חשיפה: שני עורכי דין גילו (בטעות) תחום מבוקש שיכול לייצר הכנסה נוספת של 100,000 ש”ח בשנה

בעוד שרוב עורכי הדין נאלצים להילחם על כל לקוח, שני עורכי דין הצליחו להשתלט על נישה משתלמת שהתחרות בה מועטה, ותוך זמן קצר הפכו למומחים מובילים בתחומם. עכשיו הם החליטו שהגיע הזמן ללמד עורכי דין נוספים איך עושים את זה

התחום ששינה לנו את החיים. עורכי הדין יוסף זינגר ומוטי אורנג' (צילום: אלעד וגמן)
התחום ששינה לנו את החיים. עורכי הדין יוסף זינגר ומוטי אורנג' (צילום: אלעד וגמן)

אולי יעניין אותך גם:

1. עורכי דין? תחום הזהב הזה יבטיח לכם קליינטים בכל מצב של המשק

2. המסלול הנסתר להגדלת ההכנסות שרוב עורכי הדין לא מכירים

3. “מי בכלל חשב שאפשר לסיים עבודה על תיק תוך 3 שעות?”

הופתעתי, אבל כבר בשיחה קצרה גיליתי מאחורי הז’קט והעניבה שני עורכי דין שעדיין מתלהבים מכל הופעה בבית המשפט, עוזרים ללקוחותיהם עם ניצוץ בעיניים ומוצאים סיפוק אמיתי בעשייה שלהם. אחרי שכתבו יחד שני ספרים וייצגו לקוחות מרוצים רבים, יוסף זינגר ומוטי אורנג’, עורכי הדין מהמובילים בתחום דיני התעבורה, משיקים עכשיו במקביל לקריירה המצליחה גם תוכנית הכשרה ייחודית לעורכי דין. אבל זה לא תמיד היה כך. למעשה, תחילת דרכם של זינגר ואורנג’ היתה הרבה פחות זוהרת… עד שגילו את הנישה הרווחית והכמעט לא מוכרת של עולם התעבורה.

| לא רציתי יותר להיות עורך דין |

עו”ד אורנג’, אשר מגיע מהעולם החרדי ומישיבת מיר, עשה את ההתמחות שלו בכלל בתחום ההוצאה לפועל, תוך כדי שמימן את לימודיו בעבודה כנהג אמבולנס.

מוטי, הבנתי שכמעט ויתרת על החלום להיות עורך דין?

“ההתמחות הייתה תקופה קשה ביותר עבורי. כחלק מתפקידי הייתי צריך להתלוות למעקל וממש היינו צריכים להוציא לאנשים רכוש מהבית. לא יכולתי לעמוד בזה נפשית. אחרי כשנה בתחום הזה החלטתי שאני עוזב (למרות שאהבתי מאוד את הבוס והעובדים!). אבל לא רק את ההוצאה לפועל, אלא בכלל את המקצוע. לא רציתי להיות יותר עורך דין. העדפתי לחזור לעבוד כנהג אמבולנס”.

ומה גרם לשינוי?

“רגע לפני שנטשתי את המקצוע לחלוטין, אחי ביקש ממני יום אחד שאחליף אותו בתיק בתחום התעבורה. הוא לימד אותי את הבסיס ושלח אותי להגן על הלקוח בבית המשפט. שם חוויתי הישג מדהים. הלקוח יצא ללא פסילה! זה הישג מרשים גם לעו”ד עם ותק, ועל אחת כמה וכמה לעו”ד צעיר. עד היום זה מרשים אותי” הוא צוחק.

“פתאום נפתח לי עולם חדש בתחום עריכת הדין. גיליתי שיש מקום שבו אני יכול ממש לעזור לאנשים, להשתמש ביכולות שלי בשביל להגן עליהם ואפילו לפעמים להציל את הפרנסה שלהם. בנוסף אני מאוד אוהב את המפגש עם הלקוחות ואת הייצוג בבית המשפט. אני לא איש של משרד ובשבילי להגיע לבית המשפט זה בילוי של ממש. כל כך נהניתי מהעשייה בתחום שהחלטתי לעשות כל השתלמות שאפשר בנושא בשביל להפוך למומחה”.

