חשיפה ראשונה: מיליונר ישראלי והספורטאי המעוטר בתולדות הארץ מחלקים מיליון וחצי שקל במלגות לימודים

אריק זאבי ועידן וולר החליטו להקים פס ייצור אנושי של 'יזמי אונליין'. אנשים רגילים לחלוטין, שרוצים לייצר אקסטרה 5,000 בחודש, מהצד. איך זה עובד ומה באמת מסתתר מאחורי ההבטחה השנויה במחלוקת? יצאנו לבדוק.

עידן וולר ואריק זאבי לקראת התחלת כנס משותף
עידן וולר ואריק זאבי לקראת התחלת כנס משותף (ממאגר אישי)

כבר שמענו בלי סוף על אנשים שמלמדים לייצר הכנסה באינטרנט אבל בחיים לא נתקלנו בשילוב כזה!

ישבנו לראיון עם צמד מפתיע שהחליט להעניק מלגות הצטרפות בשווי מיליון וחצי ש”ח להכשרה ליזמים מאפס… ל-5,000 ש”ח אקסטרה בחודש.

מצד אחד יושב לו אריק זאבי – המדליסט האולימפי המעוטר ביותר בתולדות מדינת ישראל.

ומהצד השני, עידן וולר, מיליונר צעיר שבנה את השם שלו בתעשיית האונליין מרקטינג בישראל, הבעלים של קוברה מרקטינג בע”מ ועוד חברות בת באסיה ובישראל.

זאבי ועידן הסכימו להתראיין לטענתם כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים להיחשף להזדמנות ולהכשרה שהם מציעים, ואנחנו? כאן כדי לבדוק.

טוב, ניגש ישר לעניין, מה הקשר ביניכם?

זאבי: הכל התחיל מההרצאה הראשונה שלי, חבר בשם צחי הזמין אותי להרצות לחברת הייטק, מעולם לא הרצתי בעבר אבל בתור אחד שהגיע מעולם הספורט, אני יודע שצריך ליזום את האתגרים בחיים שלי והלכתי על זה למרות הפחד שהיה לי.

את ההרצאה דיקלמתי, הייתי כמעט משותק ובסופה ברחתי אל מאחורי הקלעים..

בסוף ההרצאה ניגשו אליי כמה אנשים ואמרו לי שמה שסיפרתי על הפרפרים בבטן לפני תחרויות,

ככה בדיוק הם מרגישים לפני פגישות חשובות, ושהדרך שבה אני מתגבר עליהם מדהימה בעיניהם.

הבנתי שבסופו של יום, כולנו מתמודדים עם אותם הדברים פשוט בעוצמות שונות. והדרכים להתמודד? זהות לדרכים מעולם הספורט התחרותי. ככה הבנתי שעליתי על משהו.

בער בי להרצות שוב, למלא אולמות ולהתקדם בתחום הזה. זה דרש לדעת לשווק את עצמי, אבל עולם השיווק היה לי זר… אז חיפשתי מישהו שיראה לי את הדרך. ואז שמעתי על עידן וולר ועל התוצאות שלו, יצרתי איתו קשר והחיבור היה מיידי.

החלטנו שיהיה מעניין לעשות אירוע משותף שבו כל אחד נותן מהעולם שלו.

קראנו לו “החגורה השחורה בביזנס”. אירוע גדול בבית ציוני אמריקה אליו הגיעו 150 יזמים והאירוע היה סולד אאוט!

עידן וולר ואריק זאבי באירוע החגורה השחורה (ממאגר אישי)
עידן וולר ואריק זאבי באירוע החגורה השחורה (ממאגר אישי)

מה הכוונה שלך ב “חגורה שחורה”?

וולר: חגורה שחורה אומר להגיע לרמה הכי גבוהה בביזנס.

בסופו של דבר, יש 2 דברים חשובים ליזם כדי להצליח.

הראשון זה לדעת שאתה רץ לכיוון השלל כלומר לרוץ על משהו שיכול לעבוד ולא לבזבז את האנרגיה והזמן שלך ולהתייאש. והדבר השני זה גב של ‘חגורה שחורה’. ווינר אמיתי שכבר עשה את זה.

יש בביזנס הרבה מכשולים בדרך. ברור לכולם שהתעשרות מהירה זה שקר ואין דבר כזה הכנסה 100% פאסיבית.

