יו”ר הרשות לניירות עורך קורא ל”הודנא רגולטורית’

בכנס התאגידים השמיני קרא פרופ' שמואל האוזר לתת לשוק "לנשום ולהתפתח", כלשונו

ראש הרשות לניירות ערך הפרופסור שמואל האוזר צילום: דוברות האוצר

יו”ר הרשות לניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר קורא היום (שני) בכנס התאגידים השמיני, למה שהוא מגדיר ‘הודנא רגולטורית’.

“מירוץ החימוש בין הרגולטורים הוביל לאי וודאות רגולטורית שמאיימת על מי שרוצה לגייס הון בבורסה ובשוק ההון, או אחר שרוצה להשקיע בה ולא יודע מה יהיה המצב הרגולטורי מחר”, סיפר האוזר והבהיר, “היום אנחנו בעידן אחר. רשות ני”ע בשנת 2016 השלימה מהלכים אשר מכוונים לשים את הבורסה ושוק ההון במקום אחר”.

הוא טען, “עצרנו את מירוץ החימוש של הרגולטורים. אנחנו בעד וודאות רגולטורית ופועלים להגשימה. בהזדמנות הזו, ובעת הזו, אני קורא גם לרגולטורים האחרים: בואו תצטרפו יחד איתי להודנא של רגולציה – מספר שנים של תענית רגולציה, וניתן לשוק לנשום, לעבוד ולהתפתח”.

“הובלתי רק בשנתיים האחרונות יותר מ-100 הקלות רגולטוריות בעידודו של שר האוצר ומשרד האוצר – ואנחנו  ברשות מתכוונים להמשיך לעשות כך”, הוסיף פרופ’ האוזר.

לדבריו, “בורסה טובה ומשגשגת היא אחד הפתרונות למשבר בשוק ההנפקות ולמשבר הנדל”ן. לכן, אני רואה חשיבות לצורך להנגיש את שוק ההון יותר ויותר לציבור הרחב, הן ע”י יצירת אפיקי השקעה חדשים, הן ע”י הקלות לגופים המפוקחים, הן ע”י הסברה והן ע”י המלצה להקל במיסוי בדרך שמבטלת את היתרון המיסויי בהשקעות נדל”ן על פני שוק ההון. לשם אני מכוון ועל זה אני עובד”.