“יום רביעי יהיה יום קריטי לשווקים”

הלמן-אלדובי בסקירה שבועית:  יום רביעי הקרוב הוא קריטי לקביעת כיוון השווקים בתקופה הקרובה ■ צופים שהפד יותיר  את הריבית ללא שינוי

סקירה כלכלית (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

יום רביעי הקרוב הינו קריטי לקביעת כיוון השווקים בתקופה הקרובה.

בארה”ב צפויה החלטה על הריבית לחודש הקרוב, ולאחר השמעת דעות רבות התומכות בהעלאת ריבית כבר כעת בקרב חלק מחברי הפד, יהיה מעניין לראות את ההחלטה וההודעה לגבי המשך כיוון הריבית בארה”ב.

ביפן הנגיד צפוי גם הוא להודיע על שורה של צעדים ביום רביעי, הערכות הינן לצעדים משמעותיים הן בתחום הפיזקאלי והן המוניטרי, כולל מכירת אג”ח ארוך לצורך העלאת הריבית הארוכה.

הצעדים של שני הנגידים ישפיעו ללא ספק על המסחר בשווקי המניות, האג”ח והמט”ח בעולם כולו.

בהחלטת הריבית הקרובה שתפורסם ביום רביעי, אנו צופים כי הפד יותיר את הריבית ללא שינוי. עם זאת, אנו מעריכים כי הוא צפוי להכין את השווקים לקראת העלאת ריבית נוספת עוד השנה, מה שעשוי להעלות את רמת התנודתיות בשבועות הקרובים בשווקים בכלל ובארה”ב בפרט.

התנודתיות בשווקים גדלה בצורה משמעותית, הן בשוק המניות והן בשוק האג”ח ואנו מעריכים כי מצב זה צפוי להימשך גם בשבועות הקרובים, כאשר שוקי ההון בארץ ובעולם ממשיכים להיסחר בצל הרחבות מוניטריות של בנקים מרכזיים רבים בעולם.

עם זאת, אנו ממליצים להגדיל מעט חשיפה לשוק המניות, זאת לאור העלייה בהסתברות להעלאת ריבית בארה”ב עד סוף השנה הנוכחית ולאור הריביות הנמוכות בשוק המקומי ובשווקים הגלובליים הגוזרות תשואה נמוכה מידי בנכסים חסרי סיכון.

מבחינת אלוקציה בתיק ההשקעות – אנו ממליצים להגדיל מעט חשיפה לשוק האירופאי, זאת לנוכח פערי התמחור בינו לבין השוק האמריקאי ותנודתיות השוק האמריקאי אשר נסחר בהתאם לשינויים בהערכות המשקיעים למועד העלאת הריבית המוניטרית.