חילוץ לשכירים: האם שיטת ״תכלס ריסטארט״ מאפשרת כרטיס יציאה משגרת העבודה החונקת, ללא פגיעה בשכר?

הוא השכן ממול, היא האימא בגן של הילד, אין סיכוי להבחין מי הם בלי שתשים לב. הוא מסתכל עליך בעיניים מבינות, היא מחייכת אליך חצי חיוך כאילו היא מסתירה ממך סוד שרק קומץ אנשים מכיר. הם חיים בקרבנו, נראים ונשמעים כמונו, אין סיכוי להבחין מי הם בלי התראה מראש והם קמצוץ מהאוכלוסייה, מעטים שקמים כל בוקר לעבודה שמרתקת אותם, מביאים משכורת שרובנו רק חולמים עליה, חוזרים למשפחה עם אנרגיה ותחושת שלמות. תכירו את האנשים שמגשימים את החלום של כולנו.

מאת: עידית שני

מהפכה. זאת כנראה המילה הכי מדויקת לתאר את מה שקורה היום בעולם המימוש התעסוקתי והעצמי. כשפגשתי את יואש קציר לראשונה, לא הבנתי על מה כל המהומה. ראיתי מולי איש מקצועי כריזמטי, עם 9 שנים של ניסיון בתחום ורצון עז לתת את המתנה הכמעט חשובה ביותר: לקום בבוקר עם חיוך על הפנים. אחרי שעה וחצי של ראיון אינטנסיבי, הבנתי בדיוק על מה הוא מדבר, ולמה חשוב לצעוק את המסר שלו חזק ככל הניתן.

את השיטה המדוברת, שהייתה שמורה אך ורק למאומנים של ״תכלס ליווי עסקי״, הוא חושף לראשונה לציבור תוך שהוא מעורר את חמת אפה של תעשייה שלמה בתחום מציאת העבודה. כעת, הגיע הזמן לברר, למה הוא עושה את זה?

קציר (57), דמות מוכרת בעולם האימון האישי לכלכלת המשפחה. החליט לקחת את האימון לשלב הבא וב- 9 השנים האחרונות הוא הקדיש את זמנו להכשרה של שכירים מיואשים במציאת העבודה שהם חושקים בה ורוצים לקום בבוקר לקראתה. עד לפני 10 שנים הוא היה שכיר שקם כל בוקר לעבודה שהוא רגיל אליה, מרוויח את המשכורת שהוא רגיל אליה והוא היה בטוח שהוא על גג העולם. יום אחד בשנת 2008, שנת המיתון העולמי, הוא פוטר מהעבודה ומצא את עצמו מובטל.

אחרי חודשים של חיפוש עבודה הוא מחליט להפוך לעצמאי, יואש מצטרף לחברת ״תכלס ליווי עסקי״ כזכיין מורשה, מפתח את כישוריו כמאמן ומציב לו מטרה: לעזור למי שרוצה לעזור לעצמו למצוא את משרת חלומותיו ואת העבודה שממנה הוא יחזור הביתה לאישה ולילדים עם אנרגיה ותחושת סיפוק.

יואש מסביר: “בפגישה החינמית אנחנו מתחילים לפרק את החלום לגורמים והמאומן יוצא עם פעולות ליישם מחר בבוקר או עכשיו. זה תחילתו של שינוי והדרך שלי לתת למאומן לראות את שיטות העבודה שלי חינם”.

האם גם אתה אחד מבין 85% מהאוכלוסייה שקם בבוקר לעבודה שוחקת, לבוס מציק ומתוסכל וחוזר הביתה גמור? (Pixabay)

הוא מעיד:

״כשחקרתי את התחום הזה, התחלתי להבין שרוב האנשים לא מרוצים ממקום העבודה שלהם אך מפחדים לעשות שינוי. ההרגשה שמה שאתה מחזיק ביד הוא הדבר הבטוח, מביאה אנשים להסתפק במועט ולא מאפשרת לעשות את הצעד האמיץ”.

״אני מכיר את ההרגשה שכשיש מחויבות למשפחה, למשכנתא ואתה נטוע במקום גיאוגרפי שהסתדר סביב העבודה, נראה לך שכל החיים מסודרים במקום. רק הקול הקטן בבטן שאומר לך כל הזמן: לא לזה התפללתי. זה לא מה שאני רוצה, אולי יש דרך אחרת?״

את יואש קציר, שהסכים לעשות לי סדר בראש, פגשתי לקפה אצלו במשרד המאולתר (בית קפה) במרכז ת”א, אחרי שיחה ארוכה, הערפל התחיל להתבהר והבנתי  שכדי להיות מסופק בעבודה אתה, כן אתה, חייב לקחת צעדים ולהציב יעדים ספציפיים ופרקטיים, בדרך להצלחת השינוי שאתה רוצה.

 

השאלה המרכזית שעלתה בשיחה הייתה:

״מה ההבדל בין התכנית ״תכלס Restart״ שנותנת סיכוי אמיתי למצוא את עבודת חלומותיך ולהרוויח בגדול, לבין הישארות במקום העבודה המשעמם והשוחק ולהרגיש שאתה נרקב”?