היופי באונליין הוא שאתה לא צריך קשרים, מזל, אייקיו גבוה או כסף מהבית כדי להצליח…

אבל אתה כן חייב לפתח מיומנויות ב:

א. קופי – היכולת להפוך מילים לכסף

ב. מרקטינג – היכולת לתכנן, לבנות ולהחיות ׳מכונת מכירות׳ להמונים

ג. ביזנס – היכולת לתקן, לשדרג ולהשתיל ערוצי רווח חדשים.

כדי לקצר את הדרך ולחמוק מטעויות מוות מפגרות..הפתרון הוא ללמוד מחגורה שחורה שכבר עשה את זה וספג בשבילך את הצלקות בדרך.

זאבי: בדיוק כמו להצליח בעולם הספורט. חוץ מכשרון ומיומנות שאפשר לפתח, חובה שיהיה לך גם אופי.

כשרון לבד זה לא מספיק. החלק היותר חשוב זה האופי – היכולת להתמיד, להיות נחוש, להשקיע, להתאמץ, להתמודד עם כשלונות, רגעי משבר, ולא לתת לפחד לנהל אותך.

תספרו לי על מלגות המימון שהתחלתם לחלק…

וולר: החלטנו לשלב כוחות ובנינו יחד תוכנית חדשה בשם “הפריצה לאונליין” שהמטרה שלה היא

לפתח שריון מנטאלי מפלדה ולתת לך לידיים סיסטם מוכח ל-5,000 ש”ח נוספים בחודש. מן הסתם תוכנית כזאת לא זולה… אז החלטנו לחלק מלגות בשווי מיליון וחצי ש”ח כדי לאפשר למי שרציני באמת, לפרגן לעצמו ולהצטרף בקלות.

מיליון וחצי שקל? למה שתעשו את זה?

זאבי: אני זוכר שבתחילת הקריירה שלי בירכתי על כל טיפת עזרה שיכולתי לקבל. באירוע ‘החגורה השחורה’ שהעברנו בבית ציוני אמריקה ראיתי את התגובות של האנשים והתרגשתי. הסתכלתי להם בעיניים וראיתי את השינוי הפנימי שזה עשה להם.. מבחינתי, זה היה שווה הכל.

וולר: עד היום לקחתי תחת חסותי רק יזמים עם עסקים מבוססים כדי שאעזור להם לעלות לשלב הבא. לא היה לי באמת פתרון למתחילים בלי ביזנס.. מבחינתי, יש לי אינטרס מובהק להשקיע ביזמים עם האופי הנכון שהם בעצם דור העתיד, לעזור להם לסלול את הדרך שלהם מ-0 ל-5,000 ש”ח בחודש, ואז לעשות איתם משהו גדול יותר יחד במסגרת תוכניות הליווי שבניתי.

אז למה זה לא בחינם?

זאבי: כמו בספורט, משקיעים רק במי שראוי ויוכיח את עצמו.

וולר: עשינו ניסיון כזה. מי שקיבל בחינם… לא עשה עם זה כלום. בגלל זה מדובר בדמי רצינות בלבד כדי לסנן מראש את מי שלא ראוי לקבל את הידע והסיסטם הזה לידיים. אנחנו משקיעים רק במי שמספיק רציני ומוכן לעשות מה שצריך.

5,000 ש”ח בחודש… זה חצי מהשכר הממוצע בארץ. איך אתם מבטיחים את זה?

וולר: שמע, באונליין, 5,000 ש”ח זה לא סכום כזה גדול… התחלתי את הדרך שלי באונליין כסמנכ”ל שיווק בסטארט שהקמתי עם שותף. אחרי 6 חודשים,  נזרקתי משם בלי אחוזים, בלי מניות או פיצויים.. אבל בצדק. כי פישלתי בתפקיד שלי. היתה חסרה לי מיומנות כסף אחת קריטית שגורמת להכל לעבוד. היכולות להפוך מילים לכסף. קוראים לה ‘קופי חודר שריון’. אז מה עשיתי? הלכתי ללמוד מ’חגורה שחורה’. למדתי מהקופירייטרים הטובים בעולם. תרגמתי והתאמתי את השיטות שלהם לשוק המקומי כאן בארץ. חמוש ביכולת החדשה, יצאתי לדרך משלי. ותוך פחות משנה וחצי? הפכתי מבעל עסק כושל… לקופירייטר מס’ 1 בישראל.

