חדש: המסלול הנסתר להגשמה עצמית וכלכלית בפרישה ש-97% מהנשים אחרי פרישה לא מכירות…

אחרי שעזרו יחד למעל 590 נשים בגיל הפרישה, רום יריב ועתידה פרנק (המכונה "סבתא תידי") משלבים ידיים, רוצים ללמד אתכן את השיטה ולקבל סיפוק מזה שבזכותם מאות ואלפי נשים הגיעו בזמן הפרישה להגשמה עצמית בעזרת הפיכת ההובי שלהן (בישול) לעיסוק ביתי מספק שעל הדרך מכניס 5 ספרות בחודש. האם זה אפשרי? הם טוענים שהתשובה היא "כן".

רום יריב בפעולה - מאגר פרטי/יח
רום יריב בפעולה - מאגר פרטי/יח"צ

הופתעתי. 

כבר התרגלנו שפרישה והגשמה לא מתערבבים. רבים מאיתנו מכבים את התשוקה שלנו להגשמה עצמית ולפיתוח עיסוק מספק כבר ביום ה-“פרישה” מהעבודה. משלימים עם משבר הריקנות ותחושת הפחד מהעתיד שלנו, ומהשעון שממשיך לתקתק. 

לעומתם, יש את אלו שהעזו להפוך את “ההובי“ (תחביב) שלהם לעיסוק (למשל בישול) דווקא בגיל הפרישה, וכך לחסל את משבר הריקנות ולהחזיר את ניצוץ הנעורים לעיניים בוקר אחר בוקר. ועל הדרך? להכניס גם 5 ספרות בחודש הכנסה נוספת לפנסיה.

סבתא בפנסיה ויזם צעיר ולא קונבנציונלי בן 18, מנפצים לנו את כל הפרדיגמות שהכרנו על פרישה, פנסיה והגשמה עצמית עם שיטה שיכולה להפוך כל אישה אחרי פרישה לרלוונטית ומסופקת מתמיד בעזרת הפיכת הבישול שהיא גם ככה עושה לעסק משגשג של עשרות לקוחות מאושרים בחודש, בלי לצאת מהבית ובלי לשרוף שעות בטבח.

עתידה פרנק, הידועה בשמה “סבתא תידי”, מייסדת קהילת “נשים הופכות פרישה לפריחה”, ומעבירה הרצאות בכל הארץ, ל-200-300 נשים בכל הרצאה, על ההתמודדות המנטלית עם הפרישה.

היזם רום יריב, בן 18 ממבשרת ציון, צעיר חצוף שהצליח להוביל כבר מעל 327 נשים בגיל פרישה מכל הארץ לבנות עסק בישול מהבית ולחסל את משבר הריקנות שלהן. את כל זה הוא עושה בשיטת “מתכון הכסף” שהקים בשנה האחרונה.

תפסתי את השניים לשיחה.

רום יריב וסתבא תידי - יח"צ
רום יריב וסתבא תידי – יח”צ

“אז יש כפתור קסם שבעזרתו אישה לאחר פרישה יכולה להרגיש צעירה מתמיד?”

יריב (מומחה למכירת אוכל מהבית): “חד משמעית לא. ואני תמיד אומר למי שמחפשת כפתור קסם שכזה פשוט מלכתחילה לא להגיע אליי. 

העניין הוא כזה- הביקוש לאוכל ביתי מוכן הרקיע שחקים בעשור האחרון.

אמהות לילדים בגן וביסודי מוכנות לעשות הכל כדי שתהיה מישהי שתבשל לילדים שלה אוכל מוכן, ביתי, טעים ומסורתי שהוא לא “ג’אנק פוד” שמרעיל את הילדים.

זה נותן לאותן אמהות שקט להתעסק בעבודה שלהן ולא לחזור ב-1 הביתה כדי לבשל…”

“מעניין… איך גילית שיש כאן הזדמנות מדהימה?”

“בגיל 11 התחלתי לבשל, המטבח פשוט קרץ לי. לא יודע למה, רציתי להתחיל לבשל.

אז הכנתי את הסושי הראשון שלי, כי זה היה אחד המאכלים האהובים במשפחה, והאמת? הוא יצא פשוט מזעזע. זרקנו חצי ממנו מרוב שאף אחד לא רצה לאכול.

הרגשתי פדיחות אדירות במשפחה, והרגשתי שאני חייב לפצח מתכון לסושי מנצח.