השינוי התרחש רגע לפני שנטשתי את המקצוע. עו"ד מוטי אורנג' (צילום: אלעד וגמן)
השינוי התרחש רגע לפני שנטשתי את המקצוע. עו”ד מוטי אורנג’ (צילום: אלעד וגמן)

| העומס והלחץ התישו אותי |

עו”ד יוסף זינגר, אשר התמחה בתחילת הקריירה שלו כעו”ד בתחום העסקי, מספר סיפור קצת שונה:  “עבדתי עם חברות גדולות ומפורסמות ולמען האמת די נהניתי מהתחום. הבעיה הייתה שזה דרש ממני לעבוד שעות ארוכות כמעט כל יום. לא היו לי חיים באותה תקופה. העומס והלחץ שהגיעו יחד עם העבודה בתחום העסקי היו כבדים ביותר וממש התישו אותי. כתוצאה מכך איבדתי קשר עם חברים ולא היה לי כמעט זמן לעצמי. ידעתי שלא אוכל להמשיך להתנהל כך לאורך זמן”.

אז מתי הגיעה התפנית?

“יום אחד פנה אליי לקוח וביקש שאעזור לו באופן דחוף עם בעיה דווקא בתחום של דיני התעבורה. כך התחלתי מסע של התמחות בתחום. עברתי השתלמות אחר השתלמות וראיתי שאני מצליח לעשות חיל. בנוסף גיליתי להפתעתי הרבה שהחיים שלי הפכו להרבה יותר רגועים. אמנם כל תיק מגיע עם הרבה אחריות, אבל משך הטיפול בתיק הוא הרבה יותר מהיר. היומן שלי מלא אך יחד עם זאת גם יש לי זמן לנשום. אני יותר שמח, ופשוט כיף לי להגיע לבית משפט לתעבורה”.

עו"ד יוסף זינגר בהרצאה לעורכי דין: רק 3 שעות עבודה בתיק והמון לקוחות שצריכים ייצוג (צילום: אלעד וגמן)
עו”ד יוסף זינגר בהרצאה לעורכי דין: רק 3 שעות עבודה בתיק והמון לקוחות שצריכים ייצוג (צילום: אלעד וגמן)

איך עלה אצלכם הרעיון ליצור קורס לדיני תעבורה?

“הכרנו אחד את השני במסדרונות בית המשפט. אחרי שקצת שוחחנו, הבנו שלמעשה תחום דיני התעבורה שינה לשנינו את החיים בצורה משמעותית. התחלנו לדבר על כך שזה יכול לעזור לעוד הרבה עורכי דין נוספים שמרגישים תקועים בקריירה או בעסק שלהם. תחשבי על זה – עו”ד שלוקח רק 3 לקוחות בחודש בדיני תעבורה, יכול להוסיף להכנסה השנתית שלו עוד 100,000 ש”ח! שנינו כל כך התלהבנו מהרעיון הזה שהתחלנו להיפגש מדי יום ולבנות תוכנית הכשרה לעורכי דין שרוצים להיכנס לתחום”. 

יש מספיק השתלמויות וקורסים בנושא התעבורה. למה צריך עוד קורס?

