חשיפה: מה הסוד של המורה המפוכחת עם השכר המעליב שכיום מרוויחה 20,670 ש”ח בחודש?

המורה המפוכחת שהפכה ליועצת עסקית מצליחה, חושפת בפעם הראשונה: כך עברתי ממשכורת 5,178 ש"ח עלובים, לרווח של 20,670 ש"ח בחודש. האם כל אחת יכולה? לא בטוח, אבל השיטה בעזרתה עדי קמפנר הצליחה נמצאת כאן בפנים והיא אחרת לגמרי ממה שאת חושבת...

"תעצרו רגע ותבדקו, כי בסופו של יום מה שחשוב זה כמה כסף נכנס לבנק, זה המדד ואם אין יומן מלא וכסף בחשבון הבנק יש בעיה שצריך לפתור אותה ומהר"

>> אולי יעניין אותך גם: מהו הצעד הראשון להשיג לקוחות משלמים לעסק שלך

אם אתם בעלים של עסק שלא מצליח לייצב הכנסות ולהביא לקוחות תמשיכו לקרוא ואולי תמצאו את התשובה שתעזור לכם.

נפגשנו בבית קפה מול הים עם רחש הגלים שם היא מספרת שזה המקום בו היא מתחברת לעצמה ומצליחה להיות הכי טבעית ומשוחררת.
ואז שאלתי “תגידי איך עשית את זה?”
״בחיים לא האמנתי שככה יתגלגלו הדברים… דווקא בתקופה שבה האדמה רעדה מתחת לרגליי ועמדתי על קרקע לא יציבה, הצלחתי לעשות את השינוי הכי משמעותי בחיים שלי. פרצתי גבולות שהפתיעו אפילו אותי, הרמתי עסק עצמאי לבד בלי תמיכה שעובד ומפרנס אותי ואת הילדים שלי עם גידול עצום של 200% בהכנסות. זה פשוט מטורף…״

ככה עם אור בעיניים סיפרה לי עדי קמפנר (34) אמא לאורי וזיו, יועצת עסקית מומחית בהנעת בעלי עסקים להבאת תוצאות ורווחים בעסקים, בעזרת שילוב של מספר כלים מוכחים, שהגדילו לה את ההכנסות ב  200% ובעקבות כך הוציאה מדריך חובה לכל בעל עסק.

לרגע הייתה דממה בחדר ואז עדי פרצה בצחוק מתגלגל, ואמרה ” גידול של 200% אצלי?!? אני עדין לא מאמינה”, הסתכלתי עליה וראיתי צחוק, ברק בעיניים, ודמעה קטנה שזולגת בזווית העין…

למה את צוחקת?
היא מחייכת במבוכה ומסמיקה ״אני נזכרת בעסק הראשון שלי, איזו כמיהה הייתה לי להיות עצמאית, ויחד עם זאת כמה לא ידעתי כלום על עסקים. אפילו לא הבנתי שצריך ללמוד את זה.
היום אני יודעת שכאשר פותחים עסק מעבר לענין המקצועי יש מסלול שלם ללמוד איך עסק באמת עובד ומה צריך לעשות כדי שזה יצליח. זה הפך להיות חלק מהשפה היומית שלי, וממי שאני. בכל שנה שאני רואה את הנתונים הסטטיסטיים וחושבת על כמות העסקים החדשים שלא מצליחים לשרוד נצבט לי הלב, זה פשוט מתסכל כי כן אפשר אחרת אם רק לומדים את הדרך לפי הסדר”

