טחינת ‘הנסיך’ חוזרת לייצר – אך לא לשווק

חוזרים לייצר. טחינת הנסיך (צילום: יח"צ)

משרד הבריאות אישר למפעל ‘טחינה הנסיך’ לחזור ולייצר זמנית את מוצרי הטחינה, אך בינתיים לא קיבל המפעל אישור לשווק את התוצרת. זאת לאחר הסערה שהתעוררה סביב המפעל – בעקבות פרשת הסלמונלה.

ממשרד הבריאות נמסר ל’דה רוטשילד’ כי “המשרד ביצע בקרות במפעל טחינת הנסיך ודרש תכנית כוללת לתיקון הליקויים. באמצעות 2 מהנדסי מזון ממשרד הבריאות אשר ליוו את המפעל”.

“בוצע מעקב שוטף אחר יישום הפעולות המתקנות בצד דיווחים שוטפים, עדכונים, וסטטוס טיפול במפעל. בבקרה האחרונה שביצע משרד הבריאות, ניכר כי המפעל השקיע רבות בשיפורים ובנושאים של מערכות ממחושבות לניהול מלאים ורצפת ייצור במבנה, תשתית, יישום פעולות מתקנות לאחר תחקיר האירוע, ציוד חדיש ונוסף, רביזיה מחודשת למערכת אבטחת איכות ובהתאם עדכון והנחלת נהלים חדשים, התקשרות עם גורמים מקצועיים מתחום המזון לצורך הפקת לקחים מהמקרה ולצורך המשך ליווי שוטף”, אמרו במשרד.

עוד נמסר כי המפעל ביקש לבצע הפעלה מדורגת של מערכות הייצור, כאשר בכל תקופת מוגדרת יופעל קו ייצור אחד ועמדת המילוי שלו, בהתאמה. ולאחר רצף ייצור , ייעצר הקו, ויילקחו דוגמאות לבדיקת מעבדה חיצונית, ותוצאות יועברו למשרד מיד עם קבלתן במפעל. בהתאם לתוצאות, ייבחן המשך חזרה מדורגת של הקו לייצור – וכן המשך הפעלה מדורגת של קווים נוספים במפעל.

חידוש רישיון יצרן זמני של העסק אושר לתקופה של חודש ימים בלבד- בתקופה זו המפעל יתחיל לייצר, יבדוק את הסחורה אך לא ישווק בינתיים ללא אישור מפורש ממשרד הבריאות.