הסיבה המפתיעה שמונעת ממך לסגור את החודש

מטוס דרימליינר של אל על צילום: בויאנג

הישראלים כבר גילו שהאינטרנט הוא מקור בלתי נדלה להכנסות, אבל על אף שהפחד נעלם, רק מעטים נהנים מהכנסה נוספת ממיזמים כמו אמזון, שיווק שותפים ועוד. מדוע? תהינו גם אנחנו אז ניסינו לברר.

אדם טל, בעל ״קנסקי הולדינגס״, אולי החברה המובילה בישראל בתחום הקורסים הדיגיטליים, שאחראית באופן ישיר או עקיף למגיפה של הישראלים שפתאום הופכים את האינטרנט לקופה רושמת, הגיע למסקנה שלא אמורה להפתיע אף אחד. ״למי לעזאזל יש זמן לפתוח עסק באמזון אחרי העבודה?״ הוא אומר בישירות האופיינית שלו, כאשר שאלתי מה התיאוריה שלו להסביר את המצב.

לקריאה נוספת:
שיטת ״קיפול הזמן״ לניהול זמן
מרגיש שהפרעת הקשב מונעת ממך להגיע להישגים?
הוא רצה להתעשר במהירות מואצת. זה מה שהוא עשה כדי לעקוף בסיבוב

ואכן, כשחושבים על זה – איזה עוד הסבר יכול להיות כאשר אנחנו רואים ושומעים מסביבנו על כל כך הרבה סיפורי הצלחה ששוברים כל הגיון, רקע חברתי או מצב כלכלי.

״למי לעזאזל יש זמן לפתוח עסק באמזון אחרי העבודה?״

כמות ההזדמנויות עבור הישראלים מדהימה: ביטקוין, פתיחת עסק באמזון, שיווק שותפים, שופיפיי, שוק ההון ועוד… ואפילו קורסים להתנהלות כלכלית כבר מבינים שהדרך להתמודד עם יוקר המחייה היא יצירת נכס דיגיטלי שמעלה את ההכנסה – כי יש גבול לכמה אפשר לחסוך אבל אין גבול לכמה שאפשר להכניס.

למי שיש לו זמן, כמובן…

אבל מה עם הרוב הגדול? אלא שצפונים כל היום במשרד ומשלימים משימות עם הלפטופ בבית פן הבוס יחליט לקםד מישהו אחר, או עובדים כל היום לשמור את הראש מעל המים בעסק?

וכמובן, כל מי שיש לו ילדים, שזמן פנוי, שאיפות וחלומות הם עבורו זכרון רחוק מתקופה יפה שבה המציאות טרם טפחה על פנינו.

טבעי שהפתרון יגיע ממישהו שיש לו אינטרס.

״גיליתי שהדבר העיקרי שמונע מהתלמידים שלי להגיע לתוצאות הוא לא איכות הקורסים או קושי היישום, אלא פשוט מאוד: הזמן ליישם״, אז החלטתי לפתור את הבעיה הזאת בדרך היחידה שאני מכיר: קורס דיגיטלי שבנוי לתת תוצאות״.

ש: ״זה לא סותר? להגיד למישהו לעשות קורס… רק כדי שיהיה לך זמן לעשות קורס?״

״אני יכול להבין למה זה נראה ככה אבל לא. למעשה, בניתי את הקורס הזה בזמן הכי בעייתי שאפשר לדמיין. נולד לי בן שני, חודשיים לפני הזמן, בלידת חירום בעקבות אשפוז של אשתי.

״בין הביקורים בפגייה, הטיפול לבד בבן הראשון, והעסק – שחשבתי שיש לו עוד חודשיים שלמים להכין אותו להעדרות שלי בלידה – קרסתי.

״אבל החלטתי שאני לא מתכוון לוותר על שום הנראה של החיים שלי, שום חלום, ושום הישג שבניתי עליו, ובלילה אחד חסר שינה החלטתי שאני צריך למצוא את הפתרון למה עושים כשצריך לשפר את ניהול הזמן, ואין זמן ללמוד ניהול זמן״.

אז רגע לפני שאתה מתחיל להשמע כמו פרסומת, איפה אפשר לשמוע את הסיפור המלא ולשמוע פרטים על הקורס והשיטה שלך?

״פשוט לחפש בגוגל אדם טל ניהול זמן או משהו כזה, או להכנס לעמוד של הקורס, זה די פשוט״.

ש: ובכל זאת אפשר כמה טיפים למי שכרגע מרגיש שלא מצליח להחזיק את הראש מעל המים?

הטיפ החשוב ביותר הוא להבין שניהול זמן זו אשלייה, אין באמת דבר כזה. קורס טוב לניהול זמן לא באמת מלמד ניהול זמן, אלא ניהול אנרגיה.

זמן אי אפשר להמציא יש מאין – יש 24 שעות ביממה, וזהו, אף אחד עוד לא הצליח לשנות את זה.

אבל מה אפשר לשלוט בו הוא איך אנחנו מנהלים את עצמנו, ואיך דואגים לשני דברים בסה״כ:

  1. לפנות מתוך ה-24 שעות ביממה מספר קטן של שעות להתעסק במה שחשוב לנו ע״י ניהול חכם יותר היום שלנו, זה ממש לגרד דקות על גביי דקות שמצטברות לשעות.
  2. לא להיות עייפים וגמורים, או מדוכאים, כשמגיע הזמן שלנו לעצמנו. זו הבעיה המרכזית למעשה, כי לרוב האנשים כבר עכשיו יש זמן ״פנוי״ אבל אין לנו כח לעשות איתו כלום.

טיפים נוספים ואת שיטת ״קיפול הזמן״ של אדם ניתן למצוא בעמוד הזה.