תספרי לי איך הכל התחיל?
״ מיד לאחר לידת אורי הבכור שלי, בחרתי לצאת לעצמאות ולמדתי מקצוע חדש, השקעתי כסף שלא היה לי, כי הייתי בטוחה שעם סיום הקורס, אימהות יחכו לי בתור ארוך מחוץ לעסק.
כמובן הדבר הראשון שעשיתי היה להכין לוגו, לבנות אתר אינטרנט ולצייד את הבית במשטח מזרונים כי הייתי בטוחה ש ״רק הציוד הזה חסר לי בשביל להצליח“.
וכך במקום להכניס כסף המשכתי רק להוציא למרות שאף פעם לא הצלחתי ממש למלא סדנאות.
הייתי בטוחה שעוד רגע זה יקרה והמשכתי לנסות עם עוד איזה פלאייר מצ’וקמק מבלי לדעת מה באמת צריך להיות כתוב שם, מבלי להבין למה זה לא עובד.
לאחר כשנה סגרתי את העסק, לא יכולתי להמשיך לחפור לעצמי בור כלכלי, והלכתי לחפש משרה כשכירה, מצאתי- הייתי מחנכת ומגישה לבגרות באזרחות.

ואיך היה לחזור להיות שכירה?
היה לי נחמד בהתחלה בעיקר כי זאת הייתה הצגה מול עצמי, מהר מאוד הבנתי שזה לא מקומי, זה לא מה שאני באמת רוצה וחיפשתי איך לצאת מזה וכמה שיותר מהר. אבל ממש פחדתי לעזוב, לא הצלחתי לעשות את הצעד הזה.

למה כל כך פחדת לעזוב?
(לוקחת נשימה עמוקה )
“את נוגעת בנקודה מאוד רגישה שלא חשבתי שאדבר עליה כאן…  באותה התקופה, גם המצב בבית היה, איך נאמר… ברצפה.
אחרי תקופה לא קלה בזוגיות, החלטנו להיפרד ומצאתי את עצמי בנוסף לכל הטלטלה בקריירה חווה גם משבר גירושין לא פשוט. נשארתי וגידלתי שני ילדים קטנים. החזקתי בית והייתי צריכה להיות אחראית קודם כל לפרנסה בבית.
לא הייתה לי את הפריבילגיה לחשוב אם נעים לי או לא נעים לי בעבודה. צריך להביא פרנסה וזהו!
זאת הייתה תחושת מחנק נוראית. ואם זה לא מספיק אז גם המשפחה הקרובה לא תמכה ברצון שלי לעצמאות ולחצה עלי להישאר במשרד החינוך בגלל שהייתי מפרנסת יחידה“

איך הצלחת בכל זאת להתמודד עם המצב?
קראתי באותה התקופה ספר שחברה טובה המליצה לי עליו ׳הכוח טמון בתוכך׳ של לואיז ל. היי
למדתי ממנו שאנחנו סובלים מחוסר אהבה עצמית ומכשילים את עצמנו בדרך להשגת האושר שלנו
בגלל חינוך ואמונות שהשתרשו בנו עוד מהילדות. וזה מוביל אותנו למצב מוזר שחוזר על עצמו להכשיל את עצמנו שוב ושוב עד אשר נשבור את השרשרת הזו.
בדיוק שם ברגע הזה, החלטתי לבחור בעצמי, ולשבור את השרשרת, לבנות אמונות חדשות, כאלה שיעזרו לי לבנות עסק שיכניס לי כסף ואוכל להתפרנס בכבוד.
אני יודעת שבנקודה הזו שהבנתי עמוק בכל תא ותא שזהו אין לי שום גב כלכלי, אין לי חסכונות מתחת לבלטות, ואין לי בן זוג להישען עליו כמו שיש ברוב המקרים היא זו שגרמה לי לעשות מעשה אמיץ, ללכת קדימה לא לוותר ולפרוץ גבולות כי ידעתי שזה היה רק אני ו… אני ואין שום סיכוי שלא אצליח!
התחלתי  ב NLP והמשכתי בלימודי התפתחות שונים והתקדמתי כל פעם לקורס אחר עד שהצלחתי.

מה הצלחת?
להתפטר! היה לי ברור שאחורה אני לא חוזרת ואני ממשיכה לצעוד קדימה בדרך. הגשתי מכתב התפטרות כי הבנתי שאין דבר שאני לא אוכל להשיג. וזהו ברגע אחד פתחתי תיק וחזרתי להיות עצמאית, פשוט האמנתי בעצמי ובזה שזה יגיע ואני אצליח.

