השותפות הישראלית שרכשה 45% מבניין בריל בניו יורק

הלמן-אלדובי יחד עם קבוצת משקיעים בראשות משפחות פוקס- ויזל השלימו את הרכישה של כמעט מחצית מהבניין הסמוך לטיים סקוור במנהטן לפי שווי של 310 מליון דולר

בניין בריל (צילום: יח"צ)

קבוצת משקיעים הכוללת את הלמן-אלדובי גמל ופנסיה, השלימה רכישה של 45% מבניין BRILL המפורסם בסמוך לטיימס סקוור בניו יורק.

הקבוצה רכשה את הבניין לפי שווי של 310 מליון דולר, ובאפשרותה להשלים מלוא השליטה על הבניין בתוך 18 חודשים.

השותפים לעסקה הם משפחות ויזל, פוקס, ורד, משפחת שוטנשטיין-בעלת השליטה העולמית באמריקן איגל, חברת הנדל”ן קונווי קפיטל וחברת B+B Capital – הזכיינים של חברת התיווך קלר ויליאמס במנהטן, שהיו המתווכים בעסקה. חלקה של הלמן-אלדובי גמל ופנסיה עומד על כ-16 מליון דולרים.

הבניין, הממוקם על רחוב ברודווי בין רחובות 49-50, בלוק אחד בלבד מהטיים סקוור, נחנך לראשונה בשנת 1931 ונקרא על שם האחרים בריל שהחזיקו חנות הלבשה בקומת הרחוב.

בשנות ה-50 וה-60 שימש הבניין מרכז לחברות הפקה, כאשר בין השאר השתכנו בבניין כמה מכותבי הלהיטים של אלביס פרסלי.

הבניין, בן 11 קומות, שימש בעבר בעיקר כבניין משרדים ושיטחו כ-160 אלף סקוור פוט. הבניין שופץ לחלוטין במהלך החודשים האחרונים – והתכנית העסקית הנה להפוך את חלקו למסחר.

מרבית שטחי הבניין נמצאים כבר בשלבים מתקדמים של חתימת הסכמי שכירות מול שוכרים איכותיים לתקופות ארוכות.

בשלב זה קבוצת המשקיעים רכשה כ-45% מהבניין ויש לה אופציה לרכוש את ה-55% הנותר תוך 18 חודשים באותו מחיר. התשואה הצפויה מהעסקה, לאחר אכלוס הבניין, צפויה לעמוד על כ-7% בשנה, תשואה הגבוהה מהשכרת נכסים אחרים באזור והעומדת על כ-3-4 אחוז לשנה.

לילך שפיר פרידלנד, סמנכ”ל השקעות בהלמן אלדובי אמרה כי “מדובר בנכס היסטורי אשר ממוקם במיקום מרכזי באחת הערים המתויירות בארה”ב. ההשקעה צפויה להניב תזרים יציב תוך גיוון על פני מספר שוכרים איתנים ובחוזים ארוכי טווח.” לדבריה, “בתקופה הנוכחית, בה הריביות נמוכות, עסקה זו צפויה להניב תשואות אטרקטיביות לעמיתי קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה המנוהלות על ידינו”.

“ככלל אנו רואים חשיבות רבה בבחירת השותף המנהל את העסקה ובעסקה זה שיתפנו פעולה עם שותפים בעלי מומחיות רבת שנים בתחום המסחר ובאזור הספציפי אשר משקיעים בעסקה לצידנו”, הוסיף שפיר פרידלנד.