חשיפה: איש ההייטק מבאר שבע שהפך למנטור ליצירת עסק מצליח מבוסס ייעוד

איך הצליח להפוך איש הייטק בדרום שחי בכלוב מזהב למנטור מוביל שעוזר להמוני אנשים לזנק בבוקר מהמיטה ולהתפרנס מהדבר שהם הכי אוהבים לעשות באמצעות נוסחת הייעוד שפיתח ונחשפת בתהליך עומק לגילוי הייעוד העיסוקי והפיכתו לביזנס לייפסטייל אמיתי, עם כלים ואסטרטגיה של העולם החדש

*מצאתי את ההגדרה המדוייקת שלי:
*מצאתי את ההגדרה המדוייקת שלי: "מיילד ומגדל עסקים מבוססי ייעוד בעולם החדש" - ממאגר פרטי

מגיפה. יותר ויותר אנשים ובעלי עסקים במקצועות “נחשבים” כבר לא מסתפקים בכרית המרופדת של השכר וההטבות הסוציאליות ומחפשים להחליף את הטייטל הנוצץ במשמעות וסיפוק אישי. כיום, עמוק לתוך עידן הייטק ובועת הדוט קום, הסטארטאפ ניישן מחפשים את הייעוד ואת התשובה לשאלה הכי רותחת היום:

“מה באתי לעשות כאן בעולם? ”

וכאן, אנו נפגשים עם תעשיית הניו אייג’ שהולכת ומתחזקת משנה לשנה ומגלגלת כ 50 מיליארד דולר בשנה וצפויה לטפס בשנים הקרובות לכ 200 מיליארד דולר, עם אנשים שנחושים למצוא את דרך המלך אל האושר המיוחל, בדגש על הקריירה והעשייה היומיומית.

תעשיית הwellness במספרים בשנת 2017
תעשיית הwellness במספרים בשנת 2017 – מקור globalwellnessinstitute.org

נדמה כי מרבית האנשים כבר לא מסתפקים בעבודה קבועה עם תנאים מפנקים ובעידן החדש חותרים למצוא גם את הסיפוק הפנימי בתוך מרוץ החיים הבלתי נגמר.
כמו תמיד הטרנדים מגיעים אלינו באיחור אופנתי מארה”ב כאשר האמריקאים גילו את תעשיית הוולנס בסוף שנות התשעים ואילו אצלנו היא צוברת תאוצה בעיקר מהעשור האחרון.   


אייל נוגע בדיוק שם, בנקודה מאד רגישה וצורך מאד בוער למימוש עצמי שרק הולך וצובר תאוצה משנה לשנה ומה שנראה כמו עוד שלב באבולוציה האנושית ומעבר מ”העיקר להתפרנס” ל”פרנסה מתוך סיפוק אישי”.

>> אולי יעניין אותך גם:

מדריך חינמי 5 :הדרכים להפוך את הייעוד שלך לכסף בחשבון הבנק.

תהליך אישי או קבוצתי למציאת הייעוד שלך.

אז מה, עוד “גורו נולד” ?

שונא את הביטוי הזה, מזכיר לי מיד את הגורואים ההודים עם הזקן הארוך באיזה מנזר מרוחק,
אני הכי לא שם, מחובר מאד לקרקע וחי את העולם החדש, יום יום.

אז איך אתה מגדיר את עצמך?

לקח לי זמן למצוא את ההגדרה המדויקת שתאפיין במדויק את כל מה שאני עושה, אבל לבסוף זה הגיע: “מיילד ומגדל עסקים מבוססי ייעוד בעולם החדש”.

