הסכם חדש לרפורמה בחברת החשמל

ההסכם יסדיר את השלכות הרפורמה שגובשה במשק החשמל על עובדי חברת החשמל, במסגרתן הצדדים יקיימו מו"מ מרתוני לשם ניסוח הסכם קיבוצי מפורט בנושא בתוך 45 יום

צוות הממשלתי לרפורמה במשק החשמל ובחברת החשמל, בראשותם של מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד, ומנכ”ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, הגיע הלילה (רביעי) להסכמות עקרוניות לגבי מתווה הרפורמה בחברת חשמל.

ההסכם יסדיר את השלכות הרפורמה שגובשה במשק החשמל על עובדי חברת החשמל, במסגרתן הצדדים יקיימו מו”מ מרתוני לשם ניסוח הסכם קיבוצי מפורט בנושא בתוך 45 יום.

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי “לאחר עשרות שנים, תם עידן המונופול. התחרות מגיעה היום גם למשק החשמל. הרפורמה ההיסטורית עליה סיכמנו היום לאחר 20 שנים של ניסיונות, תגביר את התחרות במשק החשמל, תביא להתייעלות דרמטית של החברה ובעתיד גם להפחתת מחירי החשמל עבור האזרחים”.

“מדובר ברפורמה מורכבת שהיא פרי שיתוף של כל גורמי הממשלה. לאזרחי ישראל מגיע משק חשמל תחרותי, חדשני ובמחירים הוגנים וזה מה שהם מקבלים היום”, הוסיף כחלון.

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, אמר, “השגנו רפורמה היסטורית במשק החשמל לאחר כ- 20 שנה של ניסיונות כושלים. כפי שאמרתי בתחילת השנה, שנת 2017 הפכה לשנת ההכרעה בסוגייה זו. הרפורמה שאנחנו משיקים, שתאפשר לנו לפתח משק חשמל מודרני ויעיל, תבזר את מערכת ייצור החשמל, תשפר את הביטחון האנרגטי, תעודד תחרות ויעילות במשק החשמל ותביא להורדת מחירי החשמל בעתיד”.

”הרפורמה תביא להתייעלות בחברת חשמל ולהבראת מצבה הפיננסי, וכן תביא לכניסת הסקטור העסקי לייצור החשמל ולתחרות באספקת החשמל, באופן שיוביל גם לשיפור במערכת החשמל. אני מודה לאנשי משרד האנרגיה, משרד האוצר, חברת החשמל, רשות החשמל, ההסתדרות וועד העובדים והרשות להגבלים עסקיים, על הנחישות והגמישות שגילו, כדי להגיע לרפורמה המיוחלת”, דברי שטייניץ.