“כדי להגיע לאן שהגענו, אנחנו עצמנו נאלצנו לנסוע בכל רחבי הארץ ולהשקיע הרבה מאוד ימים ושעות בהשתלמויות בדיני תעבורה. התוכנית שלנו מאפשרת כבר בתוך שבוע לעבוד בתחום, להתחיל לייצג לקוחות ולייצר הכנסה נוספת. עבדנו קשה בשביל לסכם את אינספור השעות שאנחנו השקענו בהשתלמויות שונות בכל הארץ לתוך תכנית קצרה ומרוכזת שתתאים גם לעורכי דין עם לו”ז עמוס וצפוף. בנינו אותה בדגש על פרקטיקה מזוקקת – רק חומרים שנדרשים בשביל להתחיל לעבוד עם לקוחות, בלי תיאוריות ודיונים טרחניים. בנוסף אנחנו והצוות שלנו (כולל 2 תובעים בדימוס, עו”ד תעבורה ועוד) מלווים בקבוצת ווצאפ סגורה כל משתתף עד להצלחה”.

מדוע תחום דיני התעבורה כל כך אטרקטיבי לעומת תחומים אחרים?

“אנחנו יודעים מניסיון אישי, כי רוב התחומים בעולם עריכת הדין הם מאוד תחרותיים ודורשים השקעה של שעות ארוכות. גילינו מתוך הניסיון האישי שלנו שתחום דיני התעבורה הוא שונה. מאז שנכנסנו לתחום העומס בחיינו ירד וברוך השם לא חסרה לנו פרנסה. בנוסף יש כאן פוטנציאל מאוד גבוה. נכון לעכשיו יש מעט עורכי דין שמתמחים בדיני תעבורה ולעומת זאת יש הרבה מאוד נהגים שמבקשים לערער ולהישפט על דוחות תעבורה שקיבלו”.

להתחיל לייצג תוך שבוע. עורכי הדין יוסף זינגר ומוטי אורנג' (צילום: אלעד וגמן)
להתחיל לייצג תוך שבוע. עורכי הדין יוסף זינגר ומוטי אורנג’ (צילום: אלעד וגמן)

למי המסלול מתאים?

“תכנית ההכשרה יכולה להתאים לעורכי דין עצמאיים שרוצים לגלות איך לייצר הכנסה נוספת בעסק, או לחילופין שכירים שרוצים יותר יציבות בקריירה, בלי לדאוג מפיטורים או מחל”ת. בנוסף, המסלול מתאים לעורכי דין שרוצים להוסיף תחום התמחות לרזומה שלהם, ולמתמחים וסטודנטים למשפטים בשנה ג’-ד’ (לא צריך ניסיון קודם בתחום)”.

ולמי המסלול לא מתאים?

“עבור מי שכבר מייצג לקוחות בתחום דיני התעבורה, שופטים בדימוס או עורכי דין בתחום הפלילי – המסלול אינו רלוונטי”.

מה יש לכם להגיד למי שמתלבט האם התוכנית מתאימה לו?

כדאי להבין שיש כאן חלון הזדמנויות נדיר. כרגע אין הרבה עורכי דין שעוסקים בתחום ולכן מי שיהיה מהיר מספיק יוכל כבר עכשיו להיכנס לתחום ולבסס לעצמו שם של מומחה, לפני כולם. אבל חלון ההזדמנויות הזה לא יישאר פתוח לנצח. לכן ההמלצה שלנו למי שמתלבט היא פשוט להירשם לתכנית ולחוות אותה בעצמכם (יש גם 2 תובעים בדימוס שנותנים מענה בקבוצה המלווה של הקורס). נכון לעכשיו ניתן להצטרף לתכנית במחיר מיוחד כך שכבר אחרי לקוח אחד מחזירים את ההשקעה. אין כאן שום סיכון. בנוסף, זו הדרך הטובה ביותר להכיר את התחום ולגלות אם הוא מתאים לכם. במקרה הכי גרוע, מי שירגיש שזה לא בשבילו אחרי לקוח או שניים, יוכל להוסיף עוד תחום התמחות לרזומה”.

נשמע מצוין. למי שמתעניין, איפה אפשר לקבל פרטים נוספים על התוכנית?

“את הפרטים המלאים על המסלול אפשר למצוא בקישור שמיד ניתן לך, ושם גם ניתן להירשם”.

לכל המידע על התוכנית ולהרשמה היכנסו לקישור כאן.


הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.