נשמע כאילו פתחת מחלקת יולדות לעסקים…

ממש ככה, מגיעים אליי עסקים שרק נולדו ופשוט חייבים את המעטפת, הידע והליווי הצמוד בתחילת חייו של העסק בכדי לא להיכנס לסטטיסטיקה העגומה של עסקים במדינת ישראל, ומצד שני עסקים שעוד לא נולדו והם רק בתחילת ההיריון העסקי שלהם, לחלקם יש רעיון כללי וחלקם צריכים את העזרה וההכוונה בכדי לדעת מה הייעוד שלהם ובמה הם רוצים לעסוק.
בעצם פיתחתי שיטה הוליסטית שמצד אחד עוזרת לדייק את האדם למה שהכי נכון עבורו ומה שיהפוך אותו להיות מאושר מעצם העשייה ומצד שני מלווה אותו ומעניקה לו מטריית הגנה בתחילת דרכו כעסק, עם המון הדרכות מקצועיות, קבוצות סגורות לתלמידים, שיתופי פעולה וליווי צמוד שלי ושל הצוות.

איזה הדרכות למשל?

זה מאד תלוי באדם או בעסק שמגיע, למי שרוצה ללמוד לסחור אני מציע ליווי למסחר באמזון ואיביי,
לאחרים שרוצים להקים עסק סביב הייעוד שלהם אני מציע הדרכות מקיפות על כל מה שעסק צריך לדעת, בניית אסטרטגיה שיווקית, כתיבה שיווקית, פייסבוק אורגני וממומן, אינסטגרם, יוטיוב, גוגל,
מחקר אווטאר, קורסים דיגיטליים ועוד המון ידע קריטי לכל עסק בתחילת דרכו או עסק שרוצה לשפר את הביצועים שלו. 

מזכיר קצת טיפול מסור בפגיה

בול! אפילו השם של תוכנית הדגל שלי נקראת “אינקובטור לעסקים” אנחנו לוקחים את הרך הנולד ומטפלים בו כמו בפגיה ומייצרים עבורו אינקובטור שמאפשר לו לגדול ולהתחזק עד שיוכל ללכת
בכוחות עצמו.

נשמע יומרני מעט לומר שלכל אחד יש ייעוד שהוא צריך למצוא, לא?

לא. אני באמת מאמין שלכל אחד מאיתנו יש משהו שכשאנחנו עושים אותו הזמן עוצר מלכת,
ושמבחינתנו גם אם לא ישלמו לנו עליו נמשיך לעשות אותו בהנאה וזה בד”כ הדבר שאם נעשה אותו וגם נתפרנס ממנו בצורה מכובדת נהיה הכי מאושרים ומסופקים בעולם וממש לא צריך לחשוב מחוץ לקופסא כדי לגרום לזה לקרות, פשוט בגלל שמזמן כבר אין קופסא, בעולם החדש כל אחד יכול וצריך להתפרנס פשוט מלהיות הגרסה הכי טובה של עצמו.

יש אנשים שמחפשים שנים אחר הייעוד שלהם ולא מוצאים אותו, למה שאיתך זה יהיה שונה?

אני חושב שאחד הדברים שהכי מבדלים אותי הוא שעברתי את הדרך הזאת בעצמי, ואני כל כך מכיר את ההרגשה האיומה של לקום בבוקר ולעשות משהו שאתה לא אוהב רק כדי לקבל את התלוש משכורת, יפה ככל שיהיה ומיד להתחיל חודש נוסף של תסכול.
הייתי צריך לפלס במו ידיי את הדרך לעשייה מספקת, למצוא את הייעוד שלי ולבנות עסק מצליח סביבו. אני מאמין גדול ב walk the talk , רק מי שעבר את הדרך בעצמו יכול לתת עצות לאחרים,
לשמש דוגמא והשראה עבורם.

* לא צריך לחשוב מחוץ לקופסא פשוט בגלל שמזמן כבר אין קופסא, בעולם החדש כל אחד יכול וצריך להתפרנס פשוט מלהיות הגרסה הכי טובה של עצמו
* לא צריך לחשוב מחוץ לקופסא פשוט בגלל שמזמן כבר אין קופסא, בעולם החדש כל אחד יכול וצריך להתפרנס פשוט מלהיות הגרסה הכי טובה של עצמו – ממאגר פרטי

