חוזה לאלביט מערכות עם חיל אויר באחת ממדינו נאט”ו

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של כ-17 מיליון דולר, לאספקת מערכות פורצות דרך מסוג Brightnite  לחיל אוויר באחת ממדינות נאט"ו

המערכת שמכרה חברת אלביט מערכות צילום: יח"צ

 

אלביט מערכות הודיעה היום כי זכתה בחוזה לאספקת מערכות מולטי-ספקטרליות פורצות דרך – Brightnite, לחיל אוויר של מדינה בנאט”ו. החוזה, בהיקף של כ-17 מליון דולר, יבוצע במהלך תקופה של שלושים חודשים.

מסוקים הטסים בגובה נמוך רגישים במיוחד לאיומים כמו שטח מורכב, אש אויב ומכשולים במסלול הטיסה. גיחות חייבות להתבצע הן ביום והן בלילה, מתבצעות לעיתים קרובות בתנאי ראות לקויה, בנוסף לעומס העבודה הרב גם כך.

לפני Brightnite צוותי האוויר נאלצו להסתמך על משקפי ראיית לילה (המוגבלים ביכולתם) להשלמת משימתם. גורמים כמו חשיכה מוחלטת, תנאי מזג אויר קשים, נחיתות באבק, שלג או סופת חול מגבילים את שדה הראיה של הטיס.

מערכת Brightnite  קלת משקל, קומפקטית ובעלת יחס גבוה של עלות-תועלת, מציגה תמונה ברורה של פני הקרקע, נתוני הטסה וביחוד נתוני המשימה ישירות לעיניו של הטייס, ומאפשרת טיסה אינטואיטיבית באוריינטציית תצוגה עילית ו”ראש בחוץ”, בחשיכה מוחלטת ובתנאי נחיתה אחרים של ראות לקויה.

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ”ל אלביט מערכות אמר, “אנו גאים בזכייה בחוזה זה המאפשר לטייסי מסוקים להשיג יכולות מבצעיות מתקדמות על ידי טיסה ביותר מ-90% מהלילות ובתנאי מזג אויר קשים. הפתרון המהפכני Brightnite מתאים למגוון משימות כמו כוחות מיוחדים וחילוץ והצלה. על רקע תפקידם החשוב של המסוקים בשדה הקרב המודרני והצורך לפעולות ליליות, אנו מקווים שלקוחות אחרים ילכו בעקבות בחירה זו של חיל האוויר של מדינה בנאט”ו”.