששמו הולך לפניו ולא במקרה. את מכתבי התודה המרגשים מהמטופלות שלו הוא שומר למזכרת.

אז הוצאתי את ג’רמי לשעה קלה מהקליניקה העמוסה שלו על מנת לשאול אותו כמה שאלות חשובות.

ג’רמי, בוא תעשה לנו רגע סדר בראש. מהן בכלל בעיות הורמונליות אצל נשים?

בעיות הורמונליות הן בעצם שיבוש המאזן העדין של ההורמונים בגוף של האישה.

לפחות 50% מהנשים חוות איזשהן בעיות הורמונליות במהלך חייהן.

אחד הדברים הכי נפוצים אלו בעיות בגיל המעבר.

בעיות הורמונליות מופיעות בעיקר בגיל המעבר?

לאו דווקא. תופעות גיל המעבר הן רק חלק מהבעיות ההורמונליות שיכולות לבוא בכל גיל אצל חלק גדול מהנשים. יש הרבה מאד נשים שמגיעות בגלל תסמונת קדם ווסתית (PMS). תסמונת זו מתאפיינת בנפיחות, רגישות בחזה, כאבי ראש, בחילות וחוסר נוחות. נערות רבות אחרות סובלות מחוסר איזון הורמונלי, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, מחזור שהוא ארוך מדי או עם דימום כבד מדי, פצעונים על העור, שינויים קיצוניים במצבי רוח ועוד.

אז בעצם, בעיות הורמונליות רבות יתחילו לרוב בגיל ההתבגרות ויכולות להימשך עד גיל המעבר.

מתי חל גיל המעבר, פחות או יותר?

למרות שגיל המעבר מתחיל בממוצע בגיל 51, התופעות שלו יכולות להתחיל בגיל 45 ולהימשך עד גיל 55 ואפילו עד גיל 60. הרבה פעמים נשים נכנסות לגיל המעבר והבעיות נתקעות ולא עוברות.

צריך להבין – גיל המעבר הוא מצב טבעי שכל אישה עוברת אותו. אם התופעות באות וחולפות אחרי כמה חודשים אז האישה יכולה להסתגל ולעמוד בזה. במצב כזה אין שום בעיה והכל בסדר. הבעיה היא שזה נמשך שנה, שנתיים שלוש ואפילו יותר. ואז זה נהיה ממש סיוט.

בכתבתה של רות נווה באתר Ynet “סקר מצא: ממה נשים הכי סובלות בגיל המעבר?”, היא מביאה נתון מתוך סקר שנערך על ידי מכון המחקר Medical Insight, לפיו כ-85% מהנשים בין הגילאים 50 ל-60 חוות לפחות תופעה משמעותית אחת מהסימפטומים המאפיינים את גיל המעבר.

בסקר עלה, שכ-46% מהנשים חוו בעיקר גלי חום, 22% התלוננו על נדודי שינה, וכן יובש בעור (7%), עצבנות (6%) ויובש בנרתיק (5%).

מה בעצם האישה חווה בגיל המעבר?

אחד הסימפטומים הנפוצים והמטרידים ביותר הם גלי חום. הם מגיעים בפתאומיות בצורה בלתי נסבלת, ואז יש רצון עז לצנן את הגוף, להוריד בגדים ולאוורר את עצמן. גלי החום מעירים בלילה וגורמים להפרעות שינה ועייפות. ישנם גם נפיחות והשמנה שמתבטאת בעליית משקל. דיאטות והתעמלות לא עוזרות במקרים האלה. רואים גדילה של החזה ושל הבטן. כל הדברים האלו מאד מפריעים.

גלי חום בגיל המעבר
גלי חום בגיל המעבר – תמונה קנויה מאתר Depositphotos.com

תופעות נוספות הן עור מיובש ושיער שהופך דליל.

סימפטומים נוספים שמפריעים הם הזעות בלילה, כאבים בזמן קיום יחסי מין ויובש.

לפעמים הבעיות מתחילות אפילו לפני גיל המעבר. זה נקרא Pre Menopause.

ישנה גם השפעה על התחום הרגשי?

בהחלט. לא מדברים על זה הרבה, אבל אל גיל המעבר אצל נשים מתלוות גם בעיות נפשיות, כמו חרדות, עצבנות יתר וקושי להסתגל לתנאים החדשים.

