המתחרים שלך ישנאו אותך – חדש בישראל, השיטה שתעזור לך להפסיק להפסיד לקוחות וכסף למתחרים, להרוויח עד 13% יותר, ולעשות את זה בסטייל

בעל העסק הממוצע יתקשה להאמין לכך, אך כמעט כל אחד יכול להתקדם כלכלית ■ אפילו מהמקום בו הוא עומד עכשיו ■ אז איך אפשר להגדיל את ההכנסה עד 13% יותר? אם כלי הנשק שלך הוא...בגדים? ■ מומחה הסטייל אסף לויצקי מ-StyleMaster מסיר בפנינו את הפרגוד.

אולי יעניין אותך גם:

  1. טיפ החודש של דה רוטשילד: איך לגנוב בחזרה לקוחות מהמתחרים שלך כבר ב-2019?
  2. איך להגדיל את אחוזי סגירת העסקאות בלי תקציב פרסום גדול?
  3. איך לייצר יותר לקוחות משלמים כשאתה חמוש אך ורק בבגדים שעל גופך?
  4. לזמן מוגבל: קיצור הדרך לגידול של עד 13% בהכנסה

זה אמיתי?

כך פתחתי את הראיון עם אסף לויצקי, מייסד StyleMaster.

“מה? העובדה שעם לבוש נכון אפשר להשיג יותר לקוחות ויותר כסף? אין ספק בכלל.”

תסביר…

“תראה, ברגע שאתה נכנס לפגישה, אפילו לראיון הזה, החזות שלך אומרת המון עליך עוד לפני שפתחת את הפה. זה יכול לפעול לטובתך, אם תדע איך לעשות את זה. מצד שני, אם אתה לא יודע מה אתה עושה, זה יכול להרוס אותך.”

טוב, לפני שנמשיך, אולי תספר לקוראים שלנו מי אתה.

“בכיף. אני אסף לויצקי, בן 38, נשוי לאורטל, אב לתאומים מקסימים בני 5. בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני בהנדסת מערכות מהטכניון.”

הייטקיסט?

“כן.”

מה הקשר בין מהנדס בהייטק לאופנה?

“אופנה וסטייל. האמת היא שאני בא ממשפחה איטלקית – משפחות לוי  ו- d’Urbino מרומא ופירנצה. זה נשמע סטריאוטיפי, אבל מילדות לימדו אותנו בבית כמה חשוב להיראות ולהתלבש היטב, בצורה ייצוגית. זה כל הזמן נוכח. ככה זה כשאתה מוקף כל החיים באנשים שיודעים מה ללבוש לכל מצב, ומשקיעים בזה מחשבה – זה טבוע בDNA שלי.”

“כל מי שהיה באיטליה יודע על מה אני מדבר. אתה הולך ברומא, ופתאום רואה איש עסקים לבוש ב Power suit רוכב על וספה. אין דברים כאלה.”

Power suit?

“חליפה שיוצרת סמכות.”

בוא נחזור אחורה. אמרת שלא לדעת איך להתלבש לפגישה, יכול להרוס אותך. אתה לא קצת מגזים?

“אני יודע שזה יכול להישמע מופרך, בייחוד לגברים בישראל, אבל בוא נסתכל על העובדות. ישנם המון מחקרים שמוכיחים שיש קשר ישיר בין יופי ומראה חיצוני ובין רמת הכנסה. קח לדוגמא את המחקר הבא שבוצע בארה”ב, מתוך אתר Medium.com. המחקר מציג את הקשר בין יופי אובייקטיבי של גבר לכמות הלייקים שלו בטינדר מצד אחד, ומראה קשר בין כמות לייקים של גבר בטינדר להכנסה שלו מצד שני. ניתן לראות, שיש קורלציה חזקה מאוד בין היופי האבסולוטי של הגבר ובין רמת ההכנסה שלו.”

“אבל כל זה לא צריך להפתיע אותנו. ישנו מושג שנקרא  ‘פרמיית היופי’ (The Beauty Premium) שקובע שאנשים יפים יותר הם גם יותר מצליחים, וזה ממש לא מושג חדש.”

אתה מדבר רק על שכירים? או גם על עצמאים?

