המסיעים הפרטיים זכו להסכם שכר חדש

ההסכם ההיסטורי בענף ההיסעים ישפר באופן דרמטי את תנאי העסקתם של אלפי הנהגים בענף

החתימה על ההסכם, היום צילום: צילום כריזמה פיקסל, דוברות ההסתדרות

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ”ל ארגון חברות ההסעה בישראל שוקי שדה, יו”ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי ויו”ר הארגון שמריהו ארביסמן חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי היסטורי בענף ההיסעים הפרטיים, המסדיר לראשונה ומשפר משמעותית את תנאי העסקתם של אלפי עובדים המועסקים בעשרות החברות השותפות בארגון חברות ההסעה.

לנהגים אלו תפקיד משמעותי בחברה הישראלית, שכן לצד נהגי התחבורה הציבורית הם מסיעים מדי יום למעלה ממיליון תלמידי בתי ספר, עובדים במקומות עבודה שונים, חיילים, תיירים מהארץ ומהעולם, ועוד.

ההסכם הושג לאחר תקופת הידברות ממושכת ואינטנסיבית שכלל עבודה משותפת של הצדדים ולמידה הן של צרכי העובדים והן של צרכי המעסיקים. הצדדים יפעלו להרחבת ההסכם באמצעות צו הרחבה כך שסעיפיו יחולו על כל נהגי ההיסעים הפרטיים במשק.

בראש ההסכם הענפי החדש נקבע כי לעובדים תהיה “רשת ביטחון” שתספק להם ודאות לגבי השתכרותם המינימלית בכל חודש עבודה. רשת הביטחון הינה בגובה של עד 6,200 שקלים, בהתאם לסוג כלי הרכב. כמו כן ההסכם מסדיר מנגנון שמירת שכר הקובע כי השכר שמשולם לעובדים כיום לא יפחת, והוא אף קובע כי שכר היסוד השעתי של הנהגים יהיה גבוה בעד כ-17% משכר המינימום במשק בהתאם לסוג כלי הרכב, כפי שיתעדכן מעת לעת.

כחלק מסעיפי ההסכם נקבע כי כל חברה תעניק מדי רבעון מענק של 500 שקל לנהגי אוטובוס ומיניבוס ו-250 לנהגי אוטובוס ציבורי זעיר. בנוסף לכך נקבע כי התשלום שיקבל כל נהג לא יפחת משעתיים וחצי שעות עבודה, גם אם עבד בפועל פחות. לצד זאת ההסכם מסדיר את כללי התשלום והפיצוי לנהגים בגין הזמנת עבודה יומית ורב-יומית, וגם מסדיר לראשונה תשלום ופיצוי עבור זמני הנסיעה מבית הנהג לעבודה וממנה.

בשורה נוספת לעובדים היא כי הם יקבלו 90 שקל תוספת על לינה מחוץ לבית, וכן אש”ל בגובה 15 שקל עבור כל יום עבודה בו עבדו לפחות 7 שעות מצטברות. נהגים שברכבם מותקן מעלון יקבלו תוספת ייחודית בהתאם למספר הנסיעות שיבצעו מדי חודש, ותגיע עד ל-500 שקלים.

הענף מעסיק עובדים רבים כעובדים שעתיים, ולכן הוסדר כי גם במקרה של אחוז משרה נמוך, ערכי ימי הבראה, חופשה ומחלה ישולמו באופן שלא יפחת ממשרה מלאה – וזאת ל-75% עובדים לפחות בכל אחת מהחברות הכלולות בהסכם. עיקרון זה, שמשפר באופן מיידי את תנאי העסקתם של העובדים, יחול גם על ההפרשות הפנסיוניות ופיצויי הפיטורים.

הישג נוסף בהסכם קובע כי עובדים בעלי ותק של 6 שנים ומעלה יהיו זכאים ליום חופשה נוסף. לעובדים בעלי ותק של ארבע שנים תיפתח קרן השתלמות אליה יופרשו מדי חודש 5% מהשכר על חשבון החברה ו-2.5% על חשבון הנהג. לעובדים שבמועד חתימת ההסכם כבר צברו את הוותק הנדרש, תיפתח קופת קרן השתלמות כבר עתה.