“הציבור מחפש הזדמנויות להשקעות קצרות מועד עם תשואות גבוהות”

מנכ"ל קרדיטפלייס, זירת הפקטורינג הדיגיטלית הראשונה בישראל: "אנו נמצאים בתקופה שבה ערך תיק הנכסים הפיננסיים של הציבור הוא כ-3.34 טריליון שקלים, מתוכם מעל 500 מיליארד שקלים שנמצאים בפיקדונות ובעו"ש. במונחים ריאליים פשוט מפסידים כסף"

ירון סבאן, מנכ"ל קרדיטפלייס (צילום: יח"צ)

ציבור מחפש הזדמנויות להשקעות קצרות מועד המניבות תשואות גבוהות – כך אמר ירון סבאן, מנכ”ל סטארט-אפ הפינטק קרדיטפלייס (CreditPlace), המפעיל את זירת הפקטורינג הדיגיטלית הראשונה בישראל.

סבאן דיבר השבוע בכנס Poalim Startup Week של בנק הפועלים, במסגרת הדיונים בנוגע לענף המימון.

“אנו נמצאים בתקופה שבה ערך תיק הנכסים הפיננסיים של הציבור הוא כ-3.34 טריליון שקלים, מתוכם מעל 500 מיליארד שקלים שנמצאים בפקדונות ובעו”ש ובמונחים ריאליים פשוט מפסידים כסף. ‘הר הכסף’ הזה נתקל בסביבת ריבית אפסית ואף שלילית הקיימת כיום בישראל, בדומה למקומות רבים בעולם כמו אירופה, יפן וארצות הברית”, הסביר סבאן.

הוא הוסיף כי “המשקיעים מבינים שאין שום טעם להפקיד כספים בפק”מים, שם הכסף לא מייצר תשואה ראויה, וכמעט כל חוסך שואל את עצמו מה הוא יכול לעשות עם הכסף. סביבת הריבית האפסית מהווה קרקע פורייה לצמיחת תחום הפינטק בכלל ותחום המימון עמית לעמית (Peer-to-Peer financing)”.

לדברי סבאן, סביבת הריבית האפסית הסיטה כספי משקיעים לנדל”ן, אך המשקיעים מחפשים הזדמנויות השקעה נוספות, קצרות מועד ובהיקפים נמוכים.

“לא כולם יודעים, אבל ניתן כיום להקצות סכומים של עשרות אלפי שקלים ולהשקיע אותם באפיקי השקעה המספקים בטווח קצר תשואות בשיעור שנתי של כ-5%-6%. בקרדיטפלייס אנחנו מייצרים כלכלה שיתופית בין עסקים קטנים ובינוניים טובים לבין משקיעים באופן שבו משקיעים יכולים לרשום תשואות גבוהות על השקעתם בתוך חודש עד חודש וחצי בלבד ולא פחות חשוב מזה, המשקיעים שלנו גם יוצאים בתחושה טובה שמעבר לתשואה הגבוהה על ההשקעה הם מסייעים לעסקים קטנים ובינוניים טובים לצמוח ולגוון את מקורות האשראי שלהם”.

פלטפורמת קרדיטפלייס, שהודיעה לאחרונה על גיוס של כ-6 מיליון שקלים, מאפשרת למשקיעים לרכוש חשבוניות הממתינות לתשלום (שוטף פלוס) שהופקו לספקים של חברות גדולות ויציבות, חברות ממשלתיות ומשרדי ממשלה.