רק עם אמונה התחלת?
כן, אחרי שהלכתי עם הלב שלי ולמדתי מטעויות העבר החלטתי שאשקיע את כולי בבניית תשתית נכונה ויסודות חזקים לעסק ואלמד את סודות השיווק הטובים ביותר בשביל שהפעם העסק שלי יצליח.
אני לא אגיד שלא פחדתי, ועלתה המחשבה שאולי זאת רק אשליה ושזה לא יצליח.
אבל לא נכנעתי, ובכל בוקר עשיתי תרגילים לחיזוק התודעה (המיינדסט). שיפרתי את היכולות שלי והרגשתי איך מיום ליום זה משפיע עלי בצורה שלא הכרתי. האמנתי בעצמי יותר ויותר, ודחפתי את עצמי קדימה כל הזמן. ואז נתקלתי בבעיה.

איזו בעיה?
לא ידעתי מה הצעד הנכון הבא, ממי לומדים? יש כל כך הרבה קורסים בשוק, איך בוחרים.
החלטתי שאני לומדת מהטובים ביותר בכל תחום, כי הם כבר עשו את הדרך והוכיחו שהיא עבדה. פתחתי מחברת ותיעדתי את כל התהליך וזה הפך לחלק ממה שאני מלמדת היום בקורסים שלי.
אבל מה שחשוב ששם משום מקום ולגמרי בהפתעה קיבלתי הצעה מפתה שהייתי צריכה לחשוב עליה כי היא הסיטה אותי מהדרך אבל בדיעבד זאת הייתה מתנה.

מתנה?
כן קיבלתי הצעת עבודה שקיבלתי כי ידעתי שזאת נקודת ההתחלה, הוא זרק אותי למים ונתן לי ללוות בעלי עסקים בליווי פרטני ולהנחות קורס בשיווק ומכירות.
סוף סוף הרגשתי שהגעתי הביתה, מצאתי את עצמי, מצאתי שקט ושלווה ובאופן לא מפתיע גם החלו לזרום אליי הצעות עבודה, בקשות ליעוץ ועזרה מבעלי עסקים שונים וכך המשכתי לעסוק בליווי קבוצתי ופרטני.

התשוקה שלי לעולם השיווק גדלה, נדבקתי בשפת השיווק. המשכתי ללמוד ולחקור, קיבלתי הרבה השראה ממשווקים בארץ ובחו״ל. ובכל יום שעבר גדלה בי ההבנה שעולם העסקים של היום הוא פשוט יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין. ולמרות זאת הסטטיסטיקה  לצערי מדברת על נתונים אכזריים וזה ממש מתסכל כי אני יודעת שאפשר לשנות את הסיפור וליצור מציאות עסקית אחרת.

מהי הסיבה העיקרית שכל כך הרבה עסקים נסגרים בכל שנה?

״לדעתי זה בגלל העובדה שרוב בעלי העסקים משקיעים את רוב הזמן הכסף והאנרגיות שלהם בלימוד והתמקצעות בתחום המקצועי שלהם ה-דבר שיכניס כסף בסופו של דבר, שיווק העסק שלהם בצורה נכונה. הם לא מבינים שזה רק חלק אחד מהפאזל, חלק קטן מההשקעה.
אני נתקלת בעסקים שעושים את אותן הטעויות שגם אני עשיתי – רצים לעשות לוגו ופותחים איזה דף עסקי או שמיד מוציאים כסף על פייסבוק ממומן ובטוחים שזהו, העסק מוכן. לצערנו זה לא עובד ככה.
צריך להתחיל מהסתכלות על התמונה הגדולה ומההבנה מהי נקודה א’ איתה מתחילים (שם מבררים מי אני ומה אני נותן)  ולאן רוצים להגיע בנקודה ב’ ובאיזה כלים יש להשתמש בכל פעם כדי להתקדם.

