הראל פיננסים מקימה את “אלפא-טק”

בית ההשקעות הראל פיננסים, נכנס לאחד התחומים הצומחים בעולם ההשקעות בעולם, עם הקמת חברת ניהול השקעות טכנולוגית חדשנית שתנהל השקעות לפי מודלים כמותיים שונים שפותחו במחלקות המחקר של החברה. בשלב הראשון יושקו 4 קרנות נאמנות המתבססות על מודלים שונים

טל קדם, מנכ''ל הראל פיננסים צילום: מיה כרמי-דרור

הראל פיננסים, בית ההשקעות מקבוצת הראל, מקימה את חברת “אלפא-טק ניהול השקעות”, חברת ניהול השקעות טכנולוגית חדשה, שתפעל על פי מודלים כמותיים ממוחשבים. בשנים האחרונות עולם ההשקעות עובר מהפכה, עם כניסתם של כלים ומודלים טכנולוגים כחלק בלתי נפרד מקבלת החלטות השקעה.

המטרה המוצהרת של המודלים הממוחשבים, שבכוונת מנהלי הקרן לפעול על פיהם, הינה ליצור תיק השקעות מיטבי שיכה את מדדי השוק- לייצר אלפא, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים סטטיסטיים מתוחכמים, הנשענים על מחקרים ופרמטרים שונים להשקעה במניות ובאג”ח.

בשלב הראשון, משיקה השבוע “אלפא-טק” 4 קרנות נאמנות חדשות בקטגוריות אג”ח כללי ללא מניות, מניות ישראל, מניות חו”ל מגודר מט”ח ואג”ח כללי עד 20% מניות. אלפא טק תהיה מנהל ההשקעות החיצוני. מנהל הקרן הינו הראל פיא קרנות נאמנות בע”מ. הקרנות יגבו דמי ניהול אחידים של 0.5% בלבד.

למנכ”לית החברה החדשה, מונתה רלי בן שבת, עד לאחרונה סמנכ”לית בכירה בחברת ניהול התיקים של הראל פיננסים ובעלת מעל 15 שנים בניהול השקעות בהראל ובמערכת הבנקאית. מודלי ההשקעה של אלפא-טק פותחו במחלקות המחקר של הראל בהובלתו של אורי רבינוביץ’, מנהל השקעות ראשי בהראל פיננסים, על-ידי  צוות רחב של אנליסטים, כלכלני מאקרו, אנשי השקעות וניהול סיכונים.

טל קדם, מנכ”ל הראל פיננסים, מסר כי “ישראל הינה מובילה טכנולוגית במגוון רחב של תעשיות. בראייה קדימה, יש בישראל את כל הידע, הכלים והמשאבים, כדי להפוך למדינה מובילה גם בתחום ניהול השקעות מבוסס טכנולוגיה, בדיוק כפי שאנו מובילים בהייטק העולמי”.

הראל פיננסים מנהלת נכסים בהיקף 46 מיליארד ש”ח בקרנות נאמנות, תעודות סל וניהול תיקים. בשנה האחרונה רשמה החברה מהפך כשהגדילה את נכסיה בכ-4 מיליארד ש”ח.