הנומרולוגית הראשונה בישראל חושפת: איך שינוי שם פוגע באיכות חייך, גם אם את לא מאמינה בנומרולוגיה, ומה תוכלי לעשות נגד זה?

בתקופת ה"עידן החדש" בו צצים חדשות לבקרים מומחים מטעם, קיימת תופעה של שרלטנות בתחום הנומרולוגיה, כמו נומרולוגים שממליצים על שינויי שם, זאת מבלי לקחת בחשבון את הסכנות הטמונות בשינוי זה... אז איך שינוי שם יכול להשפיע, ממה כדאי להיזהר ומתי כן כדאי לשנות את השם? הלכנו אל הוותיקה מכולם, ד"ר אסתיה חטר גזה Mc.D. שתשפוך אור על הנושא.

כל שנת ותק נומרולוגי הגשימה את הערכתי לזולת ואהבת המקצוע
כל שנת ותק נומרולוגי הגשימה את הערכתי לזולת ואהבת המקצוע (צילום: יריב דגן)

אסתיה, האם תופעת “הנומרולוגים השרלטנים” המציעים שינויי שם ללא סיבה אמיתית אמורה להדאיג גם את מי שלא יודע או מאמין בנומרולוגיה ואם כן אז למה?

האמת היא שכן, התופעה אמורה להדאיג כי שינויי שם גורם לשינויי התנהגות, שינוי בצורת חשיבה והערכים על פיהם פועל האדם. רואים את זה הכי ברור אצל נשים ששם משפחתן שונה בעקבות החתונה. שמעתי לא פעם בעלים האומרים ‘אישתי היא לא החברה איתה התחתנתי’, כשמספר שאלות פשוטות, כמו בדיקת שם המשפחה הקודם של האישה, אני מגלה שהשינוי בהתנהגות ובציפיות נובעות מהשינויי שבוצע, והביא להתנהגות גם אם לא מודעת שהבעל לא ציפה לו… דע כי זה קורה גם אם שניהם לא מאמינים בנומרולוגיה.

תראה, אני לא רואה רק שחורות, אני בעצמי, יצרתי מספר שינויי שם מכוונים להשגת המטרות שלי:

שינוי אחד היה ב 1992 ונועד לעזור לי לנצח מצב בריאותי וכשהצלחתי עברתי לשינוי השני, בשנת 1993, שאפשר לי, הדיסלקטית, לכתוב 8 ספרים להנציח דרך שינוי שם המשפחה את זכר משפחתה של אמי שנספתה בשואה.

שינוי שם המשפחה גרם גם לתופעת לוואי משמעותית נוספת, הוא גרם לי לעזוב את מקום עבודתי ולהיות עצמאית.

האם קיים גורם לתופעה של השרלטנות או שזו בחירה אישית של הנומרולוג?

לדעתי הבעיה היא בשיטות הלימוד המקובלות, אבל, שרלטנים אפשר למצוא כמעט בכל תחום, כך שלא ניתן להאשים את מורי הנומרולוגיה ביצירתם.

למה בדיוק את מתכוונת ששיטת ההוראה אשמה?

בעבר גם אני עשיתי אותה טעות כמו המורים האחרים. צורת הוראה רב שנתית מתבססת על לימוד שכבתי. בשנה הראשונה מלמדים הרבה נתונים בצורה שטחית, מה שלא מונע מהסטודנטים להתחיל לייעץ ובעצם לדוג מאובחנים.

 הכי קל לתלמידי שנה א’ להגיד לאנשים מה המספר שלהם לפי תאריך לידה אזרחי, שהביטוי שלו  ביומיום הכי נראה לעין.

הם מקבלים ביטחון עצמי והידע השטחי שהופך “למקובע” – זאת תופעה שרלטנית שנובעת מדרך הלימוד לא מהמורים.

שינויי השם השרלטניים נובעים לרוב מהצורך של הנומרולוג ‘לספק את הסחורה’ שהקליינטים ירגישו שקבלו תמורה עבור כספם.