איך נמנעים מלהיכנס לסטטיסטיקה ?
לאחר שבחנתי את זה על ההצלחה שלי, ועל ההצלחות של כל מי שעבד איתי, הוכחתי שאפשר אחרת ולא צריך להיכנס לסטטיסטיקה הנוראה הזו אם עוברים את השלבים לפי הסדר הנכון ובונים בסיס יציב.
השלב הראשון הוא מיינדסט להצלחה או ׳תודעה מנצחת׳ – ידיעה ברורה של אני רוצה את זה!, השני הוא ידע בבניית היסודות בשיווק השלישי הוא התמקצעות במכירות והרביעי הוא התנהלות פיננסית.
ללא ארבעת השלבים האלה שהם היסודות של העסק , לא נוכל להרכיב את התמונה השלמה ולבנות עסק שמצליח לאורך זמן. ביום שבו בחרנו להקים עסק עצמאי בחרנו לבנות ולנהל אותו ולכן עלינו להשקיע בתכנון ובניית אסטרטגיה בהחלטת הטקטיקות איתם נפעל, בפיתוח התודעה האישית שלנו וניהול הכספים כדי שהעסק ירוויח. ככל שנבין זאת מוקדם יותר העסק שלנו ישגשג ויצליח מהר יותר ונוכל לחיות חיים מלאי תשוקה ולהגשים את חלומות הפנאי שלנו בלי תחושה של חוסר,  וזאת בדיוק הסיבה שפיתחתי קורס שמלמד צעד צעד מה צריך לעשות כדי לבנות את הבסיס של העסק, את התשתיות שיחזיקו אותו ויבנו עסק מצליח”

“רוב בעלי העסקים משקיעים את רוב הזמן הכסף והאנרגיות שלהם בלימוד והתמקצעות בתחום המקצועי שלהם ושוכחים ללמוד את ה-דבר שיכניס כסף בסופו של דבר, שיווק העסק שלהם בצורה נכונה”

>>>לשיחה אישית עם עדי לבעלי עסקים קטנים, יזמים ואנשי שיווק לחץ כאן 

עדי, האם תוכלי לחלוק עם הקוראים שלנו טיפ אחד הכי חשוב שיעזור להם בעסק ממש עכשיו?
“ברור, בשמחה… קודם כל, תפתחו את הבוקר עם שיר שיכניס לכם אנרגיה טובה וירים לכם את המוטיבציה.
שנית, תפסיקו לעשות את הטעות שרוב בעלי העסקים עושים והיא לירות לכל הכיוונים בתקווה שאיזה ציפור תפגע ותיפול אליהם. אל תפחדו להגדיר ולצמצם את הקהל ואת המוצר זה רק משרת אתכם ומביא את הקהל שנכון לכם.
תתחילו בהגדרה: למי אני מוכר שאני יודע בוודאות שזה ישנה את חייו ויעזור לו בפתרון המתאים ביותר עבורו, ומה אני מוכר ולמה כדאי לרכוש את המוצר הזה ממני.
המוצר שלכם מתאים לחלק מהקהל ואף פעם לא יוכל להתאים לכולם, תכוונו אליו את המסרים ותראו איך המכירות הופכות להיות זורמות וקלות יותר בהבטחה.

לסיכום
תעצרו רגע ותבדקו, כי בסופו של יום מה שחשוב זה כמה כסף נכנס לבנק, זה המדד
ואם אין יומן מלא וכסף בחשבון הבנק יש בעיה שצריך לפתור אותה, וכדי לעזור לקוראים שממש רוצים לקחת אחריות על העסק שלהם, לפתור את האתגר ולהבין לאיזה כיוון עכשיו לצעוד
אני אתן לך קישור שיהיה זמין ל- 20 הראשונים ואפשר יהיה לשוחח איתי על זה בשיחת יעוץ אישית ראשונית.

>>> לזמן מוגבל: כדי לקבל שיחת אבחון אישית וראשונית ללא עלות מעדי קמפנר לחץ כאן