התוכנית לקיצור תורים יוצאת לדרך

900 מיליון ש"ח שיוקצו לתכנית קיצור תורים וייקלו במיוחד על תושבי הפריפריה הסובלים מזמני המתנה ארוכים חריגים

בית חולים צילום: פיקסביי

משרדי הבריאות והאוצר מוציאים לדרך את התכנית לקיצור תורים ויקצו 900 מיליון שקלים לתכנית קיצור תורים שאמורה להקל במיוחד על תושבי הפריפריה הסובלים מזמני המתנה ארוכים חריגים.

שר האוצר, משה כחלון, אומר כי “מדובר במהלך נוסף שיחזק את מערכת הרפואה הציבורית וימשיך את מגמת צמצום הפערים החברתיים בישראל. חיזוק המשרדים החברתיים הם בראש הסר העדיפויות שלנו – במעשים ולא בדיבורים”.

“בתקציבים האחרונים משרד הבריאות קיבל תוספות חסרות תקדים ואנחנו מתכוונים להמשיך במגמה הזאת. לשפר את השירות לאזרחים, לצמצם את הפערים בתחום הבריאות ולדאוג שכל אדם יקבל שירות מצוין ללא תלות ברמת ההכנסה שלו. במדינת ישראל של שנת 2017 אין מקום לרפואה לעשירים ורפואה לעניים”, הוסיף כחלון.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אומר כי “זהו עוד צעד לחיזוק הרפואה הציבורית. לראשונה יוקצה סכום חסר תקדים לקיצור תורים, כדי לשנות את המצב הקיים בו נאלצים להתמודד עם זמני המתנה ארוכים שמפנים מטופלים לרפואה הפרטית ללא צורך. המהלך ייקל במיוחד על תושבי הפריפריה הסובלים מזמני המתנה ארוכים במיוחד”.

לדבריו, “התכנית לקיצור תורים יוצאת לדרך במקביל למאמצים שלנו לטפל גם בתופעת הזיהומים, המשך קידום הרפורמה ב-MRI, ייזום תכנית ל׳פול-טיימרים׳ לטובת בתי החולים הממשלתיים ולחיזוק השירות הקהילתי של קופות החולים, כדי להפחית עומסים על בתי החולים ושיפור הרצף הטיפולי בין בתי החולים לקהילה”.