יו”ר הבורסה: יש לנו בעיית גמישות

אמנון נויבך טוען כי הבעיה המרכזית של הבורסה לניירות ערך בתל אביב היא קושי להגיב לשינויים שונים בעולם, בשל בעיות פנימיות בישראל

הבורסה לניירות ערך בתל אביב צילום: משה מילנר, לע"מ

יו”ר הבורסה לניירות ערך, אמנון נויבך, התייחס היום (ראשון) בכנס לשכת רואי החשבון לבעיות הקיימות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

“הבורסה בתל-אביב נמצאת בסביבה תחרותית גלובלית. בכל רגע נתון נמצא כאן בישראל נציג של אחת הבורסות שמנסה לשכנע את מנהלי החברות להנפיק וכל הזמן מגיעים נציגים מבורסות נוספות כדי למשוך את החברות הישראליות האטרקטיביות”, אמר נויבך.

הוא טען כי “חלק מהבעיות הקשות ביותר של הבורסה היא גמישות ניהולית מצומצמת ויכולת תגובה מאוד איטית לשינויים בשוק שנובעות מהעבודה שעל פי המצב הקיים חלק גדול מההחלטות מחייב תיקוני חקיקה שכפופים לאילוצים פוליטיים ולא כלכליים”.

לדבריו, “אנחנו חלק מעולם שמשתנה בקצב מהיר ומאוד מוגבלים ביכולת התאמה ולכן במסגרת הצעת החוק לשינוי מבנה הבעלות אנחנו נטפל גם בזה ונמצא את האישונים המתאימים תוך שמירה על פיקוח הכרחי”.

אבל נויבך מאמין שהבורסה יכולה לתת את המענה הנחוץ לכל בעיה, “אני קורא לכם: בוא נשנה את השיח. אני חושב שחלק גדול מהאמירות השליליות הנוגעות לבורסה מבוססות על תפיסה לא נכונה שכבר אינה רלוונטית. בוצעו בעת האחרונה הקלות רגולוטוריות משמעויות ונעשו שינויים רבים שיכולים לסייע לעוד ועוד חברות להיות חלק מהבורסה בתל-אביב”.