חשיפה: האתגר ששבר את עולם העסקים בישראל! מי הביא 100,000 ש”ח בזמן משבר הקורונה?

עידן וולר, המשווק היקר בישראל הצליח להרעיד תעשייה שלמה באתגר יוצא דופן: לקחת בעלי עסקים ולהכריח אותם להביא 100,000 שקל בחודש, בשיא הקורונה. המתחרים לגלגו, הלקוחות היו סקפטיים, אבל סיפורי ההצלחה נהרו פנימה. מה מסתתר מאחורי האתגר השנוי במחלוקת? יצאנו לבדוק.

עידן וולר, המשווק היקר בישראל יחד עם מנו בן הראש - מובילים את מועדון יזמי ה-100,000 ש"ח

יום רביעי 6:15 בבוקר, הפארק בכוכב הצפון מתחיל לקבל מתיחת פנים חדשה. השמש רק עלתה. אור ראשון, אבל כנראה השעה המוקדמת לא מעניינת אף אחד. אט אט מתקבצת קבוצת אנשים בגילאים שונים. פורסים מזרן ומחזיקים ביד בקבוק מים. אני כבר מתחילה לתהות האם הגעתי למקום הנכון.

כמה דקות מאוחר יותר עידן מגיח עם הכלב. עושה איתו סיבוב, קושר אותו בצד ומתקרב לחבורה. עובר להגיד שלום, זוכה למבטים של הערצה ופורס מזרן כמו כולם. מלפנים ניצב איש גדול מימדים, אני מנחשת שהוא המאמן של החבורה. מתבצע תדרוך זריז על תרגיל ‘הברפיז’, סמוך-קום בסלנג הצבאי. הבאזר מצלצל לתחילת האימון ועשרות ראשים מקפצים מעלה מטה במשך 30 דק’ ארוכות של מאמץ פיזי,זיעה, ומבטים של סבל טהור בעיניים. 

אני נחרדת מהצד, מחכה לסוף האימון. הבוקר הלא סטנדרטי והבקשה המוזרה להגיע לאימון לפני העלו אצלי את רף הסקרנות והציפייה. את הריאיון ניהלנו בהילטון, במרחק כמה דק’ ליד.

עידן, 100,000 שקל בחודש בזמן הסגר הגדול. לא הגזמת?

קודם כל, אני רוצה להבהיר שלייצר 100k רווח בחודש מהביזנס, זה לא חלום אלא הכרח עסקי. גם בזמן משבר וגם בשגרה… החיים של יזמי ה-100k שלי לא מאושרים הרבה יותר מהחיים שלך. ההבדל הוא שעם 100k בחודש בכיס, היזמים הבוערים האלה לא פועלים מפחד ומחסור כרוני בכסף, אלא מכוח, ביטחון וגב כלכלי. זה משחרר אותם לתקוף מטרות גדולות ומרגשות יותר בטח בזמן משבר שפותח הזדמנויות של פעם בחיים. 

מולי רובינזון, מומחה לשוק ההון, הכניס 750,000 ש”ח בזמן הקורונה, בוגר תוכנית מועדון ה-100k

מאיפה האומץ להבטיח סכומים כאלה?

המטרה שלנו באתגר הייתה לצאת לתקוף ביחד ולהביא את המשתתפים ל-100,000 ש״ח רווח בחודש. ואז הגיע הקורונה… עשינו התאמות חירום ואפילו המשכנו את האתגר. נשמע מופרך, יודע. תאמיני או לא, רעדתי על הבמה כשהצגתי את תוכנית הליווי מועדון ה-100k לפני שנה וחצי, בזמן שאני אומר למיקרופון: ״המטרה שלנו: להגיע ל-100,000 שקל בחודש!״

זה לא שלא האמנתי שזה אפשרי. כבר ייצרתי סכומים הרבה יותר גדולים בחברות שלי בארץ, ובחברה שלי ושל אחי אלון באסיה. פשוט פחדתי לאכזב ולהרוס את המוניטין הטוב שבניתי. למזלי ולמזל המצטרפים, זה בדיוק מה שקרה. בגלל זה אנחנו מדברים עכשיו. מאז, מועדון ה-100k, תוכנית הליווי שבניתי, הפכה לפס ייצור אנושי ליזמים שמרוויחים 100,000 ש״ח בחודש. במיוחד עכשיו אצל החברה שלא רוצים לבזבז משבר טוב באונליין. הקורונה פתחה דלתות של פעם בדור.

עידן, עוד לא נתקלתי בתוכנית עם אחוזי הצלחה כמו שלך, בטח שלא בזמן הקורונה… איך אתה מסביר אותם?

יש לי שתי תשובות. הראשונה, אני פשוט אובססיבי לתוצאות בכיס של התלמידים שלי. לא שאני איזה צדיק גדול… הסיבה שלי לגמרי אנוכית. בביזנס המוניטין והשם שלך זה הכל. מה שמייצר מוניטין זה לא הבטחות, אלא תוצאות. במקרה שלי, 100k בחודש לתלמידים. תאמיני או לא, זה אפילו מעוגן בחוזה הכניסה לתוכנית. בגלל המצב עליתי לשיחות אישיות עם כל אחד מהתלמידים, ופיצחנו יחד את ההצעות וההתאמה למצב. הם בטחו בי שניתן להם גב וזה בדיוק מה שעשינו יחד.

