חברת SAS השבדית תחזור לטוס לישראל כבר בחורף הקרוב

בתוך פחות משנה, משרד התיירות הביא את חברת SAS השבדית להודיע כי היא תחזור להפעיל את קו הטיסה הישיר "שטוקהולם – אילת" החל מחורף 2017

מטוס של חברת SAS. מחדשת את הקו לארץ צילום: יח"צ

משרד התיירות בשיתוף עם חברת התעופה השבדית SAS הודיעו היום (חמישי) כי החברה תחזור להפעיל את קו הטיסה הישיר שלה משטוקהולם לאילת, במסגרת “נוהל טיסות החורף” של משרד התיירות הישראלי. הקו החדש יחל לפעול כבר בחורף הקרוב (2017).

SAS מצטרפת לגל חברות התעופה החדשות הפועלות בישראל – כאשר רק לאחרונה, בעקבות פעולות משרד התיירות מול חברות התעופה, הכריזו חברות WOW, ריינאיר, וויז-איר, היינאן ואיר-אינדיה על פתיחת קווים לישראל. 

שר התיירות, יריב לוין אמר, “אני מברך על החלטתה של חברת SAS לטוס לאילת ולשוב ולהפעיל קו משבדיה לישראל בשיתוף פעולה, בעידוד ובתמיכת משרד התיירות. שמנו לנו כמטרה להביא לישראל קווי תעופה ישירים מוטי תיירות נכנסת, ואנו אכן עדים לתנופה בלתי רגילה של חברות תעופה המגיעות לישראל ומביאות עימן תיירים במספרים שוברי שיאים.

בשלושת החודשים הראשונים של 2017 נרשמה עליה של כ-24% בכניסות תיירים לישראל, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. משרד התיירות רואה חשיבות בהשקעה בהרחבת יעדי הטיסה הישירים מאירופה לישראל בכלל ולאילת בפרט בחודשי החורף ומזהה פוטנציאל לעלייה משמעותית בהגעת תיירים אלו.

לאחר שהחברה הודיעה בשנה שעברה (מרץ 2016) על הפסקת הטיסות לישראל, יצא משרד התיירות במהלכים משמעותיים מולם, על מנת להשיב את קו הטיסה הישיר.

במסגרת משא ומתן שמתקיים עם החברה מאז חודש יוני, קיים המשרד סבב פגישות משמעותיות, במסגרתן נפגש מנכ”ל משרד התיירות אמיר הלוי בשבדיה עם בכירי חברת התעופה המקבלים את ההחלטות על פתיחת קווי התעופה החדשים.

במסגרת השיח בין הצדדים, הוסכם כי SAS יצטרפו לנוהל התמיכה של משרד התיירות להפעלת טיסות ישירות מאירופה לאילת בעונת החורף הקרובה. במסגרת הנוהל, מקבלות חברות התעופה סכום של 45 אירו לנוסע על ידי משרד התיירות, בתוספת של  15 אירו לנוסע על ידי התאחדות המלונות באילת.