הסכמות בין הנהלת חברת טבע והעובדים

לאחר שנענו לדרישת ועדת הכספים להידבר עם העובדים, הגיעו הנהלת טבע, העובדים וההסתדרות, להסכמות שיצמצמו את מספר המפוטרים ומי שיפוטר יזכה לחבילת פרישה מוגדלת במיוחד

לאן הולכת חברת טבע? צילום אילוסטרציה: פיקסביי

בתום שבועות של הידברות בין הנהלת חברת טבע לוועד העובדים ונציגי ההסתדרות, הליך שהתקיים לדרישת ועדת הכספים, הגיעו ההנהלה והעובדים להסכמות שיובילו לצמצום ניכר במספר המפוטרים במפעל החברה שברמת חובב.

על פי ההסכמות בין הצדדים המפעל שבאזור התעשייה הדרומי ימשיך לפעול ועובדים שיאלצו לסיים את עבודתם ייהנו מחבילת פרישה מיטיבה במיוחד, של עד 500%.

מכסת המפוטרים תכלול, בין היתר, עובדים שיהיו זכאים לצאת לפנסיה מוקדמת ועובדים שתוצע להם תכנית פרישה מרצון בתנאים מיטיבים. בהתאם לדרישת ועדת הכספים ולהסכמות שהושגו, המהלך לא יצא אל הפועל, אלא לאחר תקופת החגים ולא לפני תחילת חודש נובמבר 2017.

יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני בירך היום (רביעי) על ההבנות שהושגו בין הנהלת החברה לעובדים והביע תקווה, כי הבנות יושגו גם לגבי עובדי החברה במפעל בכפר-סבא, שם טרם הושגו הסכמות.

גפני שב ואמר כפי שהודיע בדיוני ועדת הכספים בסוגיית הפיטורין בטבע, כי “ועדת הכספים לא יכולה להתערב בשיקולי חברה מסחרית, אך מן הסתם אתם עוד תבואו לכאן עם בקשות. לא נתייחס עוד לחברת טבע בשוויון נפש, אם לא תלכו איתנו בעניין הזה של העובדים. יש לעשות הכל על-מנת למצוא דרכים למנוע פיטורין, תוך מתן אפשרות לחברה להתייעל”.