“גם וגם. יש המון מחקרים שמראים שלגברים נאים יותר, יש סיכויים גדולים יותר לעבור ראיונות עבודה ולהיות מועסקים באופן כללי, לקבל חוות דעת טובות יותר מהמעסיק, וכמובן שזה מתבטא גם במשכורת גבוהה יותר. לעצמאיים, בעלי עסקים ואנשי מכירות זה אפילו יותר משמעותי, כיוון שאותם מחקרים מוכיחים קשר ישיר בין מראה חיצוני, ובין הצלחה במכירות.”

גם בעידן של ימינו? איך אתה מסביר את זה?

“ישנם הרבה הסברים: (1) ‘אפקט ההילה’ (The halo effect) – המצב בו אנו שופטים את האופי של הבנאדם על סמך היופי שלו, למרות העובדות. (2) ‘הסגנון הוא לבוש המחשבה’ (לורד פיליפ סטנהופ, הרוזן הרביעי של צ’סטרפילד, תרגום לעברית – מודי בר-און, מתוך ‘החמישיה הקאמרית’) – מחקר נוסף שבוצע לא מזמן, גילה שיש מנגנון ביולוגי שגורם לנו להרגיש כמו ‘אדם חדש’, כאשר אנחנו מתלבשים עם קלאס. (3) מחקרים נוספים הראו, שלבוש עסקי רישמי, מעצים יכולת חשיבה מופשטת – שהיא מרכיב חשוב ביצירתיות ותכנון אסטרטגי ארוך טווח. זה מתקשר לתחושת הכוח שמרגישים כשלובשים חליפה כזו (Power Suit, זוכר?). (4) מראה מוקפד יוצר תחושה של מקצוענות, מגביר את האמינות, ותורם ליצירת תחושת ביטחון באיש המכירות. (5) במחקר מסוים, אפילו זיהו רמות טסטוסטרון נמוכות יותר אצל נחקרים שהתלבשו רע.

וזה רק חלק מהסיבות.”

אוקי.

“חוצמזה, יש מחקר מ-2010 שבוצע בשיתוף של אוניברסיטת מאסטריכט ופרופסור דניאל המרמש (Hamermesh) מאוניברסיטת טקסט שבאוסטין. פרופסור המרמש הוא אבי המחקר הכלכלי של היופי (Pulchronomics). בספר שלו, Beauty Pays, הוא מוכיח כי גברים שנראים טוב יותר, יכולים להרוויח עד 13% יותר מגברים בעלי מראה ממוצע. יש אפילו מחקרים שקובעים שלגברים נאים יותר, יש יותר סיכוי למצוא עבודה בזמן מיתון במשק.”

אז מה אתה אומר לי בעצם? שאם יש לי מראה “ממוצע” – הלך עלי?

“לא צריך להיסחף. הנקודה כאן היא שיש מחסור ביופי, והיכן שיש מחסור – הכלכלה מגיבה בהתאם. אבל, למזלנו, מסתבר שיש הרבה מה לעשות בנידון.”

תיכף ניגע בזה. אתה כל הזמן מדבר על ארה”ב. מה עם ישראל?

פה הכסף הגדול. זה לא סוד שבארץ מתלבשים פחות טוב מאשר באירופה, ארה”ב, ומקומות במזרח הרחוק כמו יפן, הונג-קונג, ואפילו סין. אבל זה רק אומר שלגבר הישראלי, יש מרווח צמיחה גדול הרבה יותר מאשר לעמיתים שלו מהמדינות הללו. אם נחשוב רגע על המוניטין שיש לאנשי העסקים הישראלים – לכל הפחות בעולם ההייטק רבתי – כיזמים, יצירתיים ובעלי יכולת לחשוב מחוץ לקופסה, נראה שאנחנו פשוט יושבים על פצצת זמן. מי שיבין ויפנים את זה מהר – ירוויח וימשוך אליו עוד ועוד לקוחות. מי שיתעלם מזה – יכחד ויצא מהמשחק.”

נגיד שאני מתעניין, מה אני יכול לעשות?

“אתה יכול לבוא אלי, וללמוד בדיוק איך צריך להתלבש לכל סיטואציה. אילו בגדים הכי מחמיאים לך. מאילו בגדים אתה צריך להתרחק. אילו נעליים לנעול, ואילו לא. איך להתאים צבעים. איך היציבה שלך משפיעה על המראה שלך… אני גם נכנס לנושאים כמו תספורת, זקן, טיפוח. סטייל זה לא רק בגדים.”

