‘הר הביטוח’ האינטרנטי יושק בקרוב

שר האוצר והממונה על שוק ההון ישיקו בתחילת 2017 את "הר הביטוח" ■ מדובר בממשק אינטרנטי שיציג לראשונה למבוטח את כל מוצרי הביטוח שרכש

המפקחת על הביטוח. דורית סלינגר צילום: דוברות הקריה האקדמית אונו

שר האוצר, משה כחלון והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, ישיקו בתחילת 2017 את “הר הביטוח” – ממשק אינטרנטי שיציג למבוטחים את כל מוצרי הביטוח שברשותם.

כך, לראשונה, מבוטח יצפה בכל המוצרים שברשותו באופן פשוט וידידותי.

הממשק יאפשר לכל מבוטח נגישות מרבית למידע על מוצרי הביטוח שרכש, יגביר את התחרות על התנאים והמחיר, ויסייע להשוות בין מוצרי הביטוח. הממשק יקל על בניית תקציב ביתי לציבור המבוטחים וימנע גם ביטוחי כפל.

כ-10% מהתלונות המגיעות לאגף שוק ההון בתחום ביטוח דירה או חיים עבור משכנתה קשורות לביטוח כפל. ההערכה היא כי עשרות אלפי לקוחות משלמים ביטוחי כפל כיוון שהם אינם מודעים לצורך לבטל את הפוליסה הישנה עבור המשכנתה.

השימוש בממשק יתאפשר לאחר הזדהות באתר באמצעות מס’ ת.ז ותאריך הנפקת התעודה. בנוסף, הממשק יפנה לאזור האישי בחברת הביטוח שם ניתן לבצע פעולות שונות כמו ביטול פוליסה, משלוח וקבלת מסמכים לצורך טיפול בתביעה ועוד.

מנתונים שנאספו באגף שוק ההון, התברר כי העדר מידע זמין למבוטח מהווה גורם ביצירת ביטוחי כפל, ומגביר תופעות כגביית מחיר עודפת. כמו כן, מבוטחים רבים לא ידעו מהו סכום שהם משלמים מדי חודש על המוצרים שרכשו.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר אומרת כי “הר הביטוח הוא בשורה לציבור שיקבל לראשונה מידע על המוצרים הביטוחים שרכש במקום אחד, בקלות ובכל עת. נמשיך לשכלל את שוק הביטוח, בין היתר באמצעים דיגיטליים, במטרה להגביר את ההוגנות בין הצרכנים לחברות הביטוח, ואת התחרות בין החברות והמוצרים”.