בניתי מאחורי הקלעים את השקות הענק שעשו כאן בארץ 80 מיליון ש”ח בין-2014-2017. ככה שאקסטרה 5,000 ש”ח מהצד… זה לא סיפור כזה גדול.

היום לקחתי את הידע והנסיון שלי כמה צעדים קדימה. הקמתי את תוכנית הליווי מס’ 1 בארץ שלוקחת יזמים רגילים לחלוטין… לרווח של -100k בחודש. זה אומר 100,000 שקל… נכון להיום אנחנו על 90% הצלחה בתוכנית, אבל זה לא לכל אחד. רק לעסקים בשלב מתקדם יותר. בכל מקרה, ההתחלה? היא לשים יד על ערוץ רווח משלך לאקסטרה 5,000 שקל מהצד.

עידן וולר עם מצליחים מתוכנית ה- 100K
עידן וולר עם מצליחים מתוכנית ה- 100K (ממאגר אישי)

איך זה עובד?

וולר: הדבר הראשון הוא לרוץ על סיסטם מוכח. חוק ביזנס שמוביל אותי מהיום הראשון הוא תירוצים או תוצאות בגלל זה, אני שופט את עצמי לפי התוצאות של התלמידים. זאת הסיבה שאני לא רק מלמד אותם איך לעשות כסף… אלה מחשל איתם אופי מפלדה ומשמעת עצמית של ספורטאי אולימפי. בגלל זה חברתי לאריק זאבי. ‘חגורה שחורה’ ללא עוררין בתחום שלו. זה בדיוק מה שעשינו ב “פריצה לאונליין”. חיברנו סיסטם מוכח לעשיית כסף ישירות לסיסטם לבניית אופי של ווינרים.

כולם מוכרים היום קורסים להתעשרות מהבית. למה שזה יעבוד?

וולר: כשאתה רץ על סיסטם כסף שעובד, כל מה שנשאר לך לעשות זה רק לבנות אופי בסיסי שלא ייתן לך להתפזר, לוותר, ויכריח אותך להמשיך לתקוף גם בימים השחורים. שלא יחיו בסרט שזה קל… התחרות באונליין רק עולה ויש 2 דברים קריטיים שחובה לדעת. הראשון זה להכנס בזמן- שזה עכשיו. לפני שלא יהיה מקום לשחקנים חדשים. והשני זה לדעת מה לעשות כדי להתגבר על התחרות. אסור לך להיות בינוני כמו כולם, שרלטן או לנחש מה יעבוד.

ואיך בדיוק אתם יכולים להתחייב לאנשים שהם יעשו כסף?

דבר ראשון אנחנו מביאים אנשים לאיזור פריצה שלהם. כשאתה עושה משהו שאתה אוהב, טוב בו ויש בו כסף, הרבה יותר קל להתמיד ולראות מזה כסף. כל מה שנותר לעשות זה רק לרוץ על הסיסטם שעובד.

ויותר מזה… אנחנו נותנים גב ולא מאפשרים לאף אחד ליפול בין הכסאות. כל מי שמצטרף מוגן באחריות הכבוד שלי ושל אריק זאבי. אנחנו נותנים גב בתוכנית למשך שנה שלמה. ככה שהאחריות מאפשרת למי שרוצה לקפוץ פנימה, להצטרף בראש שקט. אם זה עבד, הם עושים כסף, ואם לא, הם מוגנים.

השקעתם מיליון וחצי שקל במלגות. איך מקבלים אחת?

הפרטים על המלגה נמצאים בדף המלא של התוכנית. היום אנחנו מחלקים אותה עם מפת דרכים לפריצה באונליין. היא מראה לך בדיוק איפה אתה נמצא היום, איזה חגורה אתה, ומה הפעולות שיביאו אותך לשלב הבא כדי לעשות מקסימום כסף. ככה שגם אם אתה מתחיל גמור וגם אם אתה שקוע בבוץ בביזנס… תמצא שם את התשובה.

אני אשלח לך לינק לקוראים שיוכלו לקבל בחינם את מפת הדרכים, ואת הפרטים על מלגת ההצטרפות.

הפריצה לאונליין – לחץ כאן לקבלת מפת הדרכים ומלגת ההצטרפות שלך


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.