ולמה דווקא אתה?

“שמע. אני אולי מתלבש יפה היום,  אבל זה לא היה ככה תמיד. נכון שגדלתי בבית איטלקי וכל זה, אבל לסטייל לוקח זמן להבשיל, כמו לכל דבר בחיים. אפשר לומר שכבשתי את פסגת ה-K2 שלי לפני 5 שנים, פחות או יותר בזמן הלידה של הילדים שלי. אבל אני בכוונה אומר K2 ולא ‘האוורסט’ כי אני כל הזמן שואף להשתפר, להמשיך ולדחוף את הגבולות, ולגלות דברים חדשים. בדיוק כמו בביזנס, גם בסטייל אסור לקפוא על השמרים, אחרת אתה נשאר מאחור.”

“הנקודה היא שאני צמחתי מהמקום בו נמצאים כל הלקוחות שלי. אני כבר עברתי את התהליך. בנוסף, היות ואני די shopaholic, הייתי צריך למצוא דרך לקנות כל מה שאני רוצה, אבל במגבלות תקציב מצומצם. עם הזמן פיתחתי מאסטרי בקניות אונליין ו’בעולם האמיתי’, ויצרתי את השיטה שלי – The Italian Golden Trident (תסלח לי, אבל באנגלית זה פשוט נשמע יותר טוב). ב 2018 החלטתי שהגיע הזמן לצאת עם זה לעולם, והקמתי את StyleMaster.”

מה זו השיטה הזו?

“אני מלמד איך לשפר את המראה החיצוני, ודרך כך לשפר את הביטחון וההערכה העצמית, ואת הרושם הראשוני. אילו הם שלושת העקרונות שעומדים בבסיס השיטה, ומכאן השם – ‘קילשון’ (Trident).”

ויש לך כבר לקוחות?

“בהחלט. בקורס האונליין שלי, למשל, יש לי כבר יותר מ 1816 תלמידים מ 106 מדינות. בשירות אחר שלי, קיבלתי לאחרונה את הביקורת הבאה מלקוח שלי:

לפני שנסיים, האם תוכל לתת לקוראים שלנו כמה טיפים?

“בשמחה: (1) תספורת גרועה יכולה להרוס תלבושת שלמה. לכן תקפידו להסתפר וסדרו השיער – שימו קצת חומר כמו וקס, או קרם לחות, ותשתדלו להימנע מג’ל – זה רק גורם לכם להיראות יותר דלילים שם למעלה. (2) בעסקים נועלים נעליים אלגנטיות (אוקספורד, דרבי וכו’). מגפי בלנדסטון, טימברלנד ושות’ הם לא נעלים אלגנטיות. (3) גרבי ספורט הם לספורט. נעליים אלגנטיות נועלים עם גרביים מתאימות, בצבע שחור או מקסימום לבן. (4) החגורה חייבת להתאים לצבע הנעליים. (5) אם אתם מגדלים זקן, אפילו אם זה רק ברמת זיפים, תדאגו להשאיר את הצוואר נקי – בערך 2 ס”מ מתחת לקו הלסת. (6) חולצת פולו נראית רע על 90% מהגברים לפחות. תעשו לעצמכם טובה, תלבשו חולצה מכופתרת – עם שרוולים ארוכים.”

לסיום, מר לויצקי, איך הקוראים שלנו יכולים לדעת יותר?

“אתן לך קישור שתוכל לתת לקוראים. בצד השני שלו, מחכה בונוס חינם ולזמן מוגבל – המדריך שלי ‘7 “סודות” מהירים לחיזוק הביטחון העצמי, הרושם הראשוני ואיך שאתה נראה’. תכתוב להם שמי שקרא את זה ומרגיש שזה רלוונטי אליו, כדאי שימהר.”

תודה אסף.

“בכיף.”

>> מוגבל בזמן: 7 “סודות” מהירים לחיזוק הביטחון העצמי, הרושם הראשוני, ואיך שאתה נראה

מקורות:

https://medium.com/@worstonlinedater/tinder-experiments-ii-guys-unless-you-are-really-hot-you-are-probably-better-off-not-wasting-your-2ddf370a6e9a

https://www.smithsonianmag.com/science-nature/how-much-is-being-attractive-worth-80414787/

https://www.scientificamerican.com/article/dress-for-success-how-clothes-influence-our-performance/