המשקיעים בדימונה מרוצים: “חתימת הסכם הגג בין העירייה למדינה תביא לעליה בשווי הנכסים”

מעבר לעובדה שמדובר בבשורה לתושבים הותיקים, יש כאן בשורה כפולה בעיקר למשקיעים שהחלו בחודשים האחרונים לזהות את המגמה החיובית העוברת על העיר

פרוייקט מגורים בבנייה (צילום אילוסטרציה: משה מילנר, לע"מ)

הסכם הגג שחתמה השבוע המדינה עם עיריית דימונה מבטיח את פיתוח התשתיות בעיר הדרומית, בהיבטים של תעסוקה, כבישים, תחבורה ציבורית, מוסדות חינוך וחברה.

מעבר לעובדה שמדובר בבשורה לתושביה הותיקים של העיר, יש כאן בשורה כפולה בעיקר למשקיעים שהחלו בחודשים האחרונים לזהות את המגמה החיובית העוברת על העיר והחלו לרכוש דירות בשכונות החדשות המתפתחות בה.

דוד רוברין ואלכס פושצ’יאנסקי הם שניים מהרוכשים החדשים בפרויקט “קסם השחר” המשווק בשכונת השחר החדשה על ידי חברת תלתן אחזקות. השניים מתגוררים באשדוד, כאשר אחד מהם רכש דירה עבור בנו והשני רכש דירה עבור בתו. בעקבות חתימת הסכם הגג השניים משוכנעים כי ערך הדירות שלהם יעלה: “אין ספק שהחתימה רק מוסיפה לתנופה שהעיר עוברת”, אומר דוד.

“הקירבה לעיר הבה”דים ופיתוח התשתיות באזור יביאו לכאן אוכלוסיה חדשה שתצטרך פתרונות דיור. ההשקעה ברכישת דירה בשכונות החדשות היא משתלמת כבר בטווח הזמן הקצר ובוודאי שמשתלמת בטווח הארוך. אין ספק שחתימת הסכם הגג בין עיריית דימונה למדינה תביא לעליה בשווי הנכסים”, מציין דוד.

גם אלכס מוסיף: “קשה למצוא היום דירות במחיר שפוי במדינה, אפילו באשדוד. התנופה של דימונה עדיין לא באה לידי ביטוי במחיר, ובשביל זוגות צעירים שרוצים איכות חיים מדובר בפתרון מצוין”.

פרויקט “קסם השחר” מיועד למשפחות וזוגות צעירים. מדובר בפרויקט של 4 בניינים בני 4 קומות ובהס”כ 7 דירות בפרויקט שייבנה כ”שכונה חכמה”, מהראשונות בארץ, הכוללת WI FI חינם בכל מרחבי השכונה, תאורה חכמה, מערכות חשמל סולאריות ועוד.

גם משפחות צעירות של משפרי דיור מהעיר עצמה או מבאר שבע מגלות עניין בפרויקט, שכן המחירים המוצעים בו לדירת גן זהים למחירי דירת 4 חדרים ממוצעת בבאר שבע. הפרויקט כולל דירות גן ודירות גג בנות חמישה חדרים, במחירים שמתחילים ב-1,050,000 שקלים. מחיר השכירות הממוצע על דירות אלה עומד על כ-4,000 שקלים לחודש, המשקפים תשואה שנתית משכירות בשיעור של כ-5%.

נוסף על כך, היזם בפרויקט מציע הרכב המימון ייחודי לרוכשים דירה בפרוייקט: אפשרות לשלם 100% הון עצמי בשלב הפריסייל ולקבל מהיזם דמי שכירות בגובה 4,000 שקלים מדי חודש, עד שבניית הפרויקט תושלם.

כבר היום קיימים ביקושים למגורים בדימונה של עובדי מפעלי ים המלח, מפעלי רותם אמפרט, פריקלאס, VISHEY, הקריה למחקר גרעיני, חיפה כימיקלים ומפעל סיליקט. גם עובדי תעשיית המלונאות של אילת וים המלח מחפשים מגורים בעיר הקרובה למקום עבודתם.