חשיפה ראשונה: עיצוב מסיבה שנראית מיליון דולר ב-100 שקלים. הכירו את האמא שמלמדת להפיק מסיבות חלומיות בשעתיים השקעה

הדס רדנסקי, מעצבת אירועי קונספט מוערכת בארץ ומייסדת אתר 'הדס רעיונות למסיבות', פיתחה שיטה המאפשרת לכל אמא לעצב ולהדפיס בקלות מוצרי מסיבה ומדבקות לפי כל קונספט ומבלי לבזבז דקה אחת בהתרוצצות מחוץ לבית. לטענתה חוש יצירתי בכלל לא נדרש, רק רצון לקחת שליטה מלאה על המסיבות שלך בתקציב הנוח שלך, לכל המועדים השמחים שחוזרים על עצמם בכל שנה מחדש.

הדס רדנסקי בעיצוב מקורי של כיפה אדומה
הדס רדנסקי בעיצוב מקורי של כיפה אדומה "לעצב לפי הרעיונות, התקציב והצרכים המדויקים שלכם" (ממאגר אישי)

זו כבר עובדה. החלום ליום הולדת מעוצב ומושלם פוקד אותנו בכל שנה ואפילו כמה פעמים בשנה וכולנו רוצים מקטנים ועד גדולים, מסיבה שהיא חוויה לעיניים לרגש, לטעם ולזיכרון המיוחד שנשאר לנו בלב ובאלבום התמונות שנים קדימה.


אבל אם עד היום חשבתי שבכדי להפיק אירוע מהחלומות אני צריכה לתכנן חצי שנה מראש, לקחת משכנתא, להזמין מוצרים בעיצוב אישי, לקנות כלי הגשה תואמי צבע, להתרוצץ, להכין, לקשט ולהגיע מותשת ליום המסיבה וכל זה רק לילד אחד מתוך שלושה….רצה הגורל או עורך העיתון במקרה שלי והנחית עלי כתבה על מישהי שפיתחה שיטה המאפשרת לכל אחת לעצב ולהפיק מוצרים ומדבקות בשלל צורות ועיצובים לכל מסיבה בפחות מ 100 שקלים ומבלי לצאת מהבית. סקפטית עד מעל הראש ומלאה בשאלות יצאתי לפגוש אותה.

הדס רעיונות למסיבות בעיצוב יום הולדת 38 גברי במיוחד ומשולב הומור בשוקולדים דמויי סיגר
הדס רעיונות למסיבות בעיצוב יום הולדת 38 גברי במיוחד ומשולב הומור בשוקולדים דמויי סיגר (ממאגר אישי)

אולי יעניין אותך גם:

אני מסתכלת על התמונות שלך וזה נראה לי שצריך להיות מאוד יצירתית או להבין דבר או שניים בעיצוב, לא?

לא. את לא צריכה להגיע אליי עם רקע קודם בעיצוב או בגרפיקה. אהבה ליצירה זה תמיד טוב אך אין זה תנאי הכרחי. את השיטה שלי כבר למדו מאות רבות של נשים ואפילו סבתות, ביניהן כאלה שהתריעו מראש שהן לא יצירתיות וזה פשוט מדהים לראות בכל פעם מחדש אילו מוצרים ומסיבות הן מעצבות.

הן נפתחו לעולם של עיצוב שכמה שהוא מעשיר את הנפש ככה הוא גם שימושי.
אני לגמרי קוראת לזה יצירה שימושית, כי היא משרתת אותנו כאימהות מבלי שנשים לב, לפחות פעם בחודש ובדרך כלל הרבה יותר מזה.

מה זאת אומרת פעם בחודש, למיטב הבנתי יום הולדת יש רק פעם בשנה…..

זה בדיוק הקטע. שכבר לא מדובר רק בימי הולדת אלא על כל ה”בין לבין” שקיימים לנו לאורך השנה.

