חשיפה: איך הצליחו 10 ״אלמנות הייטק״ להחזיר את בעליהן הביתה כל יום עד 17:15?

עדות מרגשת : איך הצליחו 10 ״אלמנות הייטק״, הקוראות לעצמן אמהות חד הוריות נשואות לעבד הייטק מודרני, לצאת תוך 45 יום ממעגל החיים הנפרדים בהייטק, ולהחזיר את בעליהן הבייתה כל יום אחה״צ, כשהם שותפים ונוכחים בזוגיות ובמשפחה, דרך שיטה ייחודית לשינוי דפוסים הרגלים ופריצת דרך בזוגיות.

אולי יעניין אותך עוד:

מהי הנוסחה הפשוטה להחזיר את האהבה הבייתה, שנשים לא מכירות

המילים שהופכות משפחות עצובות למשפחות שמחות.

עד לפני שנה היה ידוע לאנשי הייטק, הענף בו אחוז הגירושין כמעט 37%, שטיפול זוגי, עושים שני בני הזוג ביחד, בקליניקה במפגשים שבועיים, על כורסה מרופדת ונוחה, מתלוננים אחד על השני, מנסים להקשיב ולדבר בשפה יפה על הקשיים והתקשורת בזוגיות, בטיפול ארוך של חודשים ושנים

היום כבר ברור להם וליאיר היימן מטפל ב NLP ומגשר זוגי מהגליל, שחי פעם כמו הייטקיסט, שבאמצעות אתגרים והתמודדויות פיזיות בטיולי שטח רגליים בגליל, אפילו רק עם אחד מבני הזוג, אפשר ליצור שינוי דרמטי שמוביל תוך 45 יום לפריצת דרך בזוגיות, כך שהאהבה שהובילה את בני הזוג לחופה, תוצת שוב.

נפגשנו עם יאיר כדי לשמוע על דרכו היחודית.

יאיר, איך נראים החיים שלך היום כמי שמייעץ לזוגות איך לחיות זוגיות מושלמת ?

״מעולם לא חשבתי שקל כל כך לשמור על הזוגיות, עד אשר בניתי לעצמי דימוי עצמי מבוסס ויציב , חקרתי גיליתי והבנתי את ה״מלאכים״ הקטנים, הצרכים שמנהלים אותי מ״אחורי הקלעים״ אחראים לבחירות שלי ומכתיבים לי מה לעשות.

מאז השינוי הגדול אני וזוגתי מבינים את הצרכים שלנו, ה״מלאכים״ שמנהלים אותנו, לוקחים עליהם אחריות מלאה ומסבירים אותם במדויק אחד לשני. בהקשבה ייחודית אנחנו בונים הסכמות ללא מאבקים, כך שיש ביננו אמון יציב, האוירה והתקשורת בבית מאד זורמים, מה שמאפשר לילדים להביא את כל הדילמות שלהם לשולחן המשפחתי, מבלי לחשוש מביקורת או שיפוטיות.

אנחנו מצמיחים אחד את השני בשאלות ולא בתשובות, מאפשרים לכל אחד במשפחה להרגיש משמעותי ולהתפתח בדרכו, וככל שאנחנו קשובים ומבינים את הצרכים אחד של השני,כך הזוגיות הפכה להיות המקום הבטוח והמשמעותי ביותר להתפתחות אישית ומתקיימת בהרמוניות כמו יצירה מוסיקלית, וזה אומר עתיד וודאי לכל המשפחה.

אבל חיי לא תמיד היו כך

במשך 15 שנים חייתי בבלגן. חיים דומים מאד לאנשי הייטק , הרבה לילות הגעתי מאוחר הבייתה כשאשתי כבר ישנה. הייתי ״עסוק״ כל הזמן בצה״ל …בעבודה… ובעצם הייתי בחיפוש אחר קשר אהבה ומשמעות, שלא קבלתי בבית , וכדי לשמור על הקשר, התפשרתי על הכל, גם כשהרגשתי שאני שקוף ולא קיים. הויתורים שלי הפכו אותי ל״חלש״ הרגשתי בוז וזלזול.  אשתי, ״ניצחה״ אותי בכל שיחה, והובילה תמיד למה שהיא רצתה. חיינו עם הרבה שתיקות בבית, חוסר הסכמה, חוסר הבנה ושותפות בחיים. שנינו חיפשנו מענה לצרכים שלנו מחוץ לזוגיות, והבית עם הילדים היו קופסה ללא חיים.

