הקלות לגמלאים הנדרשים לתיאום מס

לקראת שנת המס 2017 החליטה הרשות להוסיף למקבלי האישורים האוטומטיים גם את הגמלאים בני 70 ומעלה שערכו בשנתיים האחרונות תיאום מס בגין קצבאות ולא חלו שינויים במשלמים ובגובה ההכנסות שלהם

קשישים (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

רשות המסים, במטרה להיטיב עם לקוחותיה הגמלאים הנדרשים לערוך תיאום מס לשנת 2017, נקטה  בשני צעדים מקלים: שליחת אישורים אוטומטיים לתיאומי מס לשנת 2017 לכ-40,000 גמלאים מעל גיל 70 והפקת טופס 101 ייעודי לגמלאים.

צעדים אלו נועדו “לחסוך” מציבור הגמלאים להגיע למשרדי השומה ולהמתין בתור, בפרט בתקופת העומס, האופיינית לחודשים הראשונים של השנה.

בכל שנה, לקראת שנת מס חדשה, הרשות שולחת אישורים אוטומטיים לתיאומי מס לכ-10% מסך  הפונים לעריכת תאום מס.

לקראת שנת המס 2017 החליטה הרשות להוסיף למקבלי האישורים האוטומטיים גם את הגמלאים בני 70 ומעלה שערכו בשנתיים האחרונות תיאום מס בגין קצבאות ולא חלו שינויים במשלמים ובגובה ההכנסות שלהם.

צעד נוסף הוא הפקת טופס 101 ייעודי לגמלאים (לחץ כאן לטופס 101ג), שהכנסתם מקצבה בלבד. מדובר בטופס מקוצר וידידותי המכיל את המידע הרלוונטי שעל הגמלאי לדווח למשלם הקצבה שלו.

משלמי הקצבאות אף התבקשו ע”י הרשות להפיץ את הטופס החדש בקרב ציבור הגמלאים שלהם. ברשות סבורים כי פשטותו של הטופס הייעודי לגמלאים יאפשר לגמלאים למלא אותו ולמשלמים להעניק את הקלות המס המגיעות עפ”י ההצהרה.

הרשות מזכירה לציבור הגמלאים מקבלי הקצבאות ולמשלמים שלהם כי תוקפם של האישורים לתיאומי מס שהופקו בשנת 2016 תקפים עד לתאריך 30.4.2017.