דה רוטשילד מציג: השקעות נדל”ן בחו”ל – הלהיטים של השוק

האם השקעות בנדל"ן מחוץ לגבולות ישראל משתלמות יותר? ומהן היעדים הטובים ביותר כיום, כדי לחפש בהם את הזדמנות ההשקעה הבאה?

שבדיה. יעד מרכזי לנדל"נסטים (צילום: פיקסביי)

ככל שהעולם מתאושש בימים אלה ממשברים כלכליים – בלא מעט מקומות ההשקעה המובילה היא נדל”ן – במיוחד במקומות משגשגים, לאו דווקא בארץ.

שוקי הנדל”ן העולמיים יכולים להיות מעט לא יציבים, כך שאם אתם מחפשים לרכוש נכסים אך ורק כהשקעה, הקפידו לעשות זאת תחת עינו הפקוחה של איש מקצוע.

עם זאת, חשוב לציין שאם אתם קונים נכס – שיכול להיות שעוד תשתמשו בו בעתיד, הן כדירת נופש והן לצרכים אחרים – הרווח הכלכלי הוא ערך מוסף.

אספנו עבורכם את המקומות הלוהטים כיום בשוק נדל”ן הבינלאומי. כאלה שנהנים מביקורים של המון תיירים והשכרת נכס, בין אם לטווח ארוך ובין אם בעזרת אתרים כמו AIRBNB, הם קלים במיוחד.

השורה התחתונה היא שעם הליווי הנכון והבנה עמוקה של השוק – תוכלו למצוא מציאות שיהפכו מבחינת אנשים אחרים ללהיט תיירותי מקומי ברחבי העולם – עם השיווק הנכון והביקורות הטובות שעוד יבואו.

אז באלו מקומות כדאי להשקיע בנדל”ן? אילו מדינות הן הכי מתאימות לכך בתקופה הזו? הנה עשרת המקומות השווים שאספנו עבורכם.

שוויץ

שוויץ נראית כמו המדינה שבה כל מה שקשור בנדל”ן הוא נכון. לשוויץ יש היסטוריה ארוכה של שגשוג כלכלי, ולא נראה שמשהו שם עומד להשתנות במישור הזה בקרוב.

מדובר בנקודת מוצא אסטרטגית לדרום מרכז אירופה – בשכנות לאיטליה, צרפת וגרמניה.

היא נחשבת גם כמוקד תיירות משמעותי מאוד – וכמוצלחת בקרב משכירי הדירות.

ניו זילנד

המדינה נהנית מדי שנה ממיליוני תיירים מכל רחבי העולם – שמותירים בה קרוב לשישה מיליארד דולרים במהלך שהותם.

מדובר במדינה שבחלקה נחשבת ממש כגן עדן עלי אדמות. היתרון בה שהיא אטרקטיבית עבור תיירים ושוכרים אחרים בכל חודשי השנה.

גולשי סקי וסנובורד ימצאו בה מפלט נהדר בחורף – והחופי המדהימים יחד עם יקבי הבוטיק הרבים – יספקו אטרקציה בחודשי הקיץ.

בניו זילנד קיימות גם הטבות מס מפליגות וגם עליהן כדאי לכם להתעדכן בטרם תקבלו החלטה בנושא הנדל”ן שלכם.

בין אם אתם מחפשים נכס מניב, תיירותי או מסחרי, בניו זילנד יש שפע של הזדמנויות השקעה זמינות ואיכותיות.

שבדיה

שבדיה אולי לא נמצאת על מסכי הרדאר של משקיעי הנדל”ן המסורתיים – ויכול מאוד להיות שזו טעות.

מדובר במדינה שאינה עשירה באמת, אבל עושה הכל כדי להיתפס ככזאת. כך לדוגמא, 65 אחוזים מהשבדים חיים בדירות משותפות או מושכרות. לכל נכס טוב שתרכשו – יהיו גם שוכרים.

בשבדיה היצע הנכסים נמוך והביקוש כה גבוה – שהיא יכולה להוות הזדמנות מצויינת. עוד יתרונות במדינה הזו הם שעל פי הסטטיסטיקה אין בה כמעט פיגורים בדמי השכירות, מרבית השוכרים עם בעלי עבודה ומסוגלים לשלם – בקיצור נשמע כמו הזדמנות מושלמת.

ליגוריה, איטליה

באיטליה יש מגוון גדול של ערים בעלות שם – בזכות ההיסטוריה, האופנה והתרבות. איטליה מזכירה לכולנו את מילאנו, ונציה, טוסקנה או רומא.

אז למה דווקא ליגוריה? זו עיר של 1.5 מיליון בני אדם, וגם בה יש נוחות רבה ואתרים היסטוריים למכביר. המחירים בה גם סבירים הרבה יותר עבור משקיעים.

ליגוריה היא עיירה ציורית בצפון מערב איטליה, באיזור המכונה הריביירה האיטלקית, שבו כפרים רבים לחוף הים. כאן נכסים להשקעה יתמקדו יותר על שכירות ובעלות בית מאשר נכס מסחרי.

אלגרבה, פורטוגל

השוק הפורטוגזי דווקא היה מאופיין בירידה בתחום הנדל”ן בשנים האחרונות – אבל באחרונה רואים בו התאוששות משמעותית.

אלגרבה נחשבת יעד תיירותי טוב מאוד ומועדף בבריטניה, כדוגמא.