והשנייה, יזם אמיתי חייב לפתח אופי מפלדה של קצין במארינס. הקורונה רק הקצינה את החשיבות הזאת עם הילדים בבית והכאוס ביום יום. בגלל זה אנחנו עדיין נפגשים לדייט עם השטן בכל רביעי בבוקר. לא בשביל כושר או כיף. המטרה היא לחשל את המוח ולפתח את היכולת להמשיך גם כשקשה, הכל כואב, וקולות פנימיים זועקים לך לעצור. יש לנו משפט שאומר “100k עושים בחיים האמיתיים”. אם תחפרי מספיק לעומק תמצאי אצל כל יזם אמיתי טרגדיה שניסה להפיל אותו לקרשים. השאלה מה אתה עושה ברגעים האלה. נשאר במשחק או מחליט לוותר.

אולי יעניין אותך: פתוח בחינם – 7 הרגלים של יזמים מצליחים באולניין

דייט עם השטן - כל יום רביעי בשעה 06:30
ריחוק חברתי או בלי: כל יום רביעי בשעה 06:30 עידן מתכנס עם היזמים שלו לחישול המיינדסט ב’דייט עם השטן’

אוקי, ומה בדיוק עשיתם באתגר האחרון?

לקחתי את כל מה שעבד עם החברה שלי ב-100k והוצאתי אותו החוצה, בחינם. להגיע ל-100k אומר לצמוח אגרסיבית. לזוז מהר. לכווץ את הזמן מ-3, 5, אולי 10 שנים לכמה חודשים קצרים של טירוף נשלט. זה קורה דרך בניית אריזה סקסית לביזנס שלך, השתלה של ערוצי רווח חדשים, הטמעת סיסטמים ודאשבורדים שמשדרים לך בזמן אמת תמונת עלית של הנתונים הקריטיים ( כמה עלה לך ליד אתמול? כמה הכנסת באוגוסט? יודע כמה הרווחת?) והכל יושב על היכולת שלך לספק תוצאות אמיתיות ללקוחות שלך. 

בתוכניות שלי התלמידים כבר עושים 100k באופן קבוע כל חודש… באתגר המטרה שלנו היא לגעת ביעד לפחות פעם אחת.

הדרכה חדשה מתוך הוורקשופ האחרון של עידן: מה לעשות כדי להדפיס כסף בזמן שכולם נעולים בסגר?

למה אתה מחלק את הסודות שלך בחינם?

תמיד שואלים אותי את השאלה הזאת ואם זה אמיתי. שוב, המטרה שלי אנוכית לחלוטין. אני מחפש את ‘הקייס סטאדיז’ הבאים שלי ב-100k. בקרוב אנחנו פותחים את מחזור 5 ואני יודע שמי שמיישם את האתגר ורואה תוצאות… הוא פוטנציאל אמיתי. את האנשים האלה אני רוצה להכיר טוב יותר בוורקשופ אונליין שלנו, ואם זה יתאים בינינו גם לעשות משהו גדול יותר יחד במסגרת תוכנית הליווי.

מה הכוונה שלך וורקשופ אונליין, זה כנס בזום?

זה ההפך המוחלט מכנס. וורקשופ היא ״סדנת עבודה״. אני בד”כ סוגר 100 יזמים במרתף מתחת לאדמה מאחורי דלתות נעולות, עם צוות ה-100k שלי. בגלל המצב העברנו את הוורקשופ בשידור חי, עם צלם וצוות הפקה שלם. רצנו יחד על תכנים חדשים מתנור המציאות של 2020. תכנים שמייצרים מאות אלפי שקלים בחודש ליזמים שלי ב-100k, בזמן שאנחנו יושבים כאן עכשיו. החומרים והחוברות מבוססים רק על מה שעובד, מוכח ופועל בעולם השיווק והביזנס ממש עכשיו באוגוסט-ספטמבר 2020.

דנה מלניאק, מומחית לריבוי מקורות הכנסה, הגיעה ל-40,000 ש”ח בשיא הקורונה, תלמידה במועדון ה-100k

לאיזה עסקים זה מתאים?

רק למי שכבר עבר את ‘סף הרצינות’ בביזנס ועושה 10,000 בחודש. מי שעוד לא הגיע ליעד הראשון פשוט עוד לא מוכן. זה מוקדם מדי. בנינו מסלול מיוחד לחברה כאלה שנקרא ‘ההזנקה’. אבל זה כבר לפעם אחרת… 

בכל מקרה, מי שכבר חצה את ה-10k, רעב לנקסט לבל ומוכן נפשית להתעורר למציאות של 100k רווח בחודש, יכול להצטרף לרשימת התפוצה, לעקוב וגם להגיע לברפיז ברביעי. שם נוכל ללחוץ יד, להכיר, ובעתיד אולי לעשות משהו יחד. בכל מקרה, אני כל הזמן משתף את המנויים ברשימת תפוצה שלי הזדמנויות חדשות, אסטרטגיות וחוקי ביזנס חדשים.

עידן, איך אפשר ללמוד ממך?

אני יודע שיש הרבה חבר’ה שרוצים להתחיל לחיות כמו יזמי 100k כבר עכשיו, אז הכנתי צ’קליסט קצר עם 7 הרגלים של יזמי 100,000₪ בחודש. פשוט מכניסים את המייל, מקבלים את החוברת למייל ועוקבים אחרי השלבים. מי שמצטרף גם נכנס לרשימת התפוצה ומקבל עוד חומרים ואסטרטגיות במייל כדי לצמוח אגרסיבית ומהר בביזנס. רציני. אבל באמת כדאי למהר בגלל שהמציאות משתנה מיום ליום וקריטי להגיב מהר. שבוע שעבר שיתפתי את משימה 6 מתוך מועדון ה-100k וכמה החבר’ה ייצרו יחד יותר מחצי מיליון שקל! אז לא כדאי להחמיץ גם את המשימות והחומרים הבאים….

>> לינק הצטרפות מעידן: חוברת 7 הרגלים של יזמי 100,000 ש”ח בחודש וגם כניסה לרשימת התפוצה בחינם


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.