חברת eBay חתמה על הסכם לרכישת החברה הישראלית קוריגון

טכנולוגיית זיהוי ועיבוד התמונות של קוריגון יסייעו בסידור הקטלוגים של eBay ויאפשרו קבלת תוצאות חיפוש רלוונטיות יותר עבור הלקוחות

איביי רוכשת את קוריגון

חברת eBay מודיעה היום (רביעי) כי היא רוכשת את קוריגון (Corrigon), חברה ישראלית, בעלת טכנולוגיה חדשנית לחיפוש חזותי.

קוריגון מסייעת בזיהוי עצמים בתמונות ומבצעת התאמה של מרכיבים חזותיים וטקסטואליים על מנת לוודא שהתמונה מזוהה, מסווגת נכון ותואמת באופן הקרוב ביותר למוצר מקביל.

קוריגון היא החברה השלישית שרוכשת eBay בתחום הנתונים המובנים, לאחר השלמת רכישת Expertmaker השוודית בחודש מאי  ו- SalesPredict הישראלית ביולי האחרון 2016. התנאים הפיננסיים של העסקה לא נמסרו.

לקוריגון ניסיון מעמיק בעיבוד תמונות וראייה ממוחשבת והטכנולוגיה והמומחיות של קוריגון יתרמו למאמציה של eBay בקידום טכנולוגיית זיהוי וסיווג תמונות, כחלק מפעילות חטיבת הנתונים המובנים (Structured Data).

חטיבת הנתונים המובנים של eBay אחראית על איסוף הנתונים, עיבוד והעשרה שלהם ויצירת חוויות מוצר. קוריגון תתמוך בחלקים השני והשלישי של היוזמה – עיבוד והעשרת הנתונים ויצירת חוויות המוצר.

לדברי עמית מניפז, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת הנתונים המובנים ב-eBay: “חברת eBay ממשיכה לפתח את חווית הקניה באתר. מומחיותה של קוריגון תסייע לנו בקידום המאמצים לזיהוי ולסיווג תמונות ותאפשר הצגת תוצאות רלוונטיות יותר, שלא היתה אפשרית קודם לכן בעולם הנתונים. קוריגון היא הרכישה השלישית ש-eBay מבצעת השנה בתחום הנתונים המובנים, מהלך המלמד על הדגש שאנו שמים בשיפור יכולות ניהול המלאי ומדגיש את מחויבותנו ליצירת חווית משתמש חדשה ואיכותית עבור הקונים שלנו”.

אבינועם עומר, מייסד קוריגון הוסיף כי “טכנולוגיית החיפוש החזותי שפיתחנו מאפשרת איתור אלמנטים בתמונות. אנו שמחים לתרום את המומחיות שלנו ולשלב את הטכנולוגיה שפיתחנו במאגר הנתונים העצום של eBay, המכיל למעלה ממיליארד רשומות. אנו נעבוד עם כלל צוות חטיבת הנתונים המובנים של eBay במטרה לייעל את תהליך העלאת הרשומות עבור המוכרים ב- eBayולסייע לקונים לבצע חיפוש יעיל ואפקטיבי, שבסופו של דבר יגדיל את שיעור ההמרה למכירות”.

עם סגירת העסקה יצטרף הצוות של קוריגון ליחידת הנתונים המובנים של eBay ויפעל ממרכז הפיתוח של eBay בנתניה.