הלכנו לטיפול זוגי ופרטני, סדנאות להעצמה אישית, התיעצנו עם חברים אבל כלום לא עזר. מאסנו ביועצים ועו״ד שמצצו מאיתנו כסף ולא פתרו שום בעייה. הבושה השתיקה וחנקה אותי, מבלי שאעשה צעד אמיץ לשינוי. החיים ההזויים הללו, כמו בהייטק, עם מעט נוכחות בבית, שיתוף והבנה אחד של השני הגיעו לבסוף להתרחקות חוסר אינטימיות וגירושין.

לאחר שהתגרשנו הבנתי שאני חייב לעשות שינוי בעצמי. בשביל עצמי !

חיפשתי שפה, מילים, רעיון שמאפשר לדבר על פערים ומחלוקות מבלי שאהיה מאוים ואאבד את שיתוף פעולה, וגיליתי את עולם הגישור. עולם עם ביטוי של צרכים יותר מרצונות, ולתדהמתי הצלחתי למצוא מהר מכנה משותף עם אנשים סביבי ובמיוחד עם גרושתי. השיחות היו על מה שחשוב לנו ולא על הרצונות שלנו.

האם זה היה מספיק כדי ליצור שינוי ?

לא, כי לימים פגשתי את זוגתי השנייה, היינו ביחד 4 שנים ו 3 חודשים, הקשר התפרק ונפרדנו בכאב.

הבעייה עברה גם לזוגיות השנייה. מידי פעם ״נפלתי, ויתרתי, התפשרתי ״ ושילמתי מחיר. העריכו אותי פחות וזלזלו בי יותר. זה היה כואב, עד אשר הבנתי ששורש הבעייה היא חוסר הבטחון והדימוי העצמי הנמוך שאני הולך איתו שנים, ״סוחב אותם״ ללא סיבה. חקרתי וגיליתי את הדרך לחיזוק הדימוי והביטחון העצמי. תוך סדרת פגישות הפכתי לסלע, יצוק ומחובר לעצמו, ללא ויתורים והתפשרויות. נולדתי מחדש, הקרנתי שקט ועוצמה מדהימים. אנשים סביבי דברו אלי אחרת. באו להתייעץ איתי, לשמוע לדעתי, והמוניטין שלי כמגשר התפתח.

 

ומה גרם לפריצת הדרך, לזוגיות כל כך הרמונית ?

ההכרות עם ״מערכת ההפעלה שלי״, הכרות עם דפוסי המחשבה העמוקים, והצרכים בתוך תוכי, שקובעים ומנהלים אותי, כיצד להתנהג ומה להגיד. ההבנה הזו היא שיצרה את השינוי הגדול שהביא לפריצת דרך דרמטית ! ״נולדתי״ פעם שלישית .גיליתי מספר צרכים בסיסיים שמנהלים את רוב בני האדם, אמונות וערכים שיושבים עמוק בתוך תוכי, מקבלים החלטות ומשדרים לי ממעמקי עולמי ״הוראות הפעלה״. הגדרתי אותם מחדש, לאדם שדימיינתי שאני רוצה להיות.

למדתי NLP ורכשתי ידע ל״הגיע״ לתת מודע ולאפשר למטופלים להגיע לתוצאות מהר יותר, ולשנות הרגלים בקלות רבה יותר.

עם ביטחון עצמי מבוסס, הכרות עם ה״צרכים״ שמנהלים אותי, אני אדם שמח, עם עוצמה פנימית, המלמד היום את השיטה לבני זוג שהזוגיות בינהם על סף התהום, זו פריצת דרך בשממה הזוגית בינהם.

ספר על התוכנית פריצת דרך בזוגיות . איך זה עובד ?

