חשיפה ראשונה: ״אל תקראי לנו קוסמים״ – שני היזמים שהקימו אימפריית נדל״ן בארצות הברית

בגיל 29 רן הראל ומתן פרטמן חולשים על אימפריה עסקית מרשימה. החל מחברה שקונה, משפצת ומנהלת מאות נכסים בבאר שבע, דרך השקעה בנכסים מניבים בפרויקטים יזמיים רבי משקיעים בארצות הברית ואפילו בזנזיבר. הם מסמנים עכשיו את המטרה הבאה: הנגשת מגע הזהב שלהם לקהל המשקיעים הרחב. כיצד הם מתכוונים לעשות זאת? הייתי חייבת לברר.

אימפריה נדל״נית לפני גיל 30 צילום: סיון פרג'

עידית שני

דרך קירות המשרד המעוצב של מתן ורן, ניתן לראות את הנוף האורבני של תל אביב ורמת גן. המראה המרשים ומעורר ההשראה, של ערים משגשגות שעד לפני מספר עשורים לא היו קיימות כלל וכלל, מקביל בעיניי לצמד היזמים מתן ורן. השניים הקימו במו ידיהם אימפריה נדל”נית משגשגת, הם מנהלים בהצלחה השקעות בהיקף עצום, וכל זאת לפני גיל שלושים.

הפגישה נערכה אחרי חודשיים מתישים של ניסיונות לתיאום. בין טיסה לניו יורק, שיקגו, יוסטון או זנזיבר. אם חשבתי שהשניים נחים רגע ונהנים או מבלים את הקיץ בים – נוכחתי לדעת שהשניים לא עוצרים לרגע וכבר מתכננים את השלבים הבאים.

איך כל זה התחיל?

מתן: הכרנו בטיול אחרי צבא בדרום אמריקה. אני הייתי לוחם בשייטת ורן שירת כקצין ביחידת מודיעין מסווגת. אני זוכר שבאחד מטיולי השטח שעשינו, שוחחנו על כך שהמסלול של צבא-לימודים-שעבוד לעבודה ואז פנסיה, אינו הכיוון אליו אנחנו שואפים. רצינו מציאות שתאפשר לנו עצמאות. וכן, רצינו גם להצליח לחיות ברווחה כלכלית ולא להיות תלויים בעבודה לשם כך.

לפני שסיימנו את הטיול, רשמתי על גבי פתק (שעד היום נמצא אצלי בארנק), איפה אני רוצה להיות בעוד 5 שנים, וזה מה שכתבתי:

״אני בעלים של 100 דירות ואני יזם נדלן לרכוש 5 דירות ב – 5 שנים״, הפתק המקורי של מתן

המטרה, שאז נראתה לי כמעט דמיונית, הושגה יחסית מהר. רן ואני התחלנו לרכוש בתים ודירות, לשפץ ולמכור ברווח, בבאר שבע. תחילה לנו – ומאז למאות משקיעים בבאר שבע.

המשך הדרך הייתה ברורה והתפתחנו לשווקים נוספים.

איך הגיעו אליכם כל-כך הרבה משקיעים ללא פרסום? אתם רואים את הנולד?

אנחנו לא מאמינים בהגדרות כאלו. שנינו, יחד עם הצוות שבנינו, מאוד שקולים, לוגיים, וזהירים. אנחנו מאמינים בשיטות מסודרות ומובנות, בעבודה רצינית ומחושבת. אחת המטרות שלנו היא לקחת את המשקיע הישראלי ולהציג לו את השיטה האמריקאית שמאפשרת לו להרוויח יפה בכל חודש או רבעון.

אין קסמים בתחום הזה צילום: סיון פרג’

ובכל זאת, רבים בישראל, מוסדות מכובדים ואפילו כמה מעשירי הארץ, מתייחסים אליכם כגורואים עם שיטה מנצחת…

אין לנו סודות ואין כאן קסמים. אנחנו עובדים לפי עקרונות של השוק האמריקאי, לא קופצים גבוה מדי ועושים חקר שוק מקיף ומדויק לפני שאנחנו מאשרים להתקדם עם עסקה. יצרנו מודל השקעות שיטתי ומובנה שמאפשר לנו לזהות שווקים עולים ולמקסם בהם את הרווח, תוך גידור כל הסיכונים האפשריים שבעסקה. היום, אנחנו לא זולגים מעקרונות ההשקעה שבנינו.

אז למה לא כולם מקבלים את התוצאות/התשואות שלכם, שלפי מה שראיתי, הן הרבה מעל הממוצע?

מתן מסביר: ״תראי, אני פוגש כל הזמן אנשים שאומרים ״רציתי לקנות ולהשקיע ב- X לפני שנתיים… אם הייתי עושה את זה, היום היה לי Y ״. הרבה מהחבר׳ה שנמצאים במצב הזה יודעים בדיוק את מה שאני יודע, והם חכמים לפחות כמונו, אבל יש הבדל אחד גדול בין אלה שעושים ורואים תוצאות, לבין אלה שיושבים על הגדר ומחמיצים הזדמנויות כל פעם מחדש.

