חשיפה בלעדית: האמת מאחורי הבטחת וויז:אפ לחסוך לציבור ״מאות אלפי שקלים״ בעלויות הביטוח והפנסיה

האם יש תקווה: דוחות מסורבלים, ייעוץ יקר וחוסר הבנה מתסכל הם מכשולים שמרבית הישראלים נתקלים בהם במהלך תכנון ורכישת הביטוח והפנסיה. מערכת אינטרנטית חדשה מתיימרת לבצע עבורכם את כל התהליך דרך המחשב ובכמה הקלקות פשוטות. ההבטחה, בעזרת התאמה אישית של הכיסוי הביטוחי תחסכו כ-רבע מיליון שקל. האם מדובר בפריצת דרך או בהבטחות שווא? יצאנו לבדוק...

קובי מציג את מערכת הוויז:אפ בתחרות מטעם משרד האוצר.

מאת: עידו גולן

קשה להתעלם מהנתונים.

אחד מכל שלושה יחלה בסרטן, מרבית הישראלים יעברו ניתוח במהלך החיים וכולנו נזדקק לפנסיה.

הנתונים המדאיגים מביאים את הישראלי הממוצע לשלם מאות ולפעמים אלפי שקלים בכל חודש לטובת רכישת תוכניות ביטוח ופנסיה.

“למרות העלות החודשית הגבוהה, מרבית הלקוחות אינם מבקשים או מקבלים השוואה בין כל חברות הביטוח והמוצרים הקיימים בשוק. השוואה שכזו עשויה להוזיל את עלויות הביטוח בכ- רבע מיליון שקל בממוצע”. כך פותח את דבריו קובי דהאן (46) שותף ברימונים ומייסד מערכת הוויז:אפ.

אולי יעניין אותך:

  1. המלצת החודש של דה רוטשילד. איך ניתן לחתוך בעלויות הביטוח.
  2. מערכת חדשה חושפת ללא תשלום. הדרך ליצירת תיק ביטוחי מותאם אישית.
  3. מרגיש בלבול וחוסר הבנה בתחום הביטוח? כדאי שתפצה בזה…

ההבטחה לחסכון הגדול בעלויות הביטוח עוררה בי סקרנות אך גם תחושה מעט סקפטית, ועל כן נסעתי למשרדי החברה שבמודיעין במטרה לשמוע עוד על המערכת החדשה…

הלקוח מחפש פתרון פשוט ונגיש

את סוכנות הביטוח רימונים הקים קובי בשנת 2001, במטרה לתת ייעוץ לסוכני ביטוח ולהעניק להם יתרון על המתחרים בעזרת פיתוחים טכנולוגיים. כיום החברה מונה למעלה מ-160 סוכני ביטוח עצמאיים ברחבי הארץ, ונמצאת בחוד החנית הטכנולוגית של עולם הביטוח. כאשר הפיתוח האחרון שלה היא מערכת הוויז:אפ המיועדת לראשונה לקהל הרחב.

עובדי החברה במשרד שבמודיעין.

מאיפה נולד הרעיון למערכת הוויז:אפ?

“במהלך השנים התמקדנו בפיתוח כלים טכנולוגיים המיועדים אך ורק לסוכני הביטוח. אך במקביל פנו אליי אלפי לקוחות, חברים וקרובי משפחה עם שאלות רבות שהטרידו אותם:

האם רכשתי את תוכניות הביטוח המתאימות עבורי? האם אני משלם פעמיים עבור אותו הביטוח? מה אקבל מחברת הביטוח ברגע האמת, והאם זה באמת מכסה אותי?

אלו שאלות מתסכלות שמעסיקות רבים. אבל גרוע מכך, הן אחראיות על הפסד של מאות אלפי שקלים בעלויות הביטוח והפנסיה למשפחה הממוצעת…”

תסביר בבקשה.

“תשמע, נכון להיום הישראלי הממוצע ישלם במהלך חייו למעלה ממיליון וחצי שקל לחברות הביטוח, סכום השווה למחיר של דירת ארבעה חדרים בחיפה.

למרות ההשקעה הכספית הגדולה, מעטים הלקוחות שיקבלו השוואה בין כל חברות הביטוח או המוצרים הקיימים בשוק. כך שככל הנראה רכשת את תוכניות הביטוח והפנסיה שהמליצו לך עליהם ולא את אלו המשתלמות ביותר עבורך.”

“זוהי טעות נפוצה שפוגעת בצורה כואבת בכיס של הלקוח, ולכן החלטתי למצוא פתרון בנושא” מסכם קובי את דבריו.

מהתחקיר שערכתי, היו לך לא מעט כשלונות בדרך…

“נכון. בתחילת הדרך האמנתי שהפתרון יהיה ללמד את הלקוח לתכנן בצורה נכונה את תיק הביטוח והפנסיה שלו. אבל בדיעבד מסתבר שטעיתי… אנשים מחפשים פתרון פשוט ונוח שיעשה בשבילם את העבודה הקשה מבלי שיצטרכו להתאמץ. ומתוך ההבנה הזאת נולדה מערכת הוויז:אפ”

 

השוואה בין מגוון תוכניות ביטוח חיים

“טכנולוגיה פורצת דרך”

 

בחמש השנים האחרונות עמלו ברימונים על פיתוח מערכת הוויז:אפ. מערכת אינטרנטית פשוטה המשווה בחינם לגמרי וללא כל עלות בין כל תוכניות הביטוח והפנסיה הקיימות בשוק, ומרכיבה עבור הלקוח את התיק הביטוחי המשתלם והחסכוני ביותר. בשלושת החודשים האחרונים ניהלו ברימונים השקה שקטה בה נרשמו למערכת למעלה מ-47,500 ישראלים. מטרת ההשקה הייתה לאתר ולפתור בעיות, כך שכיום המערכת זמינה לקהל הרחב.

