חשיפה ראשונה: החלום לחתונה מושלמת, הופך זוגות צעירים למרוששים, עוד לפני שהתחילו את דרכם המשותפת. איך מצמצמים משמעותית עלויות ספקים בחתונה? – זו הכתבה שבעלי אולמות לא רוצים שתקראו

בשנתיים האחרונות, גוברת ההכרה בקרב יודעי דבר בתעשיית האירועים: הילה ורסנו, היא ״הקוסמת״. מנהלת אירועים, והבעלים של להקת הישראלים,מגלה לזוג הצעיר הכל על הסודות להפקת אירוע מדהים. ״החלטתי לגלות לכם את 5 טיפים הטובים ביותר לחתונה , שתשלח אתכם עם כסף לירח דבש מפנק...״

"בדרך לחתונה נכנסים לחובות - מזל טוב"

מאת: דוד בן ארצי

שוק החתונות והאירועים יוצא מכל שליטה, חתונה יכולה להגיע לסכומים אסטרונומיים של 120,000 שקלים,לפי סקר מדגם מייצג שנערך ע”י חברת הגל החדש.

כל מי שנמצא בתעשייה הזו גוזר קופון על הזוגות הצעירים, שכל מה שהם מבקשים זה להרים אירוע שלא ישכחו לעולם, ולהתחיל את החיים המשותפים עם פלוס בבנק. האם זה אפשרי? הילה טוענת שהתשובה היא כן.

מה שאתה לא יודע עולה לך הון! – הנה הסודות לחתונה מושלמת.

הילה “הקוסמת”

קבעתי את הפגישה עם הילה בבית קפה  על רקע הים. הרגשתי שאני חייב לשמוע, האם אפשרי לערוך ארוע מושקע בשנת 2018 ולא לבכות כל הדרך לבנק?

״הילה מה, לדעתך, הדבר הראשון שאת ממליצה לזוג צעיר לעשות?״

״הדבר הראשון שאני ממליצה להם זה לשבת עם עצמם ולהחליט איזו חתונה הם רוצים. חתונת חורף או קיץ? בחוץ או באולם סגור? כמה אורחים הם רוצים להזמין? בשלב השני לרדת לרזולוציות קטנות יותר: איזה אוכל להגיש? מזנון או הגשה לשולחנות?

 דיג׳יי או להקה? הם מקבלים את האורחים או רק ההורים?

״ את טוענת שבעלי אולמות עושקים את הזוגות הצעירים. איך הם עושים את זה?״

״בעלי אולמות לא נותנים לזוג את אפשרות הבחירה. הם מחייבים אותם לקחת את ההגברה, התאורה, הקייטרינג שאיתם הם בהסכמים והכל במחיר מופקע לרוב פי 3 ממחיר רגיל. הזוגות לא יודעים שהם יכולים לקחת ספקים אחרים ולהביא את מי שהם רוצים במחירים שפויים יותר. הם לא מתמקחים ומשלמים סכומים מופקעים. לא חבל על הכסף?״

״אז מה לדעתך הפתרון?״

״הצעתי לזוג שמתכנן חתונה, שתמיד יהיו לו  3 שלוש אופציות של אולמות ולא להינעל על אולם אחד, גם אם זה האולם המועדף עליהם. כשיש להם עוד אפשרויות, הם בעמדת יתרון ומיקוח טובים יותר. אני מבקשת מכם, אל תרגישו שאתם חייבים לסגור עסקה לפי התנאים שהציבו לפניכם, אל תתביישו להגיד שקיבלתם תנאים טובים יותר באולם אחר. ברגע שבעל האולם ירגיש שאתם מתמצאים בפרטים הקטנים, הוא ידע שעליכם אי אפשר ״לעבוד״.

אם הזוג יודע להתמקח אז נגמרו לו הבעיות?

ממש לא ,הרמת אירוע כמו חתונה דורש הרבה תיאומים מורכבים בין, האורחים לצלמי האירוע והלהקה, בין האולם לקייטרינג ובין הלהקה לרצון של המשפחה,ובין הטעם של האורחים. כל התזמורת הזו חייבת להיות מתוזמנת במדויק. כדי שהאורחים המשפחה ובעיקר הזוג הצעיר יוכלו להנות מערב מושקע, רומנטי, מרגש ומדהים.