אני מדברת על מארזים לאמא ואבא של שבת, על “כוכב השבוע”, על מארזים ומדבקות לחגים ומועדים של הגן ובית הספר, על מדבקות שהילד צריך לאיזושהי פעילות חברתית, על מוצרים מעוצבים לבית מארח ואפילו מתנות הערכה מיוחדות שאת רוצה להעניק לאנשי החינוך של הילדים שלך או לקולגה בעבודה.

מבלי לשים לב אנחנו נדרשות לספק את הסחורה הזו בכל שנה מחדש וצריך להודות, כשיש לך ילדים, יש לך לפחות 18 שנה שאת בתוך ימי הולדת, מועדים מיוחדים של מערכות החינוך, אירועים משמעותיים כמו בר מצווה ובת מצווש וגם ה- sweet16 שתופס תאוצה עכשיו בארץ.

זה הפך להיות חלק בלתי נפרד מההווי של לגדל ילדים בימינו.

מימין: מארזי אבא של שבת שעיצבה בוגרת הקורס קארין חוג'ה לבן שלה. משמאל: המדבקות של יעלי שהודפסו בבית לקראת הבחירות למועצת התלמידים בבית הספר
מימין: מארזי אבא של שבת שעיצבה בוגרת הקורס קארין חוג’ה לבן שלה. משמאל: המדבקות של יעלי שהודפסו בבית לקראת הבחירות למועצת התלמידים בבית הספר (ממאגר אישי)

יש שמועה שתלמידות שעברו דרכך מייצרות תוצאות שלא היו מביישות אף מעצבת מקצועית…

נכון זה אבסורד, אבל בתחום העיצוב לאירועים והפקת מוצרים, התלמידות שלי מגיעות למיומנויות שחסרות היום להרבה מאוד גרפיקאיות מקצועיות.

אם תיכנסי לעמוד הפייסבוק שלי ותקראי תגובות לפוסטים -תראי כמה כותבות לי “אני גרפיקאית והצלחת לחדש אפילו לי”…”אני גרפיקאית ולא מבינה איך אפשר להכין את המוצר הזה מהבית”….

האבסורד הוא שאמא שעוברת את הקורס שלי מקבלת ידע ויכולות שאין אפילו לגרפיקאית שסיימה שלוש שנות לימוד בעשרות אלפי שקלים!

אבל הדס, אני חייבת לשאול אותך- את לא חושבת שבאיזשהו מקום קצת הגזמנו עם הפקות יום ההולדת? למה לא להישאר עם ימי ההולדת של פעם?

הילדים שלנו לא מכירים את ימי ההולדת של פעם וזה ממש לא מעניין אותם כמו שאותך לא מעניינת טלוויזיית קופסא שמשדרת ארבעה ערוצים בשחור לבן ואני מניחה שאת גם לא מתגעגעת במיוחד לטלפון חוגה של פעם…

אז למה שנצפה מהילדים שלנו לרצות ימי הולדת של פעם?

אנחנו חיים כאן ועכשיו ומתקדמים לעבר הדבר הבא כל הזמן.

גם אנחנו כמבוגרים מיישרים קו עם החידושים ומחליפים את הטלפונים למילה האחרונה שיצאה לשוק, מחליפים ביגוד לפי צו האופנה ואפילו הקפה שלנו לא מפסיק להשתכלל והילדים רואים את זה עלינו, אז למה שנדרוש מהם לקיים משהו שאינו תואם את תקופתם?

זה צריך להיות ברור ומובן שגם ימי ההולדת זזים בזמן יחד אתנו ועם עולמות התוכן החדשים של הילדים וזה נורמאלי לחלוטין על אחת כמה וכמה כאשר בזמננו יש לנו את הכלים הנוחים לשדרג כל מסיבה ולהפוך אותה לבלתי נשכחת בהשקעה כספית קטנה מאוד ומבלי להשתגע יותר מדי בהכנות.

מיטל כהן בעיצוב שהכינה במהלך הקורס ליום ההולדת של הבן שלה
מיטל כהן בעיצוב שהכינה במהלך הקורס ליום ההולדת של הבן שלה (ממאגר אישי)

תוך כדי שהדס עונה לי אני ממשיכה לגלול את עמוד הפייסבוק שלה, “הדס רעיונות למסיבות” ואכן קשה להתווכח עם התוצרים והתגובות שאני רואה שם. מודה שהרמתי אליה את המבט בשתיקה ולקחתי עוד לגימה מהקפה….ואז הייתי חייבת לשאול את ה-שאלה….