בשנתיים האחרונות הלכתי בשביל ישראל, כ 368 קמ, בהן עליות קשות, ירידות, שבילי עיזים, חבלים סולמות, גבי מים ופסגות. לאורך הטיול התבשלו בי הרעיונות לשיטת ״פריצת דרך בזוגיות״, ובכרבולת של המכתש הקטן הייתה לי הארה

אולי יעניין אותך גם :

איך שומרים על אנרגיה חיובית לאורך השבוע ?

איך להציל את המשפחה מחורבן

ואז, יום אחד אשתו של סמנכ״ל כספים מאחת מחברות ההייטק אומרת לי  בפגישה ״אני לא מרגישה פה משוחררת !! אלא כלואה בתוך הפחדים והסיפורים שלי, מספרת לך סיפורים, ולא נוגעת באמת בשורש הבעיה, ולא נגיע לפתרון. יאיר אני חייבת שינוי !! ״ אחרי 5 דקות נסיעה, היינו עם תרמיל גב קטן, על כל אחד מאיתנו, קצת מים, עולים בשביל לפסגה של הר אדיר״

״יצאנו לשטח, ועלינו לפסגה, לאט לאט וככל שהנוף הלך ונפתח,…כך היא נפתחה ושיתפה, בכל אחת מ 6 התחנות שבדרך, בפחדים שלה, בחלומות שנשכחו, בחרדה הקיומית היומיומית, הבכי בלילות, הפחד שמישהי תיקח לה אותו. בכל אחת מהתחנות בדרך היא דברה על מה זה בשבילה בחיים וודאות, מגוון בחיים, מה נותן לה משמעות, אהבה וקשר, צמיחה ונתינה.

כשהגענו לפסגה, היא פרצה בבכי…פעם ראשונה הייתה לה בהירות על מה חשוב לה בחיים, והיה לה את האומץ לדבר על זה..יאיר במהלך כל העלייה הזו אמרתי לעצמי ״אל תוותרי, את יותר לא מוותרת לעצמך״  ואת הדיבור הפנימי הזה אני לוקחת הבייתה לזוגיות שלי ….ישבנו ליד המדורה והגענו לתובנות…החלטות וההתחייבויות שעד היום מובילים את משפחתה, מאוחדת ושמחה. כל האמת שהוסתרה בקליניקה במשך 3 חודשים נאמרה במסע של יום אחד בטיפוס לפסגה של הר בגליל.

ומאז … לפני שנה, השיטה ״פריצת דרך בזוגיות״ תפסה תאוצה והביאה תוצאות מהירות מעוררות התרגשות עם כל אחד.

״כשסמנכ״ל פיתוח מאחת מחברות ההיי טק, תלוי על חבל בין שמיים וארץ, כשאישתו מאבטחת אותו, צעק לאישתו. ״עכשו אני מבין אותך, אני מבין מה זו תלותסליחה, בבקשה תסלחי לי ״ . באותו רגע נוצרה פריצת דרך .

בגלישת צוקים, עם חבלים בין שמיים וארץ פיתחתי את השלב העיקרי בתוכנית לבניית בטחון עצמי ואמון בין בני זוג.

מה עוד קורה בתוכנית ״פריצת דרך בזוגיות״ ?

המסע ל״פריצת דרך בזוגיות״, מתקיים בשלבים, ובשתי אפשרויות. עם אחד מבני הזוג ואחר כך מצטרף השני או עם שניהם ביחד מההתחלה.

המסע מתחיל בהחזרת הבטחון העצמי, בנייה מחודשת של האמון בינהם, הקניית שפה זוגית חדשה ,התמודדות עם קונפליקטים , כישורי אימון… עוד סודות והפתעות…שלא מאפשרות לאף אחד לעמוד אדיש לצרכים האמיתיים שלו ולחלומותיו, וחושפות הכל.

המסע מסתיים במסע סיום של 5 ימים, אליו יוצאים שלושתינו עם  4 ק״ג קמח, 1 ק״ג אורז, 1.5 ק״ג צימוקים, 1.2 ק״ג אגוזי המלך, מים ושק שינה בלבד. מסע הסיום בגליל הוא חוויה שכולם מדברים עליו הרבה זמן, ביום האחרון שלו מצטרפים הילדים…כל מסע נגמר בדמעות, דמעות של כולם. של בני הזוג, של הילדים ….ושלי”.

