הפיקוח על הבנקים יערוך את “שבוע המודעות הפיננסית”

במסגרת זאת, ייערכו הדרכות והרצאות בעשרות סניפי בנקים ברחבי הארץ ■ מטרת הפעילות להגביר את המודעות ולקנות ידע והבנה בנושאים פיננסיים בסיסיים ללקוחות המערכת הבנקאית

בנק ישראל יוזם שבוע מודעות פיננסית (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

הפיקוח על הבנקים, בשיתוף איגוד הבנקים והמערכת הבנקאית, מכריזים על “שבוע המודעות הפיננסית” לקידום החינוך הפיננסי בקרב הציבור.

במסגרת זאת, ייערכו הדרכות והרצאות בעשרות סניפי בנקים ברחבי הארץ. מטרת הפעילות להגביר את המודעות ולקנות ידע והבנה בנושאים פיננסיים בסיסיים ללקוחות המערכת הבנקאית.

זאת, בין היתר, על ידי העברת הדרכה מקיפה במסגרתה יינתנו טיפים וכלים להתנהלות פיננסית נכונה, הצגת כלים דיגיטליים מתקדמים המסייעים לניהול יעיל יותר של חשבון הבנק, מתן הדרכות אישיות על “תעודת הזהות” הבנקאית והסבר מפורט על שירות מסלולי העמלות, לרבות צירוף בפועל של לקוחות המעוניינים בכך.

הפעילות להגברת המודעות הפיננסית לטובת לקוחות המערכת הבנקאית, תתקיים בין התאריכים 18 ל–22 בספטמבר בכ- 100 סניפי בנקים שונים, באזורי פריפריה .

המפקחת על הבנקים, ד”ר חדוה בר אומרת כי “כדי לחזק את  משקי הבית והעסקים הקטנים ולהבטיח צרכנות פיננסית נבונה, לא די ברגולציה ובכללים, אלא נדרש גם חינוך פיננסי”.

” ללא חינוך פיננסי משק הבית ובעל העסק לא יידע לנצל את הכלים שאנו מציעים לו והוא אף עלול להיקלע לקשיים כלכליים במהלך חייו. חשיבות החינוך הפיננסי אף גוברת נוכח הצעדים שאנו מקדמים להרחבת מספר הגופים הפיננסיים שיציעו אשראי ומוצרים פיננסיים לציבור, ולאור הקלות הטכנולוגית הגוברת בצריכת שירותים פיננסיים”, מסבירה בר.

לדבריה, “במטרה להגביר את המודעות והידע הפיננסי של משקי הבית, פניתי לבנקים בבקשה להירתם למאמץ מיוחד, בבחינת תרומה לקהילה, בדרך של קיום שבוע מודעות פיננסית בחודש ספטמבר”.