איך הם מגיעים אלינו, איך הם דגים את הלקוחות?

הצעות לאבחונים זולים ברשתות, או חינמיים, עם מעט מידע המושך לקבל עוד. בחנויות מיסטיקה ועידן חדש, ובפסטיבלים.

שמעתי שזה הפך לטרנדי שבערבי נשים או מסיבת רווקות מזמינים איזו נומרולוגית שאומרת לנוכחים ‘זה המספר שלך’. התופעה רחבה מאד, מאד, אחרת לא הייתי מתעוררת לעשות שינוי, ליצור כלי נומרולוגי להגנה עצמית.

הנשים שלא יודעות שנפלו לידיים לא מקצועיות, ומוקסמות מהתוכן ששמעו, ממליצות לאחרים להגיע לאותו נומרולוג. אנשים לא מודעים לזה שבעיות שפתאום התחילו בחיי המשפחה ובחיים הפרטיים הם בגלל שינויי שם לא נחוצים.

רגע, את יוצאת נגד שרלטניות בתחום הנומרולוגיה, איך נדע כי את לא שרלטנית?

אני חושבת שזאת שאלה נהדרת, למה בעצם שתאמין לי? זה שאני הנומרולוגית הראשונה בישראל לא אומר לכאורה דבר על טיב העבודה שלי. ההוכחה למקצועיות שלי היא מאות נומרולוגים שהפכו מקצועיים, חלקם הפכו למורים נהדרים והם לא היו יכולים להצליח אלמלא ידע עמוק, בעל רבדים רבים ששיתפתי ברבים ללא כל הסתייגויות, שלא נלמד במקום אחר. בנוסף, כל אחד יכול להיכנס לבית אריאלה, לדפדף בספר שכתבתי, הספר “נומרולוגיה לחישוב עצמ(א)י” ולראות את ההוכחה בעצמו.

אני נחושה לשחרר את המקצוע משרלטנות
אני נחושה לשחרר את המקצוע משרלטנות (צילום: שרון בוכבינדר)

נשמע מדהים! אסתיה, אולי נחזור רגע לההתחלה, ספרי לנו למה קוראים לך הנומרולוגית הראשונה בישראל?

גדלתי בתור ילדה לקוית למידה בקיבוץ, בגיל 18 טיפלתי בעצמי בלקויות וכפיצוי על חסכים, התמקדתי בלימודים ומחקר תחומים שעניינו אותי.

אל הנומרולוגיה הכללית הגעתי עוד בשנת 1977, כשחיפשתי בנסתר בתורת ישראל את הכלים של הבריאה שיאפשרו לי להשתפר בעזרתם.

הייתי מוקסמת וממוקדת ברצון שלי לגלות את האמת של הבריאה, אולי זאת הסיבה ששכחתי מהסגירות שלי וקל היה לי לחקור אנשים ועסקים בארץ ובאירופה ולפתח תובנות, שיטות עבודה חדשניות לאותה תקופה, ולהעמיק.

בין התחומים הנוספים שבהכשרתי הממוסדת, אני מייסדת תחום התרפיה בצבעים בישראל; מורה מוסמכת לפסיכותרפיה רוחנית ודוקטור לייעוץ מטאפיסי. לימדתי וטיפלתי באנגליה, נורבגיה וניו יורק.

עכשיו שאנחנו יודעים קצת יותר עליך, תסבירי לי רגע – שרלטנות היתה קיימת ודאי גם בשנים עברו למה התעוררת רק עכשיו?

תראה, התעוררתי מוקדם יותר להילחם בתופעה, עוד שהתמודדתי בנחישות עם כתיבת ספר הנומרולוגיה הראשון שלי (1994), שלקח לי שש שנים, עד שהצלחתי להתגבר על “דיסלקציה” באמצעות שינוי השם שהזכרתי קודם. ובתשעה חודשי כתיבה נוצר ספר שאפשר לקוראים להכין מפות לידה ולא להזדקק לנומרולוגים, המידע בספר לימד איך ומתי לשנות שמות, ולא להיות מושפעים מנומרולוגים לא מקצועיים, אחריו כתבתי ספרים נוספים.

