הסוף לבעיות עם חברות הניהול בבתים?

ח"כ מיקי לוי צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

ועדת שרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק “הזכות להתנתק מחברת ניהול” של ח”כ מיקי לוי (יש עתיד).

על פי ההצעה תוגבל לשנה אחת בלבד ההתקשרות בין בניין משותף חדש לבין חברת הניהול המתחזקת את הבניין בתקופה הראשונית לאחר הבנייה.

ח”כ לוי בירך על החלטת הוועדה, “הגיע הזמן לאפשר לרוכשי הדירות להתנתק בתוך שנה אחת בלבד מחברות הניהול שנכפו עליהם על ידי הקבלן ולאפשר להם תחרות אמיתית על המחיר והטיב השירות”.

לדבריו, “רוכשי דירות חדשות בבניינים משותפים הפכו לאסירים למשך שנים רבות בידי חברות ניהול הגובות מחירים גבוהים ולא סבירים. החוזה עליו חתמו עם הקבלן כובל אותם ולא מאפשר לדיירים החדשים במשך מספר שנים להחליף חברת ניהול, דבר הפוגע בטיב השירות ובמחיר לו הם זוכים. פעמים רבות חברות אלו אף קשורות לקבלנים שבנו את הבניין המוצאים דרך פרצה זו אפשרות נוספת להעשיר את קופתם”.

“אין שום סיבה עניינית לכפות על הדיירים חברת ניהול מעבר לפרק זמן מינימלי והכרחי של שנה עד שיתארגנו ויעבירו לידיהם את ההחלטה על ניהול הבניין. דווקא בתקופה זו בה משבר הדיור מעמיד את רוכשי הדירות בנחיתות אל מול הקבלנים, יש להגן עליהם ולהבטיח את זכויותיהם. הצעת החוק הזו תשים סוף לתופעה הבעייתית, תגביל את התקופה הראשונית להתקשרות עם חברת הניהול לשנה אחת בלבד ותאפשר תחרות על המחיר וטיב השירות להם יזכו רוכשי הדירות”, סיכם ח”כ לוי.