ממה נגרמות תופעות גיל המעבר?

המחזור החודשי מפסיק וההורמונים שמפעילים את המחזור, כמו הפרוגסטרון והאסטרוגן וכל שאר ההורמונים שמפעילים את המחזור החודשי של האישה, מתחילים להיחלש, לשנות את שיווי המשקל ביניהם, ומכך רוב הבעיות ההורמונליות נולדות.

גלי חום עם הזעות, העלאה במשקל, עצבנות, חרדה, יובש – כל אלה תופעות מאד מטרידות.

איך ההשמנה קשורה לזה?

זה עניין של צבירה של מים בגוף וחוסר איזון של האסטרוגן.

השינויים ההורמונליים גורמים לחוסר שיווי משקל הורמונלי וזה גורם לנפיחות בגוף.

איך מטפלים בזה ברפואה המערבית?

הטיפול הקונבנציונלי הוא לרוב הורמונלי. משתמשים באסטרוגן סינתטי או בשילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון סינתטיים (גלולות).

גלולות למניעת הריון המשמשות גם כטיפול הורמונלי
גלולות למניעת הריון המשמשות גם כטיפול הורמונלי – מאתר Pixabay

האם הטיפול ההורמונלי הקונבנציונלי מלווה בתופעות לוואי?

בהחלט. ההורמונים עצמם יכולים לגרום להרבה מאד בעיות, לפעמים לבעיות דומות, לפעמים לבעיות אחרות. בגיל המעבר יכולות להתרחש הרבה תופעות שמאד מפריעות, כמו למשל, מתח, נפיחות וכאבים בחזה, כאבי ראש, בחילות, דימומים והפרשות וגינליות והרבה פעמים שינויים במצבי רוח. אז הטיפול ההורמונלי יכול לגרום להחרפה של הבעיות ואף לגרום לתופעות נוספות.

למה טיפול הורמונלי יכול להזיק?

המאזן ההורמונלי הוא מאד עדין ומאד ייחודי לכל אישה. הרפואה הקונבנציונלית באה עם “תותחים” של הורמונים מבחוץ. לרופאים לא כ”כ ברור כמה הורמונים צריך להוסיף, ובאיזה זמנים של החודש כדאי להוסיף אותם. המאזן ההורמונלי הטבעי של הגוף הוא מאד עדין והטיפול ההורמונלי הקונבנציונלי הוא מאד גס.

ומה החידוש שלך, ג’רמי, לנשים עם הפרעה הורמונלית?

טיפול הומאופתי לבעיות הורמונליות באמת פועל נפלא. אנחנו רואים תוצאות טובות מאד בהרבה מהמקרים. הסיבה שזה עובד כ”כ טוב היא, שאנחנו לא באים להוסיף הורמונים מבחוץ אלא אנחנו מעודדים את הגוף לתפעל את המערכות ההורמונליות שלו כדי להגיע לאיזון בעצמו, למצוא את השילוב הכי טוב וההפרשה האופטימלית של ההורמונים בדרך טבעית, בדרך שמשתמשת בתבונה הפנימית, העצמית של הגוף.

איך מטפלים בזה בהומאופתיה?

אנחנו עושים את זה באמצעות תרופות הומאופתיות שהן בעצם לא תוספות חיצוניות לגוף, כמו ההורמונים שדיברנו עליהם קודם ואפילו לא כמו רפואת צמחים. התרופות ההומאופתיות עובדות ברמה של אינפורמציה, כמו שאנזים פועל בגוף, שמשפעל תהליך כימי שקורה בגוף. אם אנחנו רוצים שתהליך יקרה יותר מהר אנחנו נותנים כמות קטנה מאד של אנזים וזה נותן אינפורמציה להגביר את הקצב של התהליך הכימי.

הומאופתיה, כאמור, היא לא תוספת לגוף אלא היא מתן עירור (סטימולציה) לגוף איך לתפעל את עצמו בצורה יותר נכונה, בצורה יותר מאוזנת. הריפוי נעשה בעצם מבפנים ולא מבחוץ.

תרופות הומאופתיות
תרופות הומאופתיות – תמונה קנויה מאתר Depositphotos.com

איך מחליטים איזו תרופה הומאופתית לתת לכל אישה?