שמעתי מגורמים בתעשייה שכבר קיימות מערכות דומות, לדוגמא wobi. במה אתם מחדשים?

“טוב ששאלת. נכון לרגע זה, וויז:אפ היא המערכת היחידה בישראל שמשווה עבורך בין כל תוכניות הביטוח והפנסיה הקיימות בשוק ובמקביל בונה עבורך איזור אישי ייחודי.”

מה הכוונה  ב-“איזור האישי“?

“בשלב הראשון לאחר שהכנסת מספר פרטים אישיים, המערכת תאסוף עבורך את כל המידע הביטוחי והפנסיוני שלך. לאחר מכן, היא תציג בפנייך באזור האישי תמונה ברורה ומלאה של מצב הביטוח והפנסיה הנוכחיים שלך, יחד עם המלצות אישיות על תוכניות קיימות המשתלמות יותר עבורך.

אבל זה ממש לא הכל. מכוון ששוק הביטוח והפנסיה ממשיך להתעדכן, וויז:אפ תמשיך לעקוב ולהשוות באופן אוטומטי בין כל תוכניות הביטוח והפנסיה הקיימות בכל רגע נתון. כך שבכל פעם שהמערכת תזהה הזדמנות טובה יותר עבורך היא תזמין אותך להצטרף בצורה פשוטה לתוכנית הביטוח החדשה והמשתלמת יותר.

ובשביל להשלים את התמונה… מכוון שבמהלך החיים אנחנו עוברים שינויים רבים כמו לידה של ילד חדש, מעבר בין מקומות עבודה או שינוי בשכר. ברגע שתעדכן את אחד מהפרטים האלו באזור האישי שלך המערכת תציג לך באופן מיידי ואוטומטי המלצות לביצוע שינויים והתאמות. אפשרות זו ייחודית לוויז:אפ.”

האם מאחורי החיסכון המשמעותי שאתם מציעים בוויז:אפ מסתתרות תוכניות ביטוח פחות טובות?

“ממש לא. וזה בדיוק הרעיון מאחורי המערכת, ומה שהופך אותה לייחודית.

בכל רגע נתון קיימות תוכניות זולות יותר בשוק. אבל מכוון שהמערכת שלנו בשלב הראשון בודקת האם תוכניות הביטוח הזולות עונות לצרכים שלך. אתה יכול להיות רגוע שהחסכון הכספי לא בא על חשבון הבריאות או המשפחה שלך.”

(המחשה) תמונת המצב הנוכחית שלך, כפי שמופיע באתר.

הבנתי שהשימוש במערכת הוא בחינם… איפה הקאץ’? ממה אתם מרוויחים?

(צוחק)

“תראה, אין פה שום קאץ’. אנחנו חברה שמעוניינת להרוויח ובמקביל מאמינים בWin-Win  בינינו לבין הלקוח. ומכוון שכבר שאלת על הנושא, אתן לך הצצה קטנה למודל העסקי שעומד מאחורי המערכת.

לאחר שנציג בפנייך את ההשוואה בין כל התוכניות הקיימות בשוק לצד ההמלצות לתוכניות המשתלמות ביותר עבורך נפנה אותך לאחד מסוכני הביטוח המקצועיים שעובדים איתנו. הפגישה עם סוכן הביטוח היא ללא כל עלות ובמהלכה סוכן הביטוח ירכוש עבורך את תוכניות הביטוח לפי המלצות הוויז:אפ.

כיום, כל סוכן שמשווק תוכניות ביטוח ופנסיה מקבל על כך עמלה מחברת הביטוח. אנחנו מתחלקים בעמלה עם סוכן הביטוח על כך שמצאנו עבורו את הלקוח וביצענו עבורו את כל תהליך התכנון והבדיקה של התיק. כך שאת הרווח אנחנו מקבלים מהסוכן ולא מהלקוח, שעבורו כל התהליך מתבצע בחינם לגמרי.”

אז מדוע צריך את סוכן הביטוח? הרי המערכת מבצעת עבורי את כל התהליך

“מלבד רכישת תוכניות הביטוח שהומלצו לך על ידי הוויז:אפ, אנחנו רוצים לוודא שברגע האמת… כשתצטרך חס וחלילה לעמוד מול חברת הביטוח יהיה מי שייצג אותך ברגע הקשה הזה. חברות הביטוח הן גוף גדול וללא ניסיון והבנה בתחום קשה לקבל את מה שמגיע לנו, ומטרת הסוכן היא לסייע לנו לקבל את מה שמגיע לנו וששילמנו עליו במשך שנים.

בנוסף, סוכן הביטוח זמין בכל רגע נתון לענות לנו על שאלות ולהסביר לנו בשפה פשוטה ונעימה על כל נושא עליו נרצה לברר.”

קובי מייסד החברה.

אחרי שהבנתי יותר על המערכת, איך אפשר לראות במה מדובר?

“פשוט. מה שצריך זה ללחוץ על הקישור שאשלח לך והוא יעביר אותך לאתר המערכת, שם יש ללחוץ על כפתור “התחל לחסוך” ,למלא מספר פרטים אישיים ומאותו הרגע המערכת תטפל בכל תוכניות הביטוח והפנסיה שלך. “

 

 

** להלן הקישור שקיבלתי מקובי:

[לחץ כאן] והצטרף ללמעלה מ- 47,500 הישראלים שלקחו שליטה על העתיד שלהם וחסכו מאות אלפי שקלים בעלויות הביטוח והפנסיה, דרך המחשב ובכמה הקלקות בלבד.