חדש בירושלים: מערך כלי רכב שיתופי

חברת הרכב השיתופי CAR2GO מקבוצת שגריר שזכתה במכרז שהוציאה עיריית ירושלים תפעיל בשלב הראשון 17 רכבים ממגוון דגמים וגדלים בהתאם לצרכי המשתמשים ובתחילת יוני המערך צפוי לגדול בעוד 17 רכבים

הרכב השיתופי. מגיע לירושלים צילום: יח"צ

חברת CAR2GO מקבוצת שגריר השיקה היום (ראשון) את מערך שיתוף כלי הרכב העירוני החדש בירושלים. כ-34 כלי רכב ממגוון דגמים וגדלים יחלו לפעול החל מהיום, במסגרת פרויקט תחבורה שיתופית בעיר. בהמשך צי הרכבים צפוי לגדול בהדרגה ולהגיע לעד 70 רכבים.

CAR2GO פעילה משנת 2008 ומפעילה כיום שירות שיתוף רכבים בערים תל אביב, גבעתיים, רמת גן, רעננה, חיפה וקריית חיים, הרצליה, ראשון לציון וירושלים.

בעירייה מציינים כי כניסת שירותי תחבורה שיתופית תביא להקלה בעומסי התנועה בעיר ותאפשר גם למי שאין בבעלותו רכב פרטי להתנייד בעיר במהירות ובקלות ובעלות נמוכה.

למען הצלחת הפרויקט, הוסבו כ-17 מקומות חניה בשכונות מגורים ובמקומות מרכזים בעיר בסמוך למרכזי בילוי ותעסוקה. החניות סומנו על המדרכה ובאמצעות תמרור ייעודי.

גיל לייזר מנכ”ל CAR2GO מקבוצת שגריר סיפר, “אנחנו בעיצומה של מהפיכה בתחום התחבורה השיתופית שצפויה לצמצם בהדרגה את מספר כלי הרכב בכבישים ולסייע במצוקת החניה בעיר. מדובר בפתרון פרקטי המוכח בארץ ובעולם כיעיל, מערכי רכב שיתופי בעולם מדווחים כי כל רכב במערך שיתוף רכבים מביא להורדת 4-14 רכבים פרטיים מהכביש. מדובר בשינוי תפיסתי שאנו מצליחים ליישם אט אט בישראל”.

אמנון מרחב, מנכ”ל עיריית ירושלים הוסיף כי “מערך הרכבים השיתופי הוא נדבך נוסף במגוון השירותים החכמים לתושבים ולתיירים  שהופך את ירושלים לעיר מתקדמת וחדשנית בטכנולוגיות ופתרונות תחבורה. יזמים רואים את הפוטנציאל הרב בירושלים כמו גם את הדלת הפתוחה של העירייה והם מגיעים לעיר לצורך הטמעת הרעיונות וקידום המיזמים”.