חקרתי את זה ועשיתי שוב ושוב, עד שבפעם השביעית נוצר האיזון בתיבול של האורז העגול המיוחד ויצא לי סושי מהסרטים. 

מאז, בכל פעם שחברים שלי או שכנים מהיישוב רצו לאכול סושי, הם התקשרו אליי לשאול אם אוכל להכין להם, במקום להתקשר לסושי בר שלידנו ולהזמין משם. וכך… גיליתי את עולם מכירת האוכל מהבית”.

“אוקיי, אבל מה הקשר בין זה לבין נשים בגיל הפרישה?”

עתידה (המכונה “סבתא תידי”): “במשך שנים עבדתי במלונות בתפקידים שונים באירופה ובישראל.

ופתאום, כשפרשתי… חשתי את הריקנות העצומה שבפרישה.

פתאום קמים בבוקר ואין מקום ספציפי ללכת אליו, אין תשוקה, אין עבודה, אין עיסוק שנותן לך דרייב, משמעות ומוטיבציה להמשיך לקום בבוקר.

רק מי שעברה את זה מבינה על מה אני מדברת…

כשאת אישה אחרי פרישה, המחשבות על העתיד מתחילות להציף ולהדיר שינה מעינייך כל לילה, וזה הופך למשהו בלתי נסבל.

החלטתי שאני לא אהיה “סבתא סיטר” רגילה שמטרטרת את עצמה מנכד אחד לנכד השני, ולא עושה משהו משמעותי עם החיים שלה.

אז חשבתי מה אוכל לעשות, ועליתי על הסוד.

בסך הכל לקחת משהו שאני כבר אוהבת וטובה בו, ולהפוך אותו לעיסוק יום יומי בחיים שלי. למעשה, זו הדרך האולטימטיבית להתמודד עם הפרישה – להפוך משהו מהובי לעיסוק יומי. אז מי שאוהבת לבשל, יכולה ליישם את זה על בישול.

וכשראיתי שזה עובד?

הבנתי שזה פשוט פשע לשמור את כל המידע הזה לעצמי והתחלתי ללוות נשים בגיל הפרישה במסע הזה כדי שיבינו איך לעשות את זה בעצמן”.

“אני חייבת לשתף אותך שאני סקפטית לגבי הבטחות כאלו בדרך כלל. מה את אומרת לסקפטית כמוני שחוששת לעשות את הצעד הראשון ולצאת לדרך?”

“תראי, אני נתקלת בסקפטיות בלי סוף. כמעט בכל הרצאה שאני מעבירה לנשים אחרי פרישה, מושמעת סקפטיות לגבי זה שאפשרי לחסל את משבר הריקנות בקלילות.

את קולטת לאן הגענו? אנשים איבדו תקווה בעצמם.

מה שאני אומרת תמיד לסקפטיות זה שפשוט ילכו, כי הם באמת לא מתאימים לקהילה המדהימה ושוברת המוסכמויות שאנחנו בונים כאן. זה לא מתאים לסקפטיות”. 

צילומי מסך קבוצת מתכון הכסף
צילומי מסך קבוצת מתכון הכסף – רום יריב

רום, תן לנו טיפ אחד לכל מי שרוצה להתחיל למכור את האוכל שלה מהמטבח הביתי כבר עכשיו.

“תראי, אני נשאל לגבי זה המון, ותמיד נותן רק את מה שעבד לי אישית.

כל מי שקוראת את הכתבה הזו יכולה עכשיו לקחת דף ועט, לרשום את 5 המנות שעונות על שתי ההגדרות הבאות:

אלו גם חמשת המנות הטעימות ביותר שלך, וגם חמשת המנות שאת הכי אוהבת להכין.

לאחר מכן, בוחרים את המנה שיהיה לנו הכי כיף להכין על בסיס יום יומי (לא צריך להשקיע יותר מ-30 דקות ביום) ומקיפים אותה בעיגול.

זהו, זו המנה שאת עומדת למכור מהבית ולהכניס ממנה עשרות לקוחות בחודשים הקרובים.

עכשיו נותר רק להפיץ את הבשורה דרך הבעל, הילדים, החברות הטובות וכל מי שאת בקשר טוב איתו וישמח לספר לאנשים על המנה שאת מתחילה למכור.

זה פשוט עובד, מי שתעשה את זה תשיג לקוח ראשון תוך 13 יום או פחות. בהתחייבות”.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.