ספר באמת על המעבר מכלוב הזהב שלך בהייטק למה שאתה עושה כיום

במשך כ 8 שנים עבדתי בהייטק באינטל קריית גת, בתפקידי לוגיסטיקה ורכש וכלוב מזהב זאת באמת הגדרה מדויקת, כי על פניו יש לך הכל, משכורת יפה בדיוק בזמן, תנאים מפנקים מסביב,
הטבות סוציאליות מוגדלות, כורסאות מסאג’ שמפוזרות בכל פינה יחד עם גלידות ופינוקים מכל עבר.
על פניו, הסביבה משדרת לך שצריך להיות משוגע בשביל לקום ולעזוב, אבל עמוק בפנים ידעתי
שיש בי הרבה מעבר לגרפים וקבצי אקסל וישיבה של 9 שעות ביום מול מחשב,
אבל לא ידעתי מה, לא ידעתי במה אני רוצה להתעסק, דווקא בגלל שתמיד היו לי מלא תחומי עניין,
כיום זה ידוע כ”מולטיפוטנציאל” אבל בזמנו לא ידעתי להגדיר את זה, רק ידעתי שאני חייב לעשות שינוי, שלא משנה כמה המשרה מפנקת, אם אני לא עושה מה שאני אוהב אני תמיד אהיה מתוסכל
וזה ישפיע עליי ועל בני ביתי ולזה לא הייתי מוכן.

*מצאתי את ההגדרה המדוייקת שלי: "מיילד ומגדל עסקים מבוססי ייעוד בעולם החדש"
*מצאתי את ההגדרה המדוייקת שלי: “מיילד ומגדל עסקים מבוססי ייעוד בעולם החדש” – ממאגר פרטי

אז מה? פשוט קמת ועזבת יום אחד?

לא, זה היה תהליך שצבר תאוצה בשנה האחרונה שלי בתפקיד, אז הבנתי ביני לבין עצמי שכדי לקום ולעזוב אני חייב לייצר לעצמי רשת של בטחון כלכלי שלא תלויה בזמן שאני עובד ושתייצר לי הכנסה גם כשאני ישן.
חרשתי את האינטרנט וחיפשתי דרך לגרום לזה לקרות עד שנתקלתי בכל עולם השיווק באינטרנט והמסחר הדיגיטלי, שם הבנתי שאם אני רוצה לעזוב את ההייטק אני צריך לבנות לעצמי נכסים דיגיטליים שייצרו עבורי הכנסה הולכת וגדלה שתאפשר לי לעזוב את ההייטק ולמצוא את ייעוד חיי.

ומה קרה אחרי שמצאת את עולם השיווק באינטרנט?

וואו, נהייתי מכור, למדתי וליקטתי כל פיסת מידע שיש באינטרנט, ואחרי שהייתי חוזר הביתה
הייתי עובד עד השעות הקטנות של הלילה בכדי ליצור משהו שעובד ומייצר הכנסה.
בדולר הראשון שנכנס בזמן שישנתי מחנות איביי שפתחתי, קפצתי לשמיים משמחה כאילו זכיתי במיליון דולר, הבנתי שאם הצלחתי להרוויח דולר אני יכול להרוויח גם הרבה יותר ושצריך רק להמשיך ללמוד, לתקן ובסוף גם להצליח.

שם זה הסתיים? חנות באיביי?

ממש לא, למדתי כמעט כל דבר שקשור בשיווק דיגיטלי: פרסום ממומן, מדיה חברתית, דפי נחיתה, משפכים שיווקיים, איביי אמזון, שופיפיי. למדתי ומיד יישמתי, טעיתי המון ומיד למדתי מהטעות ותיקנתי אותה עד שדברים התחילו להתחבר לי ולעבוד.
בשנה האחרונה שלי בהייטק חבר הפגיש אותי עם יבואן גדול שרצה להיכנס לעסקים אונליין וסיכמנו שאני אפתח לו חנות באמזון תמורת אחוזים מהרווח, הוא השקיע את הכסף והסחורה ואני את הידע והזמן, התוצאה הייתה שלאחר כשנה החנות הגיעה למחזור מכירות של כמיליון דולר.
שם הבנתי שאני יכול וצריך לעזוב את ההייטק ולצאת למסע שלי,
היום אני מדבר על הכל בהרצאה שלי “הבריחה מההייטק – מכלוב של זהב לחיים מלאי משמעות”.