הרבה אנשים חוזרים למקומות שהיינו בהם ועושים בהם את אותה פעילות מצמיחה ו״פורצת דרך״ עם הילדים שלהם.

החיים הם מסע… מרגש. לפעמים כאשר המילים נגמרות, נעטפות בכעסים תסכולים, שתיקות, הסתרות ומחשבות על פרידה… הצלחתי במסע בשטח, בטבע הארץ ישראלי, במקומות ייחודיים עם ליווי והנחייה ממוקדת,  לקלף את הסיפורים  וההגנות, ליצור ״פריצות דרך בזוגיות״, רגע לפני שמשפחה מתפרקת, וגם לאחריו.

כי ככל שיש לכם ביטחון עצמי, הבנה ובהירות בצרכים ובמה שמנהל אתכם, אמון אחד בשני, מילים שפורצות לבבות, ויכולת התמודדות עם הפערים בינכם …כך הזוגיות שלכם תהיה חזקה יותר, הבית והמשפחה יהיו המקום הבטוח והנחשק ביותר עבורכם וזה אומר שהקשר בינכם ישמר עד לשיבה טובה, ויונחל גם לדורות הבאים.

מה הייחודיות בדרך הטיפולית שלך ?

כולם מטפלים טובים ופותרים ללקוחות את הבעיות. אבל אני מאמין שבני זוג  צריכים ללמוד ולתרגל עם הכלים הנדרשים, כך שיוכלו לפתור בעצמם את הקשיים והבעיות בעתיד ללא עזרתי. הדרך הזו מקנה להם בטחון עצמי ועצמאות בחיים, והורות טובה יותר.

היום כשאני יוצא עם בני זוג לשטח, מעמיד אותם בפני אתגרים המקלפים את ההגנות והסיפורים שהם מספרים לעצמם, נחשף החוזק ועוצמת הקשר שיש בניהם, וגורם להם לגלות ולהבין את האהבה החזקה שדעכה, שיצרה אותם כמשפחה.

אז למה בעצם כדאי להצטרף דווקא לתוכנית שלך ?

ההתוכנית שלי ל״פריצת דרך בזוגיות״ מאפשרת תוך כ 10 ימים, זמן קצר מאד, לבני זוג לחוות שינוי בהרגשה, באמון שהם נותנים בעצמם, אחד בשני ובמסע המשותף. חווית השינוי מעוררת בהם תקווה ורותמת אותם למאמץ רב יותר, החלטה שאין דרך חזרה ובחירה בשינוי מתוך ידיעה שהכל אפשרי.

מנגד, הטעות הגדולה של הרבה אנשים היא המחשבה שבעיות בזוגיות נפתרות אך ורק כששני בני הזוג באים לטיפול, או שאולי ״הבעייתי ביננו״ צריך ללכת לטיפול, או אולי ״זה״ שיותר כואב לו, והזוגיות חשובה לו, והוא נחוש ואמיץ לעשות את הצעד הראשון.

כי הרי מה שחשוב באמת לכולם, הוא שתהיה אוירה טובה ומשפחתית בבית.

ובדיוק בשביל זה פיתחתי את השיטה המאפשרת לאחד מבני הזוג לעשות את הצעד הראשון, ולהוביל שינוי במשפחה.

ומה קורה אם המסע של בני הזוג לא מצליח ?

אני כל כך בטוח בהצלחת השיטה, שאני מוכן לתת 100% אחריות. זה אומר, שאם לא הצלחת לבד, ולא הצלחת בליווי איתי , כל כספך יוחזר לך ! אני מאמין שאין מקום לשלם על תוצאה שלא קיבלת .

האם התוכנית מתאימה לכולם ?

השיטה מתאימה למשפחות עם ילדים, לנשים או גברים שרוצים שינוי, כי משהו בתוך תוכם אומר להם זמן רב, שחלום הזוגיות והמשפחה שלהם לא עובד, שצורת החיים המפורקת שלהם לא הגיונית, והם על סף התהום.