״אני בטוח שיש לך סיפורים פיקנטיים על תקלות בחתונות…״

כן, נתחיל מהחתונה שלי. גם אני הייתי במצב באותו נקודה של כל זוג צעיר מתמודד מולו. לא התפשרתי ולקחתי ספקים מובילים בתחומם, למרות שדימיינתי את החתונה כמו בסרטים קרו לי לא מעט תקלות. הרב מלצרים החליט להוציא את האוכל לשולחנות עוד לפני שנגמרה החופה ועד שהאורחים התיישבו לאכול המלצרים החזירו את האוכל הקר למטבח. צוות הצילום החליט לעשות הפסקת אוכל כשאני ובעלי עשינו סבב שולחנות להצטלם עם האורחים.

״מה את ממליצה לזוגות שלך?״

ראשית אציין שלפי סקר שנתי של 400 נשים וגברים שהתחתנו עולה, כי הגורם מספר אחד להצלחת החתונה הוא המוסיקה.

מנסיוני, הצלחת הארוע תלויה בבידור מוצלח לאורחים, חתונה שאין שם בידור מקצועי, לא תשרוד עד חצי הערב, האורחים פשוט ילכו, וגם יתאכזבו. המלצה חמה ממני להקה חיה משדרגת את החתונה באלפי מונים. פתאום החתונה היא הופעה חיה. עם כל האנרגיה והוויב שיש כשמגיעים להופעה. מרכז השמחה בחתונה היא רחבת הריקודים, כל האורחים חייבים להגיע לרחבת הריקודים. להקה טובה ״מרגישה״ את הקהל שלה יודעת לקלוע לטעם של האורחים”.

אני ממליצה בחום לקחת מישהו שירכז את כל הבקשות והרצונות שלהם. שיהיה אחראי, שכל הערב המיוחד שלהם יעבור חלק, שכל אורח ירגיש שהוא חשוב לבני הזוג״.

“הצלחת הארוע תלויה בבידור מוצלח לאורחים”

האם נכפיש את כל ה-DJ  ונצהיר שהם לא יכולים לשמח?

ממש לא נכון, ומאוד תלוי בזוג ובאופי הקהל, מנסיוני בתחום ואני יכולה לתת את הלהקה שלנו כדוגמא, ששלושת הזמרים יורדים לקהל, רוקדים בתוך הקהל ומלהיבים אותם, יחד עם רפרטואר שמתאים לכל הקהלים, אף אחד לא נשאר אדיש כל הקהל שמח,

הופעה של להקה עם זמרים, נגנים, רקדנים, על במה יותר מעניינת ונותנת טעם של מופע חי.

“החתונה היא הופעה חיה”

 

״אני חייב לשאול, למה קוראים לך ״הקוסמת״?

״אני חושבת שזה בגלל האכפתיות והרצינות של התפקיד שלי בעיצוב האירוע החשוב ביותר לזוג הצעיר”. בפגישה הראשונה אני שומעת מה החלומות שלהם במיוחד, מה התקציב שלהם לחתונה, איזה פינוקים הם רוצים. אני איתם לאורך כל הדרך, במיוחד עם הכלה.

אירוע שנמצא תחת שרביט הקוסמות שלי מתנהל כמו מבצע צבאי מתוזמן ללא רבב: להקה שמרקידה את האורחים, אוכל שמוגש חם לשולחנות, צלמים שנמצאים כל הזמן עם החתן והכלה. הצלחת האירוע תלויה בתיאום של כל הספקים עם הזוג והמשפחה. בחתונה האחרונה שליוויתי, חסכתי לזוג מעל 25,000 ₪. וזה אחד הדברים שאני רוצה להעביר בראיון הזה. זוגות חייבים לעמוד על המקח, לא לפרוץ את התקציב שלהם ועדיין להרים אירוע של פעם בחיים.