הטיפול ההומאופתי הוא ייחודי לכל אישה. אנחנו בוחרים את התרופה ההומאופתית באופן מאד אישי לכל אחת מהפציינטיות. אין לנו תרופה קבועה שאנחנו נותנים לגיל המעבר. אנחנו לוקחים את הכל בחשבון – את המצב הגופני, היסטוריה רפואית, תיאבון, תשוקה ודחייה לסוגי אוכל שונים, מצב נפשי, שינה ואפילו החלומות שהיא חולמת בלילה. כל הדברים האלה נכנסים לתוך המיקס שבעזרתו אנחנו בוחרים את התרופה, שהיא הכי נכונה לאישה.

אולי יעניין אותך:

איך טלי בת ה-52 נרפאה מגלי החום ששיגעו אותה במשך 6.5 שנים

באיזה בעיות הורמונליות ניתן לטפל בהצלחה בהומאופתיה?

אנחנו מטפלים במגוון רחב מאד של בעיות הורמונליות. הבעיות האלה קשורות לגיל ולשלב בו נמצאת האישה ולהיסטוריה הרפואית שלה. אחוז מאד גדול מאוכלוסיית הנשים סובל מבעיות הורמונליות ואנחנו רואים ומטפלים בהרבה מאד מקרים בקליניקה שלנו עם תוצאות טובות מאד.

אם מותאמת תרופה הומאופתית לא נכונה, היא לא יכולה להזיק?

לפי הניסיון שלי, של עשרות אלפי מקרים שטיפלתי בהם במהלך חיי, במצב כזה לא יקרה שום דבר, כי זה כאילו נגענו במשהו שלא קשור בכלל למצב.

איך זה יכול להיות?

קורה לא מעט, שהומאופת מנסה תרופה אחת ותרופה שנייה ולא קולע בבחירה שלו ושום דבר לא משתנה במצב של המטופלת. אבל אם המטופלת מתמידה בטיפול, בסופו של דבר אנחנו נמצא את התרופה הנכונה שתעשה את השינוי המיוחל.

השינוי הזה פותר להרבה נשים את הבעיות ההורמונליות שנמשכות שנים וכל כך מציקות להן. בד”כ, תוך כמה חודשים, אם הכל הולך טוב, אנחנו מצליחים לעזור. אם לא מוצאים את התרופה הנכונה בהתחלה זה יכול לקחת קצת יותר זמן.

למה זה יכול לקחת זמן עד שקולעים לתרופה ההומאופתית הנכונה?

מכיוון שיש מאות תרופות שמתאימות להרבה מצבים של גיל המעבר, וחלקן מאד דומות בהשפעה שלהן. צריך לבחור תרופה מאד מדויקת ואז רואים שיפור נפלא במצב.

לאחר שקולעים לתרופה הנכונה אני רואה בדרך כלל בקליניקה שיפור מבורך מאד תוך מספר חודשים. אני לא רוצה לדבר על הניסים, שבהם זה קורה יותר מהר, אלא אני מדבר על המקרים הרגילים.

ג'רמי שר מטפל בחולת איידס בטנזניה, אפריקה
ג’רמי שר מטפל בחולת איידס בטנזניה, אפריקה – ממאגר פרטי

ואם מפסיקים עם הטיפול ההומאופתי יכול להיות שהתופעות יחזרו?

לרוב הדברים לא חוזרים למצב הראשוני. אם המטופלת מחלימה באופן מלא, לרוב אני לא צריך לראות אותה יותר. אני מנחה אותה, שאם ישנם סימנים שמעידים על חזרה של התופעות לאחר חצי שנה או שנה אז שתחזור אליי לפגישה ואני כבר אדע מה לתת במצבים האלה, כדי לחזור לאיזון ולרמת בריאות טובה. זה בעצם טיפול של תחזוקה שוטפת.

המטרה שלי היא לשחרר את הפציינטית כמה שיותר מהר. ברגע שישנו שיפור ושיפור טוב, אני מנחה את הפציינטית להתקשר אליי רק במידה ויש צורך. לרוב זה מחזיק בצורה טובה מאד.

למה הטיפול ההומאופתי מתאים לטיפול בבעיות של חוסר איזון הורמונלי?