הדס, כשאת מדברת על מינימום השקעה כספית- מה הכוונה? על אילו סכומים אנחנו מדברות?

החיסכון המשמעותי מגיע בשני היבטים.

האחד הוא בזמן, כי אני לא צריכה לצאת עם הרכב ולהסתובב עד שעות החשיכה בין חנויות
כדי לחפש איפה יש את הקונספט המדויק למסיבה שלנו.

אני גם לא צריכה לעשות הזמנה מיוחדת של מוצרים מעוצבים ומדבקות בתפירה אישית ולהתפלל שיגיעו בזמן וגם לא צריכה לקנות כל מיני כלים כי המוצרים שאני מכינה לשולחנות שלי מהווים חלופה מהממת לכלי הגשה….ואגב אין לתאר כמה זה נוח בסיום המסיבה לזרוק הכל במקום לצבור ערמות של כלים בכיור.

מה שתיארת זה בעצם חיסכון במה שאת לא צריכה לרכוש וחיסכון של זמן במובן מסוים- אבל מה כן תהיה העלות שלי בעיצוב עצמאי?

יפה, אז הגענו להיבט החסכוני השני והמשמעותי ביותר. אם ניקח את אותו שולחן של כיפה אדומה לצורך הדגמה אז כל המוצרים המעוצבים שנמצאים עליו הסתכמו סך הכל ב- 41 שקלים.

כשאת אומרת מוצרים מעוצבים את מתכוונת לכל העטיפות, המדבקות… וגם הקופסאות של החטיפים?

אכן כן. כל פריט בעיצוב כיפה אדומה נכנס לתוך הסכום הזה, המדבקות, השילוט, הדמויות, הקופסאות- הכל.

וואו.

עכשיו תראי, צריך לקחת בחשבון שכמויות זה נתון משתנה ממסיבה למסיבה, אבל הדוגמא הזו בהחלט נותנת לך מושג מה יכול להיות טווח העלויות למסיבות שלך בין אם מדובר במסיבת יום הולדת או בהפקת בת מצווש

ויודעת מה, גם אם נלך על הגבול העליון של הסכומים ונגיד שעלות מוצרים ממותגים למסיבה גדולה בהכנה עצמאית יעלו לך 70 או 100 שח….אז עדיין, האם כשאת קונה קישוטים, קופסאות חטיפים ומדבקות למסיבה בחנות את עוצרת
ב 70 שקלים? אני בספק.

הדס בשולחן יום הולדת לבתה, בהכנה מהירה ובמינימום זמן בין ראש השנה ליום כיפור
הדס בשולחן יום הולדת לבתה, בהכנה מהירה ובמינימום זמן בין ראש השנה ליום כיפור (ממאגר אישי)

הדס, מה אגיד לך, אני בהחלט זוכרת שולחנות יום הולדת שטרחתי עליהם לילדים שלי, שעלו כמה מאות ונראו פחות טוב מהתמונות שלך…..מודה.

ותוסיפי לכדאיות הכלכלית את היתרון של להיות בשליטה מלאה על העיצוב בדיוק כמו שאת או הילדים שלך רוצים.

להיות מפוקסת על הכמויות של המוצרים שאת מפיקה, להתארגן על כל המוצרים והמדבקות בזמינות של מעכשיו לעכשיו אצלך בבית

והכי חשוב, שהחיסכון הכספי שתשיגי בהכנה עצמאית של המוצרים ישאירו לך עוד הרבה תקציב פנוי שתוכלי להשקיע בכיבוד שהוא באמת איכותי, אכיל וטעים ואם תרצי תוכלי גם לפנק במארזי הפתעה שווים לכל אורח ועוד להישאר עם עודף ליום ההולדת של הילד הבא.