מה היה כל כך רע לך בהייטק? נשמע כמו חלום רטוב של הרבה אנשים…

חיצונית לא היה לי רע בכלל, היה לי כל מה שאפשר לחלום עליו, אבל בפנים זה היה בדיוק להיפך, שחיקה נוראית, חוסר סיפוק והרגשה שאני פשוט לא יכול להמשיך ככה.

אז אחרי 8 שנים בהייטק מיד התחלת לעזור לאנשים למצוא את עצמם?

רחוק מזה, כשסיימתי בהייטק מיד הלכתי לעבוד במרץ על העסק של המסחר והשיווק הדיגיטלי שלי,
לא ראיתי בעיניים, הייתי יושב שעות על גבי שעות כדי לגרום לזה להיות מספיק יציב וחזק,
אחרי שזה כבר קרם עור וגידים ובאמת ייצר הכנסה משמעותית התחלתי לחשוב עם עצמי, אוקיי מה עכשיו? היה ברור לי ששיווק דיגיטלי זה לא בשביל הנשמה שלי ושזה רק בשביל ההכנסה,
התחלתי לחפש באינטרנט אחרי דרכים לאתר את הייעוד והשליחות שלי בעולם ולא מצאתי כלום,
רק שבבי מידע, הייתי צריך ממש לחבר פאזל שלם כדי להבין מה באתי לעשות פה?
אחד הטכניקות הידועות שמצאתי היא לנסות לאתר מה אתה עושה על בסיס קבוע בחיים כבר היום מבלי לקחת עליו תשלום ואז גיליתי שאני תמיד אבל תמיד מייעץ לאנשים, אנשים תמיד באים לשאול אותי שאלות ולבקש שאדייק אותם ושזאת עוצמה מאד חזקה אצלי.
הבנתי דבר אחד, שאני צריך לעזור לאנשים למצוא את עצמם ואז לחבר אותם לדרך, לאיך לעשות את זה בעזרת כל מה שלמדתי על שיווק דיגטלי ועסקים, הכל התחבר לי ואז הבנתי למה עברתי את הדרך שעברתי.

אין לזה באמת תוקף תעסוקתי…

אם את מכוונת לכל המכוני הכוונה תעסוקתית למיניהם אז לא, כשאני עוזר לאדם למצוא את הייעוד שלו אני לא עובד על סטטיסטיקות ומבחני מחשב אלא על הבנת כל מכלול האישיות של האדם,
על התשוקות הגדולות ביותר שלו, על הפחדים, מוציאים ביחד תשובות מהתת מודע, מכינים מפה נומרולוגית שנכתבת במיוחד עבורו על ידי נומרולוגית מוסמכת ועוד. תהליך מרתק, אישי ושונה מכל מה שאת מכירה שגם יודע להביא תוצאות ברורות.

והיום, כשמישהו יוצא מהרצאה שלך, איך הוא מרגיש?

שהכל אפשרי, שיש עולמות שלמים שמחכים להתגלות עבורו ושהוא רק צריך לרצות באמת ולהיות מוכן ללכת את הדרך ולשלם את המחיר משם גם השמיים הם לא הגבול.
בהרצאות שלי אני ממש מראה לאנשים שהכסף על הרצפה, ושאפשר להתפרנס מדהים מכל תחום ותחום, נכון זה דורש עבודה ואין דברים חינם אבל זה לגמרי שווה את זה.

כסף על הרצפה?