הטיפול ההומאופתי כל כך יעיל בפתרון של הפרעות הורמונליות בגלל שהסיבה לתופעות עליהן דיברנו היא פונקציונלית (תפקוד לא נכון) ולא אורגנית (האיבר הרוס או מקולקל). זאת אומרת, זה לא מצב שהכבד מתפרק או שאין כבר סידן בעצמות. יש פה מאזן הורמונלי מאד עדין שאפשר לכוונן אותו בחזרה למצב אופטימלי באמצעות שימוש בתרופות הומאופתיות עדינות.

באילו בעיות של חוסר איזון הורמונלי אתם מטפלים?

כמו שאמרתי קודם, אנחנו מטפלים בקליניקה שלנו במגוון רחב מאד של בעיות הנובעות מחוסר איזון הורמונלי: החל מנערות בגיל ההתבגרות ועד לנשים בגיל המעבר.

יש לנו גם הצלחה גדולה בבעיות של אי-פוריות ואפילו במצבים של הפלות חוזרות שקשורים למצבים הורמונליים. יש די הרבה ילדים בעולם הזה שהגיעו אחרי תקופת אי- פוריות ארוכה של אמם. לאחר טיפול הומאופתי מוצלח אצלי, האמא פתאום נכנסה להריון. אני זכיתי להיות הסנדק של הרבה ילדים בעולם הזה…

הטיפול ההורמונלי המערבי המקובל במצבים של אי-פוריות הוא כ”כ אינטנסיבי וכ”כ בעייתי מבחינה פיזית ומבחינה רגשית, שאני ממליץ לנסות כל מה שאפשר לפני שנכנסים לסוג טיפול שכזה, שהוא ארוך וקשה לשני בני הזוג.

למה הטיפול ההומאופתי כדאי עבור בעיות של אי פוריות?

כיוון שהומאופתיה היא רפואה שעוזרת גם בגוף וגם בנפש, אז באופן הפוך מהטיפול הקונבנציונלי, שהרבה פעמים גורם לבעיות בזוגיות, ההומאופתיה עוזרת אצל שני בני הזוג לשיפור במצב הרוח, לעלייה באנרגיה, לתחושה של Well Being באופן כללי. אז כאן העזרה היא בכל המישורים ולא רק בתחום ההריון.

אנחנו רוצים שהשיפור יהיה כללי ולא רק בסימפטומים שהאישה מתלוננת עליהם. אנחנו רוצים לראות שיפור במצב הרוח, שיפור באנרגיה ושיפור כללי בבריאות.

ג'רמי שר וילדיו
ג’רמי שר וילדיו – ממאגר פרטי

מה עם תופעות לוואי בטיפול הומאופתי?

זה ממש מינימלי ואפשר אפילו לומר שכמעט אף פעם לא קורה. התרופות ההומאופתיות, כמו שאמרתי קודם, הן ברמה של אינפורמציה, ברמה של האנזים. אם הן לא מתאימות אז הגוף בכלל לא שם לב אליהן. אבל אם הן מתאימות אז יכולה להיות החמרה זמנית וקלה במצב. לאחר מכן יבואו הקלה גדולה וריפוי, ורואים שהדברים מתחילים להשתפר ולהסתדר. זה אופייני להרבה מאד שיטות של רפואה משלימה. 

למה לבחור בטיפול הומאופתי ולא בטיפול משלים אחר?

יש עוד שיטות טובות לטפל באנשים, כמו רפואה צמחית, פורמולות סיניות ועוד. כל השיטות האלה הן טובות ומבורכות. בשיטות האלה אנחנו בעצם מוסיפים משהו לתוך הגוף שאמור להתמודד עם המחלה. ההבדל בין כל השיטות האלה לבין הטיפול ההומאופתי הוא, שהטיפול ההומאופתי מעודד את הגוף להבריא את עצמו. לכן, ההומאופתיה היא רפואה כל כך טובה במצבים האלה.

האם האישה צריכה להאמין בטיפול כדי שזה יעזור לה?

לא, לגמרי לא. אין שום צורך באמונה. זה לא דבר פסיכולוגי. לפעמים אני מעדיף מטופלות שלא מאמינות כי אז אני יודע, שהתוצאה שהתקבלה היא לא פרי הדמיון של המטופלת. כל מה שאני מבקש זה קצת התמדה, בגלל שלפעמים לוקח 3-4 פגישות עד שמוצאים את התרופה ההומאופתית הנכונה.