ארבעת ספרי ההדרכה הנומרולוגית החדשים
ארבעת ספרי ההדרכה הנומרולוגית החדשים (ממאגר אישי)

איך אפשר ליצור שינוי בתחום?

ברמה של ההכשרה המקצועית אני חושבת שהדרך הנכונה ללמד היא לפצל את ההוראה לתחומי מומחיות מעשית, וללמד לעומק, בממוקד.

לדוגמה ‘בחירת שם לתינוק’, ‘שינויי שם’, ‘הנומרולוגיה בעסקים’ ועוד – קורסים המכשירים  מומחים לנישות שונות בתחום הנומרולוגיה.

בדיוק כמו שברפואה או במדע לא מסתפקים בידע כללי אלא יש התמחויות ממוקדות.

ברמה של ההגנה של מקבלי האבחון, אומרים שידע הוא כוח, לכן לכבוד שנת השת”פ כתבתי ספרון המסביר איך להכין מפת לידה נומרולוגית בסיסית שנמכרה כמעט חודש, דרך קבוצות בפייסבוק, ב 5 ₪ בלבד, וימנעו  מלהגיע לנומרולוגים האומרים ‘זה המספר שלך’.

אני מחויבת להצלחת כל תלמידי בתחום הנומרולוגיה האהוב עלי
אני מחויבת להצלחת כל תלמידי בתחום הנומרולוגיה האהוב עלי (צילום: שרון בוכבינדר)

איזה טיפ חשוב את יכולה לתת לקוראים שלנו שיעזור להם להגן על עצמם משרלטנות?

א. חשוב לכל הורה לדעת שאין דבר כזה ‘שם לידה פרטי שגוי’, כל שם פרטי מזמן את הנשמה שתיעזר בכלים שהוא מסמל. ובכל זאת, מטרה אפשרית מתפספסת בגלל שההורים בחרו בשם לא לפי כלים נומרולוגים מנותבי מטרה.

ב. הנחיה כללית, למרות שיש יוצאי דופן, אין סיבה לשנות או להוסיף שם אלא אם יש נטיה לאירועים של ‘כמעט מוות’.

ג. נניח שנומרולוג נתן לך מספר וטען שהוא מאפיין אותך – את אינך רק ‘מספר אחד’ והנומרולוג הזה איננו מאבחן רציני, כי אפילו מפת לידה בסיסית ביותר כוללת 5 מספרי יסוד ואת כל האותיות של שם הלידה המלא.

איך הקוראים יכולים ללמוד את הנושא יותר לעומק, כדי לא ליפול בפח של נומרולוגים לא מקצועיים?

אני חושבת שלהחזיק בבית את המידע שנומרולוגים אמורים לדעת יכול להיות התרופה המונעת היעילה ביותר, גם אם לא מתכוונים ללמוד את הנושא.

תראה, אנחנו שונים אחד מהשני אז כל אחת ואחד כדאי שיבחרו בדרך שהכי נוחה ומהנה, ללמוד  נכון בתחומים אלה זה כמו ליצור תמונת פאזל בעזרת הספרים או דרך  השתתפות בקורס, לפי מה שהכי קרוב לדרך החיים המועדפת ביום יום.

אסתיה, אם הקוראים ירצו להגיע אליך איך זה אפשרי?

הדרך הטובה ביותר למצוא אותי זה לכתוב לי מייל estia.numerology.since.1977@gmail.com  , ליצור קשר בפייסבוק https://www.facebook.com/Estia.NewAgeNumerology/  ואפשר גם להתקשר אלי או לשלוח הודעת SMS לטלפון 0547234584 (יום ו’ וערבי חגים עד 12:00), אענה מיד כשאתפנה.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.