לגמרי. העולם הפך מזמן לכפר גלובלי קטן באמצעות מהפכת האינטרנט והיום כל ילד בן 16 שאוהב לשחק משחקי וידיאו יכול להפוך לכוכב רשת ולהרוויח עשרות ומאות אלפי דולרים רק מחשבון אינסטגרם שבנוי נכון שבו הוא בסך הכל משתף את העולם באיך שהוא משחק, ואני עוד לא מדבר על שלל האפשרויות האחרות שקיימות וזה לא אפשרות שאולי זה יכול לקרות אלא מדובר בדברים כאלו שקורים כל הזמן בכל פינה בעולם.

מתוך ההרצאה: הבריחה מההייטק – מכלוב של זהב לחיים מלאי משמעות
מתוך ההרצאה: הבריחה מההייטק – מכלוב של זהב לחיים מלאי משמעות – ממאגר פרטי

נניח ואני ציירת, אתה באמת חושב שאני יכולה להתפרנס מזה בכבוד ואפילו להתעשר?

אין שום סיבה שלא, אם יש לך כישרון ואת יודעת ליצור דברים יפים שאחרים ייהנו מהם אז בהחלט,
בין אם באמצעות חנות דיגיטלית שדרכה אפשר למכור את היצירות לכל העולם ובין עם בעבודה כפרילנסית שנותנת שירותי איור וציור אונליין, קשת האפשרויות היא בלתי מוגבלת.

תן איזה טיפ לכל מי שקורא את הכתבה והיה רוצה לעבור משכיר לעצמאי ולפתוח עסק שמבוסס על התשוקה והייעוד שלו? 

זה מתחלק ל2, למי שכבר יודע מה הייעוד שלו הייתי ממליץ להעיף מהלקסיקון את המילים “אי אפשר, לא יכול, מי אני בכלל” וכו’, העולם החדש נותן לכל אחד בכל מקום ופינה בעולם אינסוף אפשרויות לבטא את עצמו ולהרוויח כסף גם דרך ארצות אחרות והכל במרחק לחיצת עכבר, הכל הרבה יותר אפשרי מאי פעם, רק כדאי ללמוד את מה שצריך ורצוי ממי שכבר הצליח,
מנטור טוב, זה קיצור דרך משמעותי להצלחה.

ולמי שעוד לא יודע מה הייעוד שלו והיה ממש רוצה לגלות, יש המון טכניקות ושיטות שאני עובד איתם עם לקוחות שלי, אבל אם אני צריך לתת טיפ אחד כרגע, תנסה לדמיין שזכית בלוטו ב 100 מיליון שקלים, בזבזת וקנית לך וליקרים לך כל מה שרק אפשר וטיילת בכל מקום בעולם,
למחרת אתה קם בבוקר, איך היום שלך נראה? מה אתה עושה? ותזכור אין לך צורך להרוויח כסף כרגע…  התשובה שתעלה תכוון אתכם עוד כמה צעדים לעבר הייעוד שלכם.

אתה עושה תהליכים אישיים עם אנשים?

כן, אבל בעקבות הביקוש שהולך וגדל, טפו טפו, אני נאלץ לייצר מענה בדמות קורסים פרונטליים ודיגיטליים לקבוצות, אבל גם שם אני דואג לתת יחס אישי מאד לכל אחד, אני מאד מאמין בזה, יש משהו שאי אפשר להחליף בהקשבה אמיתית לבן אדם ולצרכים הייחודיים רק לו.

אז אם אני רוצה לעבור איתך תהליך למציאת הייעוד או לעבור ליווי כעסק, לאן לפנות ?

בגלל שכל אדם הוא מאד ייחודי לתפיסתי, אני והצוות שלי צריכים לדבר איתו ולהבין איפה הוא בדיוק עומד, מה הקשיים שלו ומה השאיפות שלו לעתיד ובהתאם לכך להתאים לו את התוכנית המתאימה עבורו, אני אתן לך לינק לרישום פרטים, כך שמי שיתעניין וישאיר פרטים, אני או מישהו מהצוות שלי נחזור אליו נבדוק התאמה ונברר ביחד איתו מהי הדרך הכי מתאימה עבורו שתיתן לו את התוצאה הטובה ביותר.

>> זה הקישור להשארת פרטים שאייל נתן לנו.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.