תן לנו קצת רקע על עצמך

אני יליד דרום אפריקה. עליתי לארץ בצעירותי ושירתי כלוחם ב”גולני”. אני מטפל בהומאופתיה כבר 39 שנה. לאחר סיום לימודיי התחלתי ללמד הומאופתיה בבתי ספר באנגליה ולאחר מכן בכל רחבי העולם. יש לי בית ספר ללימודי המשך בהומאופתיה שהוא הוותיק ביותר בעולם, מאז 1987. התלמידים שלי הם בוגרי לימודי הומאופתיה, רופאים, וטרינרים והומאופתים מקצועיים. 

סמינר של ג'רמי שר במומביי, הודו
סמינר של ג’רמי שר במומביי, הודו – ממאגר פרטי

במהלך השנים ביצעתי מעל ל-35 מחקרים בהומאופתיה, כתבתי ספרים רבים ופרסמתי הרבה מאד מאמרים. כמו כן, פיתחתי תוכנות מחשב הומאופתיות שמסייעות להומאופתים להגיע לתרופה ההומאופתית המדויקת ביותר.

ג'רמי שר עם ספרו "Neon"
ג’רמי שר עם ספרו “Neon” – ממאגר פרטי

ב-2007 עברתי עם המשפחה שלי לאפריקה ובמשך 10 שנים טיפלתי בהתנדבות מלאה באלפי חולי איידס. עשו עליי כתבות בערוץ 10 וב-“ישראל היום”.

במקרים של איידס, אצל הרבה מאד נשים, תופעות גיל המעבר מגיעות בגילאים מוקדמים מאד, גיל 30-35. זה קורה בגלל התרופות שהן נוטלות וכמובן גם בגלל המחלה. זה מאד מציק להן. קיבלנו הרבה מאד ניסיון בטיפול בתופעות האלה עם פידבק מאד חיובי.

ג'רמי שר מטפל בחולת איידס בטנזניה, אפריקה
ג’רמי שר מטפל בחולת איידס בטנזניה, אפריקה – ממאגר פרטי

תוכל לשתף אותנו במקרה שהיה לך בקליניקה?

אני נזכר במקרה של שני בני זוג ששניהם הומאופתים. הם ניסו להיכנס להריון במשך 15 שנה ללא הצלחה. הם ניסו גם טיפול הומאופתי שלא הצליח להם, ניסו תרופות קונבנציונליות ולא הלך להם, ניסו את יתר הטיפולים ושום דבר לא עבד. כך במשך 15 שנה! אז הם באו אליי. במקרה היתה תרופה הומאופתית חדשה שאני חקרתי ופיתחתי, שלא היתה ידועה קודם בהומאופתיה וראיתי שהיא מתאימה להם באופן אישי. כמו שכבר אמרתי, הומאופתיה היא מאד אישית, אין דבר כזה שנותנים את אותה התרופה לכולם. אחרי חודש וחצי הם התקשרו בשמחה והודיעו לי שיש לאישה תאומים! שמחתי מאוד לשמוע!

“אחרי הרבה שנים של ניסיונות חוזרים ונשנים להיכנס להריון בכל דרך אפשרית, ניסינו את הטיפול ההומאופתי אצלך ולשמחתנו נולדו לנו תאומים. תודה רבה ג’רמי!”
ג’ ו-מ’

לסיום ג’רמי, איך נשים שקוראות עכשיו את הכתבה הזאת יכולות לקבל עוד פרטים ולקבוע תור למרפאה?

אני אתן לך קישור שתוכל לשים לקוראות. בצד השני שלו מחכה להן טופס הרשמה ליצירת קשר עם מנהלת הקליניקה שלי. הן יוכלו להתייעץ איתה בחינם ולברר האם ניתן לעזור להן בבעיות של גלי החום, היובש, ההשמנה ובתופעות האחרות שהן סובלות מהן כבר כל כך הרבה זמן.

לזמן מוגבל, קוראות הכתבה יוכלו לקבל 10% הנחה על הטיפול הראשון אצלי בקליניקה. כאן אפשר להשאיר פרטים ולקבל ייעוץ ראשוני בחינם.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.