התוכנית אינה מתאימה לזוגות שהם מספרי הסיפורים,מתחמקים מהאמת ומרגישים שאין להם מה להפסיד, וימשיכו לספר לעצמם באופן לא מודע, וסופר ״הגיוני״ סיפורי מעשיות ותירוצים, רק כדי לא לעשות שינוי.

למה כדאי עכשו להצטרף ?

חלון ההזדמנויות בתוכנית שלי נפתח לתקופה קצרה, של 21 יום. המצטרפים בתקופה זו יזכו להנחה של 25%, ויוכלו בעתיד להתקבל לתוכנית כמסייעים ובהמשך כמאמנים יחד איתי. זו תהיה הזדמנות מיוחדת וזכות גדולה לאנשים נבחרים, שעברו איתי את המסע, להיות מקור להשראה למשפחות רבות אחרות, הזקוקות כל כך לפריצת דרך בזוגיות.

ככל שאנשים יקדימו להרשם כך הם יבטיחו את השתתפותם, וזה אומר שהסיכוי שלהם להיות חלק מצוות נבחר ערכי ומיוחד להוביל בעתיד פריצות דרך בזוגיות של משפחות רבות בישראל, גדל מאד. נשמע הגיוני , לא ?

מי שמהסס – יפסיד את הזדמנות להיות בעתיד חלק מצוות המאמנים של התוכנית.

שאלנו את יאיר איזה טיפ הוא יכול לתת לקוראים שלנו ?

המפתח לשינוי מיידי נמצא בכן, רק את עצמכן אתם יכולות לשנות !  וכשזה קורה, גם בן הזוג משתנה , כוון שאתם ביחד יחידה קוסמית אחת.

אם כך מה הטיפ שאתה יכול לתת ..?

הטיפ הראשון לעשיית שינוי הוא בנייה וחיזוק הביטחון העצמי שלך. העוצמה הפנימית הזו תאפשר לך לדבר בבית ביותר ביטחון, עם שקט החלטיות ובהירות.

ואיך עושים את זה?

״עשי לך רשימה של לפחות 25 דברים שאת אוהבת בעצמך, תכונות שמייחדות אותך, רשמי אותן בטלפון הנייד כדי שהרשימה תהיה זמינה לך, ובמשך 28 יום 3 פעמים ביום , הקראי אותה לעצמך מול המראה, 3 פעמים ביום. ככל שתתרגלי יותר פעמים ויותר זמן, כך הדברים יחלחלו לתוך התת מודע שלך מהר יותר , יהפכו לחלק טבעי מהעוצמה שלך, וזה אומר שתרגישי את השינוי כבר בימים הקרובים. את יכולה גם להקליט את הרשימה ולהפוך אותה לשעון המעורר שלך. שימי לב להרגשת הבטחון שלך בכל פעם שאת מסיימת לקרוא.

דרכים הנוספות ליצירת שינוי כמו דמיון מודרך, שינוי הרגלים, שאלות מעצימות ועוד…נלמדות בתוכנית.

יאיר , איך הקוראים יכולים לקבל מידע נוסף וללמוד על השיטה שלך ?

אני אתן לך קישור שתוכל לשים לקוראים, בצד השני שלו הם יקבלו מדריך חינמי שילמד אותם צעד אחר צעד מה לעשות כדי ליצור הסכמות ללא מאבקים ולקשור מחדש את קשר הזוגיות.

המדריך פתוח ל 120 הנרשמים הראשונים.

מי שרוצה לעשות את הצעד הראשון, היום, תוכל להרשם לשיחת ייעוץ ללא עלות, ביחד נבחן את ההתאמה שלה ל״פריצת דרך בזוגיות״ כבר עכשו, וזה אומר שהיא יכולה להתחיל לדמיין איך תראה הזוגיות והמשפחה בסוף התהליך.

אני מאמין שמי שרואה כתבה זו, בתוך תוכך יש חלק שרוצה ומאמין בשינוי. תן בחלק הזה שבך, אמון. תן לו להוביל אותך, צעד נוסף, לשיחת התייעצות, ללא התחייבות ..

אולי יעניין אותך גם:

4 סודות לפריצת דרך בזוגיות

כיצד לשמור על הנכסים במשפחה