אורי אלבז ליאון, בוגרת הקורס של הדס בעיצוב בר מצווה מרהיב שכולל שולחן ומתנות לאורחים בתפירה אישית
אורי אלבז ליאון, בוגרת הקורס של הדס בעיצוב בר מצווה מרהיב שכולל שולחן ומתנות לאורחים בתפירה אישית (ממאגר אישי)

אני מבינה שאת מלמדת לעצב רק לאירועים או שאפשר להכין עוד דברים?

בקורס אני לפני הכל מלמדת שיטת עבודה לעיצוב והפקת מוצרים. ברגע שהבנת את השיטה את יכולה להגדיל ראש ולהכין עוד הרבה דברים לפי הרעיונות שלך.

בחרתי ללמד את השיטה באמצעות עיצוב מוצרים לאירועים וחגים כי אלו המועדים הכי פופולריים שפוקדים אותנו בכל שנה מחדש ואפילו כמה פעמים בשנה.

עם זאת, אני בהחלט יכולה לספר לך על אימהות שעברו את הקורס בשביל ימי ההולדת של הילדים שלהן, אבל בתוך הקורס הן החלו לעצב גם את החומר השיווקי או המדבקות הממותגות של העסק שלהן- פריטים שהן היו רגילות להזמין באלפי שקלים לפני כן.

כנ”ל לגבי מנהלות גן וצהרונים, את לא מתארת לעצמך איזה חיסכון משמעותי הן מגלות בתקציב השנתי כשהן יודעות להכין את כל המארזים והמדבקות לכל מועדי השנה בעצמן.

עדי יוליס, בוגרת הקורס של הדס, עם מארזים אישיים ומיוחדים שעיצבה בעצמה לראש השנה
עדי יוליס, בוגרת הקורס של הדס, עם מארזים אישיים ומיוחדים שעיצבה בעצמה לראש השנה (ממאגר אישי)

איזה טיפ היית נותנת למי שרוצה לעצב מסיבת נושא בפעם הראשונה?

לבחור נושא למסיבה ולאגד את כל העיצוב, הכיבוד והאווירה סביבו כאשר הדרך המוצלחת ביותר לעשות את זה היא בשמירה על אחידות גם בעיצוב וגם בצבעוניות שחוזרים על עצמם במדויק ובאותו מינון קבוע.

זה מה שיוצר לנו מסיבה הרמונית ונעימה לעין, כזו שאי אפשר להפסיק להסתכל.

עד כמה שהטיפ הזה אולי נשמע בנאלי, זה הדבר שרובנו חוטאות בו, גם המיומנות שבינינו וכך יוצא הרבה פעמים, שלמרות שהשקעת הרבה מאוד בקנייה של כל הפריטים והרבה זמן ואנרגיה בהכנות, קיבלת בסופו של דבר מסיבה מאוד מקושקשת, מבולגנת ומשעממת.   

הדס, קודם כל תודה, בהחלט חשפת כאן נקודת מבט אחרת לעוד אפשרות שלא העליתי על דעתי שקיימת. יש לי הרגשה שהדבר הזה, עד כמה שהוא חדשני לנו עכשיו, הולך להיות סוג של “מאסט” בכל בית ואם היה לנו עוד זמן הייתי שמחה להעביר לקוראות שלנו עוד כמה טיפים ממך.

תודה גם לך….ויודעת מה, בעבור כל אותן קוראות שרוצות לעצב את המסיבות שלהן בעצמן, אשמח לתת לך קישור שבצד השני שלו נמצא מדריך מאוד מושקע שכתבתי לעיצוב מסיבות נושא, כולל תמונות וסקיצות שממחישות עיצוב שולחנות, תחשיבי כיבוד ועוד.

אמנם המדריך עתיד להתפרסם בתשלום בקרוב, אבל עד אז את מוזמנת לחלוק אותו עם הקוראות ללא כל עלות.

וואו, תודה וברור שנשמח להעניק מתנה כזו לקהל הקוראות שלנו

הנה הקישור שהדס נתנה לי להורדה חינמית של המדריך הכתוב שלה- בלחיצה כאן.