יוסדר מיסוי ענף היהלומנים בישראל

על פי ההסכמות, ירשמו יהלומים בספרי היהלומן (מאזן סוף שנה לצרכי מס) לפי עקרון העלות (למעט חריגים) וירשמו בהנהלת החשבונות לפי שיטת "המלאי התמידי".

משה אשר , ראש רשות המיסים (צילום: יח"צ)

רשות המסים  הודיעה היום (ראשון) כי בהמשך לעבודת הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים בראשותו של המשנה למנהל רשות המסים, ערן יעקב, ובעקבות דיונים והסכמות עם הבורסה הישראלית ליהלומים והתאחדות תעשייני היהלומים, גובשו הסכמות  ביחס למיסויי הענף אשר יבשילו לידי חקיקה כבר בשנת 2017.

על פי ההסכמות, ירשמו יהלומים בספרי היהלומן (מאזן סוף שנה לצרכי מס) לפי עקרון העלות (למעט חריגים) וירשמו בהנהלת החשבונות לפי שיטת “המלאי התמידי”.

כמו כן נקבעו באישור משרד המשפטים עקרונות מותאמים שנועד לאפשר לנישומים מענף היהלומים להגיש בקשות לגילויי מרצון במסגרת הנוהל שפרסמה הרשות בספטמבר 2014 ושתוקפו עומד להסתיים בסוף השנה.

משה אשר, מנהל רשות המסים אמר כי “הסדרת מיסוי הענף מהווה פריצת דרך משמעותית ביצירת דווחים שקופים ומהימנים  של היהלומנים, תוך  תשלום מס אמת. הישג זה הוא פרי עבודה מאומצת  של הוועדה ברשות המסים ששקדה על המדוכה והגישה החיובית של נציגי ענף היהלומנים בדיונים שנרתמו לצורך בקביעת מציאות  חדשה בתחום עיסוקם”.