 

התשובה הייתה ארוכה ולכן היא מרוכזת לכם כאן בצורה מסודרת:

  1. שקיפות מלאה  – אני עובד עם צוות מקצועי ואמין שמחויב לתת לך את הכלים הטובים ביותר להתחיל את השינוי. אנחנו מקיימים מפגשי מאסטרמיינד עם צוות המאמנים בצורה אישית ופרטנית. המתודולוגיה קלה ומובנת ומכילה בתוכה אוסף של טכניקות מוכחות וממוקדות תוצאה.  בליווי והכוונה אישי ואיכותי אנחנו עוברים, יד ביד, את כל המכשולים והפחדים שעמדו עד היום כמכשול למציאת עבודה מתאימה ומרגשת.  
  1. מעטפת וליווי מאסיבי –  האימון הוא אישי ופרטי שלך ואתה לא לבד. הצוות ואני עוברים את הדרך ביחד איתך. אני מאמין שאתה יודע מה הם הערכים, העמדות, והצרכים שלך ואיזה מטרות אתה רוצה לכבוש. יש לך תחנות בקורת בדרך, כך שאפשר לזהות כל מכשול או פחד שחוסם או מתעורר בדרך, ולטפל בזמן אמת. אין דחיינות או התפשרות, אתה פועל כאן ועכשיו. קשיים נפתרים ביחד בפוקוס על ההתקדמות שלך. אני מחויב לתהליך שמגיע מהר למטרה. בתכנית ליווי איכותית, השינוי צריך להיעשות ביסודיות בשלבים ובהדרגה, עם הרבה תמיכה. אני לא מרפה ממך לאורך הדרך, ביחד אני מחויב לקחת אותך לכיוון שאליו אתה חותר.
  1. קבוצה טובהיואש קציר: ״חסל סביבת עבודה מבאסת, בוס מציק שיושב לך על הוריד, לא עוד עבודה מעצבנת ושוחקת״. כדי לעשות מהפכה, אתה חייב לידך את התמיכה של היועצים העסקיים והמאמנים הטובים בישראל. תוכנית ההכשרה שלוקחת אותך לשינוי שאתה רוצה״…
  2. אתה ראשון – תהליך האימון מסתיים רק כאשר אתה השגת את היעד ששמת לפניך. תאר לך אותך קם לקראת יום עבודה מלא מוטיבציה, יצירה וסיפוק, שאתה מתחיל אותו עם חיוך, כאיש מאושר שיודע שהוא שעשה את הדבר הנכון בשבילו ובשביל משפחתו.
  3. תוכנית פעולה – בחירה של יעד אחד שהוא החשוב ביותר לפריצת תקרת הזכוכית שלך, התמקדות במציאה והגדרת יעדים קרובים ופשוטים. לפעמים אפילו קלים וניתנים ליישום עכשיו ברגע זה. סילוק מכשולים וחסמים שעומדים כחומה בינך לבין הגשמת היעדים הנחשקים שלך.

אלו הם עיקרי הדברים שעלו בשיחה עם יואש, והם לדעתו הבסיס להצלחתה של תוכנית אימון.

בסוף הכתבה יש תוכן בעל ערך בחינם שיואש ביקש לשתף אותך.

“אני מזמין אותך למפגש חינמי (קפה עלי) שיעזור לך להחזיר את התשוקה והמוטיבציה שלך לכבוש את היעד שלך מבלי לקחת סיכונים מיותרים. שיאפשר לך לקום, אפילו מחר, עם חיוך על הפנים”.

יואש מגדיר את התהליך למציאת סיפוק והנאה בעבודה כ”מהפכה” בתחום הזה. עד עכשיו מעל 147 גברים ונשים הצליחו לעשות את השינוי הגדול והמפחיד ולקחת את העתיד שלהם, ובעיקר את ההווה, בידיים, כשהחליטו שנמאס להם להתפשר על הבינוניות היומיומית.

“מה שסיפרתי לך עכשיו זו פריצת דרך לעובדי הייטק שנשחקו מהשעות הרבות והסטרס בעבודה, לעורכי דין שמאסו במקצוע, למנהלי חברות שהחליטו שהבית והמשפחה חשובים יותר ואפילו רופאים שלקחו את הבריאות שלהם לראש החשיבות. או כמו לינה, שביקשה לשנות את הגישה של המנהל שלה והצליחה למצוא הנאה וסיפוק בעבודה שלה”.

“אנשים פה צריכים לדעת את האמת. ובפעם הראשונה בארץ, כל מי שאי פעם עניין אותו לצאת ממרוץ העכברים ולרדת מהקרוסלה המהירה, יכול לעשות את זה בכמה צעדים פשוטים במיקוד נכון וכמה כלים פשוטים”.

אתה, חייב לקחת צעדים ולהציב יעדים ספציפיים ופרקטיים, בדרך להצלחת השינוי שאתה רוצה (Pixabay)

מה הולך להיות שונה הפעם מכל פעם אחרת שחשבת לשנות ולא היה לך אומץ?

“בקצרה? בתוכנית “תכלס Restart”, כל הידע והכלים שלקחו מעל 147 גברים ונשים למצות את עצמם להרוויח יותר כסף, זמן עם המשפחה ובמקרים רבים גם את הבריאות שלהם, כל האמת על הצלחה, ללא אפשרות מריחה של זמן, בלי שטיקים או חארטה”.

**לזמן מוגבל: פגישה מידית ו 100% חינמית ל״תכלס Restart״  לחץ/י כאן

איך מגיעים ל ״תכלס Restart״ ?

“אה, זה קל: נרשמים כאן עכשיו, לפגישה 100% חינמית לצעד ראשוני לשינוי. תאמיני לי בשוק העבודה והקריירה, לפעמים מספיק רק צעד אמיץ קטן כדי לפטר את הבוס המעצבן והמלחיץ ולמצוא עבודה שתוכל להרגיש בה כמו מלך.”

מילה לסיום?

“מספיק שעזרתי עם הכתבה הזאת לאדם אחד בלבד לצאת לדרך שהוא חלם עליה, להתחיל עם שינוי בקריירה בעבודה או במקצוע ולא להיתקע באותו המקום כל החיים, ומבחינתי עשיתי את שלי”