הפיתוח הישראלי שיספק כיסוי סלולארי באזורים מרוחקים

Intelsat וגילת משיקות את פתרון Mobile Reach Solar 3G להרחבת כיסוי סלולרי באזורים מרוחקים

שימוש בלווין כדי לאפשר קליטה סלולרית באזורים מרוחקים צילום אילוסטרציה: פיקסביי

חברת אינטלסט, המפעילה של רשת התקשורת הגלובלית הראשונה באמצעות מערך הלוויינים המוביל שלה, וחברת גילת רשתות לוויין, מובילה עולמית של טכנולוגיה לרשתות תקשורת לווייניות, פתרונות ושירותים, מודיעות היום (חמישי) על פתרון  משותף, לאספקת תשתית 3G למקומות המרוחקים ביותר ברחבי העולם, בהם שירותי תקשורת יבשתיים אינם מתאפשרים.

Mobile Reach Solar 3G הוא פתרון מנוהל שירות מנוהל מקצה לקצה עבור מפעילות רשת סלולרית (MNOs) אשר מעוניינות להרחיב את שטחי השירות שלהן לאזורים מרוחקים ביותר בהם פריסת רשת תקשורת יבשתית אינה כלכלית.

הפתרון המקיף הכולל גם הזנה סולארית, משלב שירותים מלוויני הקיבולת הגבוהה מסוג EpicNG של Intelsat עם מערכות ה-VSAT של גילת לתאים סלולריים ולתמסורת לווינית.

שילוב זה מספק למפעילת הרשת הסלולרית את כל הנדרש בכדי להרחיב את שירותי 3G ולהקים תאים סלולריים ברדיוס של 2.5 ק”מ, כולל אספקת חשמל, עמוד תקשורת, וכלל הציוד הלווייני והסלולרי.

מדובר בתחנת בסיס סלולרית קטנה המחוברת באמצעות לוויין וניתנת לניוד ולהתקנה בידי מספר אנשים מצומצם.

הפתרון נועד למפעילות רשת סלולרית המעוניינות להרחיב את שירותיהן ולספק מענה לצרכי השוק, בבמקומות בהם קיימת אספקת חשמל לא יציבה המתבססת על מנועי דיזל או לחילופין לא קיימת אספקת חשמל כלל.

במקומות אלו, תחזוקת ציוד ואספקת דלק עלולים להיות החלק המאתגר והיקר ביותר בהפעלת תחנות סלולריות מסורתיות.

“תחום התקשורת עובר שינוי של ממש הנובע מכך שפיתוחים טכנולוגיים הופכים קישור של אזורים חסרי שירות לכלכלי יותר. שירות ה-Mobile Reach Solar 3G הינו דוגמא לאפשרות הרחבת השוק המתאפשרת באמצעות שירותים יעילים יותר מלווייני EpicNG של Intelsat”, אמר ג’ון פיליפ ג’ילט, סמנכ”ל פס רחב בחברה.

הוא הוסיף כי “אחד היתרונות הגדולים ביותר בלוויין היא היכולת לאפשר בקלות כיסוי לאזורים בהם הקישוריות היבשתית מוגבלת. שילוב עובדה זו עם פתרונות מבוססי אנרגיה סולארית יאפשרו ללקוחותינו להרחיב את הרשתות שלהם בעלות משתלמת. כתוצאה מכך, אזורים אלו ייהנו מהיתרונות הנלווים לקידמה דיגיטלית. החידושים שלנו פותחים יישומים ושווקים חדשים”.

רון לוין, סמנכ”ל לקוחות אסטרטגיים הגילת הוסיף כי “הפתרון מאפשר למפעילות רשת סלולרית להקצות משאבים למקומות בהם הם הכי נדרשים, אם להרחבת טווח הרשתות הקיימות או לשיפור ביצוע ואיכות השירות למנויים הקיימים”.