אנחנו לא מאמינים בלשבת ולקטר על המצב, על הממשלה ועל הקשיים – אנחנו מאמינים בביצוע פעולות ומעשים שיובילו אותנו למקום בו אנחנו רוצים להיות.

זו בדיוק הסיבה שאנחנו משתפים את הידע והכלים שצברנו, בכנסים המקצועיים שאנחנו עורכים מדי חודש.

אנחנו נותנים למשקיעים את הביטחון לקום ולבצע, בצורה אחראית.

וזה מה שאנחנו עושים בימים אלו: מנגישים את תחום ההשקעות בארה”ב לאזרח הישראלי החושק בהשקעה עם הכנסה שוטפת וקבועה״.

תן לי דוגמא, איך אתם עושים את זה?

באמצעות המודל שפיתחנו, אנחנו מראים איך ניתן לאתר הזדמנויות השקעה בארה”ב, לבצע חקר שוק מקיף לאזור גיאוגרפי בו ממוקמים הנכסים, לקנות במחיר טוב ואז להשביח את ערכו וליהנות גם מהכנסה שוטפת וקבועה וגם מרווח הוני במכירה.

כמו שאמרנו, אנחנו לא מאמינים בקסמים אלא בשיטות שעובדות. האני מאמין שלנו הוא: ההבדל בין אלה שמצליחים, לאלה שלא, הוא שיטה שמעניקה את הביטחון העצמי לפעול. בגלל זה אנחנו מרגישים בנוח לשתף את המשקיעים שלנו בכל הסודות הכי כמוסים – ההצלחה שלהם היא ההצלחה שלנו.

ולמה כדאי להם להצטרף להשקיע אתכם?

כי מעבר למגוון ההזדמנויות הנדלנ״יות שהשוק האמריקאי העצום טומן בחובו, המגוון האנושי שלנו והרקורד שצברנו מאפשר להם להנות ממגוון עצום של פרויקטים שמתאימים לכל סכום כסף ולכל גיל. אנחנו רוצים לאפשר לעוד משקיעים, קטנים כגדולים, להכיר את ההזדמנות האדירה הזו להשקיע את כספם היכן שהם יכולים לקבל תשואה משמעותית לצד בטחון גבוה בעסקה.

״ברחבי ארצות הברית יש עשרות אלפי אפשרויות״

מה התוכניות שלכם לעתיד?

הם מחליפים מבטים ביניהם ורן משתף אותי: “קיימות השקעות חדשות שמאוד מרגשות אותנו. בחודשים האחרונים רכשנו מספר קרקעות בערים גדולות – יוסטון, שיקגו, ניו יורק. אנחנו מתקדמים שם בפרויקטים יזמיים הכוללים בניה ומכירה לקהל האמריקאי. כמו כן, אנחנו מתקדמים עם רכישות מתחמי דיור מסוג שלMulti Family  בשיקגו התוססת בשותפות עם בנקים אמריקאים ומשקיעים ישראלים.

אנחנו תמיד מחפשים את הדבר הבא ומצאנו הזדמנות השקעה ייחודית ורווחית בהקמת מלון בוטיק בזנזיבר.

הפרויקטים והמיזמים מאוד מרתקים, והפוקוס המרכזי שלנו הוא להרחיב את המאגר האנושי שלנו – היינו רוצים לראות יותר חבר׳ה צעירים שלא מצליחים לקנות נדל”ן בארץ ויש בידם סכום השקעה קטן יחסית שיכול להתחיל לעבוד עבורם. אנשים שעתיד המשפחה חשוב להם ורוצים להגיע למצב שבו הם מקבלים הכנסה שוטפת מידי חודש משכירות בלי קשר למשכורת שלהם – בדיוק כפי שמתן ואני התחלנו”.

תגידו לי, איך הקוראים שלנו יכולים להצטרף להשקעות האלו?

הסרטונים שהכנו נותנים לך הצצה חד פעמית לרואה איך אנחנו עובדים. איך אנחנו מחפשים השקעות, מה הפרמטרים שמכוונים אותנו בקבלת ההחלטה איפה להשקיע את הכסף הפרטי שלנו ואת הכספים של המשקיעים שלנו.

החל מעקרונות לפיהם ענקית המזון מקדונלד’ס בוחרים מרכזי קניות למסעדות שלהם, דרך תכנוני מס חוקיים, עד חשיפה של עסקאות נדל”ן שפתוחות למקורבים בלבד, ומציאת פתרונות מימון שמקטינות את ההון העצמי הנדרש להשקעה.

עכשיו, אם הקוראים הסקרנים שלך הגיעו עד כאן כנראה שבוערת בהם האש לקחת צעד ולעשות שינוי. אנחנו מציעים להם פגישת היכרות חינם ללא כל התחייבות מצדם.

מצדנו – אנחנו מתחייבים לחשוף אותם להשקעות הרווחיות בשוק האמריקאי ולהראות להם איך לצאת לדרך חדשה.

לחץ על הלינק ותשאיר פרטים, אנחנו נחזור אליך תוך 24 שעות.>>>