השוק הישראלי הופך יעד על מפת המיזוגים והרכישות העולמית

בנק ההשקעות הגלובאלי CLAIRFIELD INTERNATIONAL יפעל בישראל לאיתור ויצירת הזדמנויות M&A לחברות ישראליות

כסף (צילום: פיקסביי)

Clairfield International, בנק השקעות גלובאלי מוביל בתחום מיזוגים ורכישות (M&A), הודיע היום (ראשון) כי חברת Avalon Capital הצטרפה לבנק כשותפתו הבלעדית בישראל ותנהל את מטה Clairfield Israel.

Clairfield International מספק שירותי ייעוץ בתחום של מימון חברות, בעיקר בעסקאות מיזוג ורכישה בינלאומיות.

מדובר בבנק השקעות עולמי עם מטה בג’נבה ויותר מ-35 משרדים ביותר מ-20 מדינות, אשר פועלים באמצעות חברות יזמות המנוהלות בידי שותפים.

בשנת 2015 Clairfield סגר כ-150 עסקאות בשווי של יותר מ-5.5 מיליארד דולרים ודורג כאחת מחברות הייעוץ העצמאיות המובילות בעסקאות מיזוג ורכישה בטבלאות הדירוג של Thomson Reuters לכל העולם, לארה”ב, לאמריקה הלטינית ולאזור אסיה-פסיפיק.

חברת Avalon Capital אשר תנהל מהיום את מטה Clairfield Israel בתל אביב, מספקת שירותי ייעוץ לחברות ישראליות בתחומי הנפקה, גיוסי הון, עסקאות מיזוגים ורכישות בארץ ובעולם.

Avalon Capital מתמחה במיזוגים ורכישות בינלאומיים בתחומי טכנולוגיה, תקשורת ומדיה, ביוטק ותעשיה. בין לקוחותיה נמנות חברות הון סיכון וקרנות השקעות פרטיות רבות.

מנתוני חברת המחקר IVC עולה כי, בשנת 2015 רוב המיזוגים והרכישות הבינלאומיים היו בין ארה”ב לישראל, כאשר רק 10% מהאקזיטים הישראליים היו מול חברות אירופאיות.

לדברי ג’ואי סאבט, מנכ”ל Avalon Capital, “נכון להיום אנו לא רואים נוכחות מספקת של אקזיטים ישראליים ולא של רכישות יוצאות על-ידי חברות ישראליות בשוק הביניים העולמי. בזמן שקרנות השקעות פרטיות ותאגידים רב-לאומיים בכל רחבי העולם ממשיכים עם האסטרטגיות של ‘קנה ובנה’, ישנה הזדמנות גבוהה לחברות ישראליות להרחיב את פעילותן בשוק הטכנולוגיה, התקשורת והמדיה העולמי. מאחר והחברה שלנו מתמקדת באופן בלעדי בעסקאות מיזוג ורכישה בינלאומיות, יש חשיבות עליונה לשיתוף פעולה עם השותפים הזרים המתאימים”.

“Clairfield מציעה גישה ייחודית לכל הכלכלות המובילות, וחברות ישראליות מעריכות מאוד את גישת ההנהלה הבכירה לתהליך העבודה ואת רוח היזמות שלה”, הוסיף סאבט.