הכסף שמאחורי טרנד הפידג׳ט ספינר (והישראלים שעושים אותו)

ראיתם פידג׳ט ספינר באמזון? רוצים לדעת כמה כסף עושה מי שמוכר אותו? אתם לא לבד במדינה כמו ישראל. החבר׳ה האלה בנו תכנה שמאפשרת לכם לדעת בדיוק, ואז לעשות כמעט ״קופי-פייסט״ ולהתחיל לעשות כסף מהספינרים בעצמכם.

״למה לי לנסות ולנסות כשאני יכול להצליח על ההתחלה?״ מסכם יוסי ש׳ (השם המלא במערכת) את האסטרטגיה שמניבה לו מעל 300,000 ש״ח בחודש בהכנסות. כלי העבודה היחיד שלו? עכבר אלחוטי שפעם היה כחול והיום כמעט לבן משימוש.

״מאז התיכון ידעתי שאני אעשה הרבה כסף, לא יעזור זה מה שאמרו לי שבנות רוצות..״ הוא אומר עם חיוך שובב, קורץ לנופר שיושבת לידו בסלון המשקיף אל הים… היא מחזירה לו חיוך אוהב וחוזרת לחתל את ביתם הקטנה עלמא.

״למה שאני אתן חלק מהעסק שלי למישהו?״

״אבל ככל שבחנתי יותר דרכים לעשות כסף, התקרבתי להתייאש… שום דבר לא התאים לי… בהתחשב במקום שבו גדלתי – תואר לא היה אופציה, וגם כשהסתכלתי כמה מרוויחים אנשים עם תואר זה פשוט, סליחה, באמת לא רוצה לזלזל… אבל בשבילי זה נראה פשוט מעט מידי. לא מבין איך חיים ככה…״

״סטארטאפ גם היתה אופציה אבל, ואולי פה אני טמבל מידי בשביל להבין, אבל באמת שאני לא מבין…

״למה שאני אבלה שנתיים בלגייס משקיע, שייקח לי אחוז ענק מהחברה, רק כדי שאני אוכל לשבת שנתיים לפתח איזה מוצר שאין שום דרך לדעת אם הוא יעבוד –

״ובמקרה הטוב אחרי שאני אבזבז חצי משנות העשרים שלי אני אראה שזה לא עבד או שאני אעשה אקזיט שישיאר לי בכיס אחרי מיסים אולי מיליון שקל שהיום אי אפשר לקנות בהם אפילו דירה…? עדיף כבר לוטו…״

ללכת על בטוח

יוסי כנראה לא טמבל כמו שהוא חושב. ההגיון הפשוט הזה – שמי שבאמת מעמיק במדורי הכלכלה יודע לזהות קווי דמיון בינו לבין דרכי הפעולה של יזמי ומשקיעי ענק כמו וורן באפט – כנראה עובד.

בגיל 26 יוסי יושב בדירה משלו, ועסק ענק, שמבוסס כולו על אסטרטגיה ש״לא יכולה לטעות״.

״תראי, זה פשוט, אני נכנס לתכנה הזאת, שפחדתי ממנה בהתחלה, אני לא איזה חנון מחשבים כזה… ואני עובר על מוצרים באינטרנט ורואה כמה כסף כל אחד מהם עושה… חלום של כל ישראלי, אין דבר יותר כיף מלספור לאחרים מה יש להם בכיס נכון?״

״עכשיו, הנה נגיד שמצאתי משהו שנראה לי פשוט אבל עושה מלא כסף, למשל הכוס הזאת שנופר מחזיקה, אנחנו מתים על זה… זה נותן לעלמא (הבת שלנו) לשתות כמו גדולה בלי להשפך, בקיצור, לפי התכנה הזאת יש פה מישהו שעושה כרגע $29,205.80 בחודש מהכוסות האלה באמזון…

״אני הולך לגלות תוך עשר דקות מי מייצר עבורו את זה, ולסגור דיל שבו גם לי תוך חודש יש חנות באמזון שמוכרת את אותו דבר רק בקצת יותר כסף, ובום, יש לי עוד עסק קטן של 30-40 אלף דולר בחודש״.

מפיתוח גרעינים לפיתוח גרעיני…

״נופר חושבת שאני איזה יזם-על קומבינטור, אבל בתכל׳ס כל מה שעשיתי זה ישבתי עם חברים וניסינו לפצח את העניין הזה, שלא יכול להיות שלעשות כסף זה כל-כך מסובך. בסה״כ יש לנו תכונות שיש לכל ישראלי נראה לי… וכל אחד הוסיף לצלחת משלו, אחד קומבינטור, אחד יודע אנגלית קצת יותר טוב, אחד עם ראש לכסף, ואני עם ילדה ויודע מה הורים צריכים… ביחד פיצחנו את הקטע הזה ומאז לכל אחד מאיתנו יש עסק שעובד די חזק, והתחלנו להתפרש לכל מיני תחומים״.

איפה לומדים לעשות את זה?

תכ׳לס לא צריך ללמוד, זה די אינסטינקטיבי, אבל אם הייתי מתחיל היום מאפס במקום כל הניסוי וטעייה עד הפיצוח הייתי משקיע איזה 5-10 אלף ש״ח בלימודים כדי לחסוך את ההפסדים של ההתחלה, כי מסתבר שאפשר. חברים שלי שרוצים להכנס אני שולח אותם לשני מקומות:

״א. התכנה שאני משתמש בה, היא חינמית ובעברית… ו-ב׳ בסט סלר מאסטרי, זאת המכללה הכי רצינית בארץ בתחום, והם מנפקים סיפורי הצלחה אחד אחרי השני כמו פס ייצור (והם גם ייצרו את התכנה הזאת, אני לא יודע למה הם נותנים אותה בחינם אבל אני מניח שזה לא יהיה לנצח)״.

אז כמה עושה הפידג׳ט ספינר הזה בחודש? חפשו אותו בתכנה בקטגוריית Arts, Crafts & Accessories

 

Disclosure
מגזינים ועיתונים לא טורחים לציין זאת, אך כתבים רבים ומקורות רבים לכתבות הינם בעלי אינטרסים או מתוגמלים על ידי צד שלישי לפרסם את הכתבות הללו. אתר דה-רוטשילד מארח מפעם לפעם כתבים חיצוניים ומאפשר להם במה חופשית, כולל שילוב קישורים (העשויים להיות קישורי אפיליאציה) להמלצותיהם.