השכיר דירות – ולא דיווח על ההכנסות

חרדי מירושלים נאשם כי השכיר חמש דירות ויחידות מחסנים ולא דיווח על הכנסות של מעל מיליון שקלים

פרוייקט מגורים בבנייה (צילום אילוסטרציה: משה מילנר, לע"מ)

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו”ד דן בהט, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ישראל רייך, בן 36 מירושלים, בגין עבירות מרמה לפקודת מס הכנסה ולחוק מיסוי מקרקעין.

הנאשם, אברך בישיבה, רכש והשכיר חמש דירות ושנים עשר יחידות מחסנים – במודיעין עילית, ירושלים, לוד ובקרית גת מבלי לדווח לרשויות המס כנדרש.

על פי כתב האישום, בין השנים 2003-2011 נהג רייך לקנות נכסים ודירות ולהשכירם. חלק מהדירות פיצל למספר יחידות – על מנת להשכירן למספר גדול יותר של שוכרים. הנאשם לא דיווח לרשות המסים על הכנסותיו מהשכרת נכסים בשיעורשל 1,360,000 שקלים, ולא שילם מס בגין הכנסות אלו.

במהלך השכרת הנכסים כאמור, וקבלת התקבולים, לא דיווח על קבלת הכספים, ולא שילם את המסים הנובעים מהפעילות, על אף שתקבולים אלה חייבים בדיווח ובתשלום מס.

 לפני כשנתיים נדרש הנאשם על ידי רשות המסים למלא דיווח אודות פרטיו האישיים והצהרה על מקורות הכנסתו, כולל פירוט מלוא נכסי המקרקעין שבבעלותו. הוא כמובן, לא הגיש דו”ח כנדרש.

לפני כשנה זומן האיש לחקירה על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום. כשהבין כי הוא נדרש להתייצב לחקירה בשל אי דיווח על הכנסותיו, לא התייצב לחקירה במועד – ודאג כי רואת חשבון מטעמו תגיש בדחיפות טופס דיווח עבורו. הוא גם שלח חבר לשלם עבורו מס בשיעור 100,000 שקלים.

סכום מס זה שולם על פי הערכתו של האברך, שכן לא הגיש דו”חות על הכנסותיו.

בהמשך היום התייצב הנאשם לחקירה, וזאת רק לאחר שחברו שילם את המס אותו ביקש ממנו הנאשם לשלם – ולאחר שחוקרי רשות המסים פנו אליו מספר פעמים נוספות על מנת שיתייצב לחקירה.