לפי מה שאת מתארת לי היה צריך לקרוא לך החוסכת או המארגנת. למה הקוסמת?

למרות התכנונים הקפדניים תמיד קורים דברים לא צפוים, בעייה שנראת לכאורה “קטנה” אבל יכולה ממש לבטל אירוע. דוגמא: כלה לא הביאה אישור מהמקווה ואי אפשר לקיים חופה לפי ההלכה. מה עושים? מי יעשה את כל הסידורים? ההורים?הם עסוקים לקבל את האורחים. החתן? הכלה? מצטלמים. וכן תתפלאו שכל חתונה זה קורה – וזה רק דוגמא.

מה עושים במקרה כזה ?

אני הקוסמת שכחת?, עונה הילה בחיוך. אני משיגה את האישור מקווה, ומצליחה לערוך חופה בזמן. אין לך מושג כמה אני שמחה לפתור תקלות ולקבל הודעות מהזוגות לאחר החתונה. זה מה שנותן לי כוח להמשיך.

מה הטיפ שלך לקוראים?

הטיפ שלי לכם הקוראים, הוצאתם הרבה כסף עבור הארוע, תהנו מהחוויה, תשאירו לי את הדאגה.

בכל הארועים שהייתי ראיתי מכנה משותף ,הזוגות מאד לחוצים בערב, הם דואגים מה יהיה.

1.אם יגיעו מספיק מוזמנים.

2.האם הערב שלהם יהיה ללא תקלות.

3.האורחים יאהבו את הלהקה, הארוע יהיה שמח? האורחים יתחברו לתוכן המוזיקלי והאוכל שהם בחרו?

לכן אני שם לסדר את כל הפרטים ולתת לזוג ולמשפחה להנות מהארוע.

״אפשר לשאול אותך שאלה אישית?״

״בטח, מה אתה רוצה לדעת?״

״מה יש בלהקת הישראלים שאין בלהקה אחרת?״

לאלו שלא שמו לב אציין שבבעלותי להקת הישראלים. השרות שאני נותנת יחד עם הלהקה – חוסך לכם המון. ראית איזה נותן שרות בתחום הארועים שלקח על עצמו לעזור לזוגות  להוזיל עלויות? הצלמים או בעלי האולמות? גם לי זה לא קרה.

לכן נרתמתי לתת שרות מכל הלב שיעזור לזוגות. להקת הישראלים מופיעה באירועים ברחבי הארץ ובחו”ל כבר שנים. הם יודעים להרים אירוע, הם מקצועיים מרגישים את האורחים ולא נותנים לאף אחד לשבת בפינה. אני בעסק הזה כבר כמה שנים טובות וכאחת שלא מתפשרת וחייבת לעבוד רק עם המקצועיים ביותר בשוק. לא סתם להקת הישראלים נבחרה מתוך מאות להקות שקיימות בארץ, הלהקה שתנגן בחתונה של מפקד גלגלצ שמעון אלקבץ.

לאלו שלא מכירים אתם איך אפשר לראות במה מדובר?

ודאי, הנה קישור להמלצות מזוגות בוידיאו וסרטונים חיים

לקוראי הכתבה אני מציעה: פגישת תכנון אירוע בחינם וללא התחייבות.

מה תקבלו בפגישה? פגישה קצרה שבה: נתכנן את החתונה לפי תקציב שלכם, העדפות שלכם, מיקום, עונה והמלצות. אמליץ לכם על ספקים שעובדים איתי (וכל אחד תותח בתחומו), הטבות במחירים שיפתיעו אתכם, תקבלו בונוסים שיוזילו לכם משמעותית את המחיר. אחריות למחיר הכי משתלם – מצאתם מחיר יותר טוב קבלו את הכסף בחזרה. וכמובן אני אנהל את הארוע שלכם ביום המיוחד, שתוכלו לקבל שקט להנות ממה שהשקעתם. הכל בתשלומים נוחים בפריסה נוחה.

מחכה לפגוש אתכם.

ביי אוהבת המון,הילה

ליצירת קשר לחצו כאן