היא אטרקטיבית במיוחד עבור משקיעים, משום שהאזור כולו יוצא כעט מהאטה כלכלית חריפה – והמחירים בה עדיין נמוכים מאוד מהממוצע.

מדובר בהזדמנות שלא בטוח שתהיה רלוונטית נניח, בעוד שעה.

ניו יורק

כאן כבר מדובר במשחק במגרש של הגדולים. ניו יורק סיטי היא השקעה למי שיכול להרשות לעצמו – ובדרך כלל הוא גם יעשה חיל מהשקעה כזו.

החיסרון המרכזי הוא העלות הגבוהה, לפעמים אסטרונומית של נכס. עם זאת, דווקא שם יש סוכני נדל”ן רבים שיציעו לכם שכירות ארוכת טווח כדי שתרכשו נכס ותוכלו להתחיל להחזיר את ההשקעה.

ניו יורק יציבה מאוד, השוכרים משלמי ללא דופי – והתיירות תמיד נמצאת בשיא.

בניגוד לאזורים רבים ברשימה זו – תמיד יש נכסים להשקעה בניו יורק – וגם גובה השכירות נמצא במגמת עלייה מתמדת. ניו יורק נחשבת להשקעה כמעט בטוחה בנדל”ן – אבל היא לשחקנים מתקדמים בשוק הזה.

ניו יורק. אם יש לכם כסף גדול, זה המקום (צילום: פיקסביי)

מרבלה, ספרד

מדובר בעיירת נופש בחוף קוסטה דל סול בדרום ספרד. הקהל התיירותי עשיר ואוהב לשלם – והמקום רווי במועדוני לילה יוקרתיים, אחוזות ויאכטות.

למרות ההאטה בשוק הנדל”ן של ספרד בשנים האחרונות, אפשר לומר כי הרובד העליון של אזורי התיירות של ספרד נשאר תחרותי ועמוס.

בשלוש השנים האחרונות חל זינוק עצום ברכישת הדירות במרבלה. בתוך שש שנים חל גידול של קרוב לתשעים אחוזים במכירת נכסים להשקעה – ורוב המשקיעים הם זרים שמחפשים להשקיע ביעד תיירות פופולרי.

מרבלה אינה רוויה בנכסים חדשים ולא בטוח עוד כמה זמן השוק בה יקטן מבחינת כמות הנכסים הפנויים. ניתן למצוא בה נכסים במחירים סבירים שיחזירו את ההשקעה בקלות ואף יניבו רווחים משמעותיים.

ברצלונה, ספרד

אחת הערים ההיסטוריות באירופה, מצליחה להימנע לספוג את הבעיות הכלכליות, את הירידה בתיירות בספרד או את משבר הנדל”ן שם.

מדובר בעיר שהיא שילוב של ישן וחדש עם תרבות אמנותית תוססת, ומושכת אליה מיליוני מבקרים ותיירים מידי שנה.

ברצלונה יכולה להציע הכל למשקיע הפוטנציאלי: מנכס מניב קטן, לבתי יוקרה ואפילו וילות. ואם בנכסים מסחריים חשקה נפשכם – הרי שתמצאו הכל: בתי מלון, אתרי נופש והשקעות נוספות.

ראוי לציין שעם זאת, על כל נכס בעיר הזאת יש מתחרים בשוק המשקיעים הזרים. המאבק למצוא נכס כאן הוא שווה, משום שפוטנציאל התשואה גדול מאוד.

ברצלונה. להיט נד”לני (צילום: פיקסביי)

גרנדה

רגע, לפני שאתם מחפשים על הגלובוס. גרנדה היא פיסה קטנה של שלמות באיי הודו המערבית. מדובר באי בעלי מטעים גדולים של אגוזי מוסקט – והיא נחשבת ליעד תיירותי, בעיקר למי שמחפש קצת שלווה ומרגוע.

אמנם גרנדה נראית כמו סוג של מקום שאליו אתה רוצה לברוח משגרת היומיום, אבל דווקא בשל כך שוק הנדל”ן בה נמצא בשיאו.

כל השקעה של 350,000 $ והבטחה לא למכור את הנכס שלך בתוך ארבע השנים הראשונות של בעלות, אתה הופך להיות אזרח המדינה, גם אם מעולם לא דרכה כף רגלך על האי. נשמע לא רע בכלל. גם נכס וגם אזרחות זרה.

מונטנגרו

גם על מונטנגרו לא הייתם חושבים בבואכם להשקיע בשוק הנדל”ן.

ענף התיירות סימן אותה כחממת התיירות המובילה בעולם, בה הענף צומח הרבה יותר מהר מאשר בכל מדינה אחרת. זה כמובן משליך באופן ברור על שוק הדירות והנכסים.

שוק הנדל”ן במונטנגרו, נמצא בתחילת דרכו – מה שמבהיר שזה הזמן להיכנס, לפני שכולם יהיו שם ואתם תישארו מאחור.

מדובר באחת הפנינים של הים האדריאטי, ועם שכנות לאיטליה וקרואטיה, סביר להניח שלכל נכס שתרכשו יימצאו שוכרים מתאימים.

מומחי נדל”ן טוענים שמונטנגרו היא סוג של יהלום בתחום, אחד משווקי הנדל”ן האחרונים בעולם שעוד לא החלו למצות את הפונציאל. אולי רק בשביל זה, שווה לנסות.